Szalony statek cz.1

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Cykl: Kupcy i ich żywostatki (tom 2.1) | Seria: Andrzej Sapkowski Przedstawia
Wydawnictwo: Mag
Mad Ship

Miasto Wolnego Handlu to centrum egzotycznego handlu, a także siedziba kupieckiej arystokracji słynącej z rzadkich i niezwykłych, wyrzeźbionych z czarodrzewu żaglowców, które w magiczny sposób, zmieniają się w żywe istoty. Żywostatki dochowują wierności swoim kapitanom, a ich uczuciowa więź stanowi o sukcesie Kupców z Miasta Wolnego Handlu. W drugiej części cyklu „Kupcy i ich żywostatki” -...

W drugiej części cyklu „Kupcy i ich żywostatki” - Szalonym statku - los przestał się uśmiechać do rodziny Vestritów: ich żywostatek zajmują piraci, a głowa rodu i najstarszy syn dostają się do niewoli. Althea obmyśla desperacki plan. Zamierza ona odremontować porzucony żywostatek o niebezpiecznie rozchwianej osobowości i - rzucając na szalę resztki rodzinnej fortuny, pożeglować ku przeznaczeniu...

8_oclock | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Pierwsza część drugiego tomu trylogii "Kupcy i ich żywostatki" głownie opowiada o tym, jak piratom udało się dokonać rzeczy nieprawdopodobnej, to jest przejęcia jednego z żywostatków.
Podoba mi się fantastyczny świat wykreowany przez autorkę. Ludzie tutaj są dokładnie ludźmi, niemniej magia zagadkowo snuje się po świecie. Autorka bardzo ostrożnie uchyla rąbka tajemnicy i intryguje czytelnika.

kudybcia | 2016-07-13
Przeczytana: maj 2016

zaintrygowana "twarzą" Bastarda i nowym wcieleniem Błazna wystartowałam i wszystko jednym tchem do dna. Rewelacja

Bystry | 2013-02-23

Seria książek o tematyce żeglarskiej, posiada sporo dłużyzn, jedyne co mnie tak naprawdę trzymało przez pierwsze tomy to historia o kapitanie Bystrym. Z każdym kolejnym tomem trochę lepiej się to czyta, jednak wg. mnie obie serie o skrytobójcy były lepsze.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 7/10 - Z każdym tomem jest coraz ciekawiej.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 8/10 - Ciekawy magiczny świat o tematyce żeglarsko/pirackiej, myślące żywostatki które później okazały się ... tego dowiecie się czytając serie.

Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć) - tutaj 7/10 - Sporo dłużyzn ciągnących się przez każdą książkę...

Nudne. Nudne i nie do przeczytania w całości, męczyłam się straszliwie. Nie do przeczytania już nigdy więcej. Cała seria znana, przeczytana - pierwszy i ostatni raz.

Matylda Saresta | 2015-10-04

Podstawowa lektura dla miłośników dobrej, ŚWIETNEJ fantasy. Dłuuuuga przygoda...:-)

Gerard Waldowski | 2015-03-27
Przeczytana: 27 grudnia 2002