Ci okrutni Wikingowie

2006-03-06
Małgorzata Fabianowska, Jarosław Komorowski
Skandynawia wikingowie

Okładka książki Krwawe rewolucje Terry Deary, Philip Reeve
Krwawe rewolucje Terry Deary, Philip...
Okładka książki Ci okrutni Rzymianie Martin Brown, Terry Deary
Ci okrutni Rzy... Martin Brown, Terry...

Okładka książki Paskudne robale Nick Arnold, Tony De Saulles
Paskudne robale Nick Arnold, Tony D...
Okładka książki Krwawe rewolucje Terry Deary, Philip Reeve
Krwawe rewolucje Terry Deary, Philip...
Okładka książki Sakramencki sarmatyzm Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk
Sakramencki sa... Małgorzata Fabianow...

Historia z czarnym humorem typowym dla Terry’ego Deary’ego. Tym razem o wikingach, głównie z czasów gdy podbijali Wyspy Brytyjskie.

Przeczytana z sześciolatkiem, zadowolonym z lektury (choć stosowałam małą cenzurę tu i tam). Dla dziecka w wieku szkolnym, które już samo potrafi czytać i ogarnąć np. komiksy - pozycja jak znalazł. Bardzo fajny pomysł na serię, która może wzbudzić zainteresowanie historią i mitologią. Znajdziemy tu głównie ciekawostki i smaczki, żadnego nudnego wkuwania. Te książeczki zachęcają do sięgania po kolejne pozycje z serii.

Zdecydowanie za mało ciekawostek z mitologii i praktyki życia codziennego, a za dużo wydarzeń historycznych.

krótko, zwięźle i na temat. Klasa światowa.

krótko, zwięźle i na temat. Klasa światowa.

2079

Fakty historyczne i domysły podane w zabawnej oprawie.
Dla młodego czytelnika.

Fakty historyczne i domysły podane w zabawnej oprawie.
Dla młodego czytelnika.

Są momenty!!! Krrrwawe!!! Troszkę barrrrdzo strrrrraszna, momentami jeszcze baarrrdziej 😁

Specjalistą w opisie czadowej historrrii niezmiennie pozostaje Terry Deary, polecam całą serię, którą pochłoniecie w jedną noc, nadwerężając zmachane śmiechem mięśnie skośne brzucha 😁😁😁😜

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco starrrszym!
Można powiększyć wiedzę o historrryczne fakty i kontekst, jednocześnie mając rrrewelacyjną rrrozrywkę. Czego chcieć więcej?

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do...

Książka, jak cała seria - przeznaczona raczej dla młodszego czytelnika (taki może spokojnie do mojej oceny dodać 2 punkty),tym niemniej czyta się ją lekko, przyjemnie, można się również dowiedzieć kilku ciekawostek o Wikingach (i Anglosasach przy okazji). Miłym urozmaiceniem są rysunki, często zabawne.
Książka jest krótka - niecałe 130 stron, maksymalnie na dwie sesje.

Książka jest krótka - niecałe 130 stron, maksymalnie na dwie sesje.

Książka bardzo ciekawa. Przeznaczona raczej dla młodego czytelnika, ale ja się przy niej też dobrze bawiłem i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy w tym temacie. Ukazana w niej jest cała prawda o wikingach- bezwzględnych barbarzyńcach ubóstwiających krwawe podróże. W książce występują liczne komiksy. Ja pochłonąłem tą książkę w niecały wieczór.

Fajna część o Wikingach, chociaż mnie oni specjalnie nie jarali.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Fajna część o Wikingach, chociaż mnie oni specjalnie nie jarali.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Recenzja na blogu - http://clepatches.com/2020/02/17/ci-okrutni-wikingowie-strrraszna-historia-recenzja/

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa