Marker

Tłumaczenie: Norbert Radomski
Cykl: Laurie Montgomery/Jack Stapleton (tom 5) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Marker
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook
dona

Najnowsza powieść Robina Cooka mistrz thrillera medycznego. Laurie Montgomery bada serię dziwnych zgonów w Manhattan General, szpitalu giganta medycznego AmeriCare. Wkrótce dowiaduje się, że odkryto u niej marker genu odpowiedzialnego za raka piersi, i trafia do... Manhattan General. Czy działający w szpitalu morderca i jego tajemniczy zleceniodawcy zdążą dopaść Montgomery, czy może...

Najnowsza powieść Robina Cooka mistrz thrillera medycznego.
Laurie Montgomery bada serię dziwnych zgonów w Manhattan General, szpitalu giganta medycznego AmeriCare. Wkrótce dowiaduje się, że odkryto u niej marker genu odpowiedzialnego za raka piersi, i trafia do... Manhattan General. Czy działający w szpitalu morderca i jego tajemniczy zleceniodawcy zdążą dopaść Montgomery, czy może przyjaciel, który bardzo skomplikował jej życie, stanie na wysokości zadania? A może to zazdrosny o partnerkę Jack Stapleton, żywiący od dawna urazę do AmeriCare, zdąży z odsieczą?
Niezawodny jak zawsze Cook splata w tej książce w jedną całość ponure zbrodnie, gorącą miłość i diaboliczny spisek!
Robin Cook - bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną literaturę sensacyjną - zyskał sławę dzięki swej debiutanckiej powieści Coma, zekranizowanej w 1978 roku przez Michaela Crichtona. Opublikował takie bestsellery, jak Epidemia, Toksyna, Dopuszczalne ryzyko, Wstrząs, Chromosom 6, Nosiciel czy Napad.

marta87 | 2019-03-13
Przeczytana: 13 marca 2019

Świetna książka. Na tym autorze zawsze można polegać. Szybka akcja, trudno się oderwać, a na pewno nie można się nudzić. Zdecydowanie polecam.

Sneer | 2018-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Straaaszne dłużyzny, na schemacie comy :(

KingaCzytamPolecam | 2018-08-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Pewnie pamiętacie z wcześniejszych wpisów, że Cooka lubię dlatego, że potrafi dokładnie i szczegółowo opisać trudne procesy i zjawiska ze świata medycznego w sposób przystępny dla czytelnika, który na co dzień nie jest związany z medycyną. Tym razem już na samym początku trafiłam na szczegółowy opis zapłodnienia, który jest przedstawiony jako wyczerpujący i niebezpieczny bieg plemników, podczas którego będą ścigać się ze śmiercią, a wygrać może tylko jeden skazując pozostałe na krótki i frustrująco jałowy żywot. Mogę szczerze przyznać, że tak szczegółowego opisu drogi plemnika do komórki jajowej nie miałam nawet w szkole, gdzie przykładano szczególną uwagę na wiedzę o życiu człowieka.
Zaraz po tym opisie zajmującym prawie dwie strony mamy opisane kolejne zjawisko, tym razem na poziomie molekularnym, które jest wprowadzeniem do tematyki tej części cyklu.

Muszę przyznać, że przy wcześniejszych książkach z tej serii doprowadzało mnie do szału marudzenie głównej bohaterki Laurie...

wCzepkuUrodzona | 2018-08-08
Przeczytana: maj 2011

Piąta część z cyklu Laurie Montgomery i Jacka Stapletona.
Z okładki:
Ode mnie:
Książka pokazuje relacje Laurie i Jacka oraz problemy jakie ma ich związek - wyprowadzka od partnera, podejrzenie o ciążę pozamaciczną, szpital i operację. W tym czasie w szpitalu grasuje tajemnicza morderczyni, która pozbawia życia 14 pacjenta. Każdy kto czyta tę serię polubi bohaterów.

byrcyn11 | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Stęskniłem się za kryminałem medycznym, więc pomyślałem - kogo jak nie Cooka. I nie zawiodłem się - najwyższa półka.
Oczywiście dowiemy się wielu cennych informacji z zakresu medycyny, po której autor porusza się z niezwykłą lekkością. Dodatkowo głównymi bohaterami są patolodzy i "smaczki" z ich pracy również poznajemy.
Dobrze rozbudowany wątek osobisty-uczuciowy pomiędzy nimi, oraz sympatyczna drugoplanowa postać detektywa, oraz stopniowane napięcie sprawia, że książka wciąga jak rzeczny wir - brrr. Zaś końcowa akcja w szpitalu, godna jest najlepszych filmowych thrillerów. Kończyłem czytać o 2 nocy - co rzadko mi się już zdarza.
P.S. W Epilogu "Od autora" Cook trafnie ocenia, zmiany w medycynie, genetyce, ubezpieczeniach medycznych i dzieli się swoimi pomysłami na finansowanie służby zdrowia. Polecam to decydentom i politykom, ale czy oni w ogóle coś czytają ?

ursen57 | 2017-08-12
Przeczytana: 22 lipca 2017

Dobra książka.Wciąga ale jest dość przewidywalna.Trochę jakby przypominająca "Comę". Warta polecenia.

Airiis | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Miłe zaskoczenie. Ten cykl jest znacznie lepszy niż pojedyncze prace tego autora.

ElViento | 2016-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 maja 2016

Kolejna świetna i wciągająca książka, opowiadająca nieco o genetyce oraz o pracy pielęgniarki bez powołania. Oraz tradycyjnie, o dylematach codzienności i walkach w związku. Polecam :)

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: Przeczytane, Cook Robin, 2014
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Książka nie zapada na dłużej w pamięci. Bardzo przeciętna, żeby nie napisać nużąca. Przeze mnie przeczytana tylko ze względu na to, że nigdy nie zostawiam niedokończonych książek. Zawsze liczę, że chociaż zakończenie po części zrekompensuje mi niedociągnięcia, ale w tym wypadku książka nawet nie broni się samym finałem wydarzeń.

Magdamon | 2016-03-21
Przeczytana: 20 marca 2016

Jak zawsze wciąga, stary dobry Cook.