Ci paskudni Aztekowie

Seria: Strrraszna Historia
Wydawnictwo: Egmont Polska
Angry Aztecs

Z książki "Ci paskudni Aztekowie" dowiesz się prawdy i tylko prawdy o Montezumie, Tezuciztecatlu i innych koleżkach, których imion nie da się wymówić. Ich ulubionym hobby było wyrywanie ludziom serc. Jeśli chcesz się dowiedzieć: - dlaczego Aztekowie uwielbiali jeść żaby, larwy i jaszczurki? - kiedy będzie koniec świata? - jak dręczono dzieci z okazji świętowania Dni Wzrostu? przeczytaj...

Jeśli chcesz się dowiedzieć:

- dlaczego Aztekowie uwielbiali jeść żaby, larwy i jaszczurki?
- kiedy będzie koniec świata?
- jak dręczono dzieci z okazji świętowania Dni Wzrostu?

przeczytaj tę książkę. Mowa tu przede wszystkim o ofiarach z ludzi, obrzędach Majów, cierpieniach niewolników i kolejnych ofiarach.

Bohaterami są potężni kapłani, podli wojownicy i przebiegli konkwistadorzy - którzy doprawdy paskudnie rozprawili się z paskudnymi Aztekami. Jeśli masz wrażliwą naturę i miękkie serce, zapomnij, że kiedykolwiek słyszałeś o serii "Strrraszna historia"

źródło opisu: Egmont, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

czytek | 2015-09-20
Przeczytana: 06 września 2015

Historia… tak, historia to koszmar większości uczniów. To wieczne wkuwanie dat i inne nudy… - tak mawiają uczniowie. Ale czy historyczny diabeł jest taki straszny jak go malują? Odpowiedź da wam cała ta seria prześmiesznych książek. Nie przedstawia ona wkuwania na pamięć, ale pełno w niej można znaleźć ciekawostek i rzeczy, których w szkole nie poznacie. Pełno w niej humoru (czarnego również). Przez tą serię łatwiej się wchłania wiedzę i historia nie jest już taka okropnie nudna! W tej książce poznacie prawdę o Aztekach. O ludziach, którzy byli tak naprawdę okropni i czynili makabryczne rzeczy. Co takiego? Niestety tego nie chce wam zdradzić, aby nie psuć wam przyjemności z czytania.

Polecam serię „Strrraszna Historia” tym, którzy lubią historię (a jeszcze bardziej tym, którzy jej nie lubią ;D )

Czytek

PABLOPAN | 2012-09-02

Doskonały sposób na przedstawienie historii. Polecam całą serię, czytajcie, bo warto!

Te książeczki powinny zostać podręcznikami szkolnymi :) przynajmniej dzieci w przyjemny sposób przyswajałyby wiedzę ;]

karla_6 | 2015-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2015

Najlepsza książka z tej serii. Czytałam ją jak miałam 9 lat i teraz kilkanaście lat później podoba mi się tak samo!
Zgadzam się z innymi autorami recenzji, że książki te mogłyby być pierwszymi książkami do nauki historii, bo po tych strasznych historiach byłaby szansa, że dzieci z większą chęcią zasiądą do prawdziwych, poważnych podręczników.

atti | 2010-11-11

Nie ma sensu wypowiadać się nad każdą książeczką z tej serii osobno - każda jest pisana na podobną modłę i w podobny sposób łapie w swoje sieci. Kiedy byłam mniejsza (przypuszczam, że o dobre 10 lat) zaczytywałam się w Strrrasznej Historii, bo nie dość, że dotyczyło kultur, które od zawsze mnie ciekawiły, to w dodatku Deary wiedział kiedy pisać żartobiliwie a kiedy uderzyć w poważną nutkę. Polecam, zwłaszcza młodszym czytelnikom - gdy ma się 16+ lat ta literatura staje się już zdecydowanie za małym źródłem wiedzy.

Laura | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Uwielbiam książki tej serii. W miły sposób zachęcają mnie do nauki historii. Polecam wszystkim.

Beata | 2012-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Jak każda książka z tej serii, przekazuje nam historię na wesoło. Pokazuje, że historia nie jest aż taka strrraszna :)

pieczarr | 2014-07-20

Jak na literature dziecieca ksiazka jest swietna i wiele uczy w prosty sposob :D

Pablo | 2011-09-10

Niesamowite!

elizabeth | 2015-01-21
Przeczytana: 1992 rok

Czytalam te I inne ksiazki z tej serii kiedy mialam 14 lat . Uwielbialam je, teraz mam 30 i wciaz je mile wspominam. Przesmieszne , przyjemne w czytaniu po prostu jedyne w swoim rodzaju.