Sprzedane Dusze

Wydawnictwo: Akapit
Die verkauften Seelen
83-85397-00-0
Aneta

Rozy Rietberg nie glaskalo zycie po glowie. Wczesnie osierocona, musiala znosic cierpienia i upokorzenia zachlannych krewnych. Godzila sie na ciezka prace i biede, ale nie zgodzila sie na sprzedanie swej duszy, swego serca. Uciekla z domu i rozpoczyna pelen niebezpieczenstw i przygod rozdzial zycia. Czytelnik lubiacy egzotyczne przygody i kraje pozna je przez losy Rozy. Jest tu wielka podroz i wielka milosc, przezyta na statku do Argentyny, rozstanie i ucieczka z domu publicznego w Buenos Aires.

Joanna Hacz | 2016-07-30

Urocza i naiwna - to pierwsze dwa słowa, które przychodzą na myśl po przeczytaniu książki. Ciepły, tchnący dobrym uśmiechem klimat, jaki trudno odnaleźć we współczesnych powieściach. Akcja wartka, ciekawa, cały czas coś się dzieje... A jednocześnie czuć wyraźnie brak pospiechu oraz nachalnego dynamizmu - cech charakterystycznych minionej epoki.
Postacie oczywiście wyidealizowane i mało realne, ale to przecież właśnie sprawia, że człowiek ma ochotę zatopić się w marzeniach, zatonąć w czymś nieuchwytnym i sięgać po nieosiągalne ;)
Polecam wszystkim romantykom, którzy kochają "stare kino" i "starą literaturę" ;)

Jeniulka | 2011-01-19

Moja ulubiona książka tej autorki. Bardzo ciekawa. I tu bardzo ważne jest stwierdzenie że dobro zawsze zwycięży

pantera0404 | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

bardzo interesująca historia która sie czyta jednym tchem polecam

Karolina | 2016-08-05
Charlie | 2016-07-05