Ci okrutni Wikingowie

Seria: Strrraszna Historia
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Vicious Vikings
Skandynawia, wikingowie

Z książki Ci okrutni Wikingowie dowiesz się wszystkiego o: - bezwzględnych barbarzyńcach i ich tłustych żonach o dziwnych imionach, - długich łodziach i rogatych hełmach, - paskudnych potrawach i napojach pitych z bydlęcych rogów. Nie radzimy ci o tym czytać podczas własnego obiadu! Na pewno nie wiesz: - Dlaczego niektórzy wikingowie nosili imiona Giez, Gbur i Śmierdziuch? - Jak...

Z książki Ci okrutni Wikingowie dowiesz się wszystkiego o:
- bezwzględnych barbarzyńcach i ich tłustych żonach o dziwnych imionach,
- długich łodziach i rogatych hełmach,
- paskudnych potrawach i napojach pitych z bydlęcych rogów.
Nie radzimy ci o tym czytać podczas własnego obiadu!
Na pewno nie wiesz:
- Dlaczego niektórzy wikingowie nosili imiona Giez, Gbur i Śmierdziuch?
- Jak zbudować długą łódź wikingów?
- Który z bogów wikingów ubierał się jak kobieta?
Poznaj wyrafinowane tortury oraz fascynujące legendy o monstrualnych olbrzymach i szkaradnych karłach. Rozwikłaj zagadkę perfidnego mordu na królu Edmundzie- ale przedtem weź coś na uspokojenie!

źródło opisu: Egmont, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Paweł | 2015-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Kolejna ciekawa książeczka z niesamowitej serii;) Polecam dla każdego w chwilach oderwania od wszystkiego. Śmiesznie, ciekawie i treściwie.

Ewa | 2013-11-21

Rewelacyjna podróż do świata Wikingów. Książka napisana w przystępny sposób z humorem, lekkością, dystansem.

PABLOPAN | 2012-10-15

Doskonała jak cała seria. Polecam.

Silaqui | 2011-08-08
Na półkach: Posiadam, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

To już moja druga przygoda z panem Terrym , i jak na razie nadal jestemn zachwycona jego nietuzinkowym poczuciem humoru. Chociaż "Straszne Historie" kierowane są raczej do młodzieży uczącej się, to nawet taki stary piernik jak ja znajduje w ich lekturze wiele przyjemności, a za każdym razem gdy w telewizji będą puszczać "Conana Barbarzyńce" będę parskać śmiechem na wspomnienie wikińskiego "Konana Bibliotekarza"
Jeśli Twoje dziecko na dźwięk słowa "Historia" dostaje dreszczy, to sprezentuj mu którąś z książek Terrego Deary`ego - z pewnością przekona się, że nauka o czasach mniej lub bardziej zamierzchłych może być nie tylko przyjemna, a również bardzo zabawna!

Opinia opublikowana również na moim blogu http://adanbareth.blogspot.com/

pieczarr | 2014-07-20

Jak na literature dziecieca ksiazka jest swietna i wiele uczy w prosty sposob :D

benia86 | 2014-04-23

Świetna seria książeczek z humorystyczną edukacją :) żałuję, że teraz dość ciężko jest znaleźć niektóre tomy. Część poświęcona Wikingom- jak wszystkie poprzednie- fantastyczna. :)

Te książeczki powinny zostać podręcznikami szkolnymi :) przynajmniej dzieci w przyjemny sposób przyswajałyby wiedzę ;]

Nightcrawler | 2014-09-28

Ciekawa i śmieszna książka dla młodzieży. Połączenie nauki w humorystyczny i nie nudny sposób. Lubię to! :)

loobeensky | 2012-03-19

Obie serie, zarówno "Strrraszna Historia", jak i "Monstrrrualna Erudycja", dostają ode mnie taką samą ocenę, jak "Ryszard III" Shakespeare'a. Te książeczki to moja wielka miłość od ponad 10 lat (a mam 22). I nadal do nich wracam. Cudo, cudo, cudo.

żabka | 2011-10-03
Przeczytana: luty 2011

Bardzo sympatyczna książka opisująca w sposób dosyć osobliwy życie wikingów. Jest tam bardzo dużo rysunków i ciekawych komiksowych opowieści. Polecam przede wszystkim młodzieży, żeby zachęcić do czytania.