Nie będzie litości

Tłumaczenie: Jan Karłowski
Cykl: Imperium Grozy (tom 5)
Wydawnictwo: Rebis
With Mercy Toward Nonei
8371209541
Konował

Piąta część cyklu Imperium Grozy.
Zaczęły się "święte wojny". Jego rodzinę zamordowali bandyci, jego samego zaś porzucili na pustyni, by tam sczezł... Ale przeżył, z pomocą swego boga, i stał się Muridem, adeptem. Przeciwko niemu występuje Harun Bib Yuosif, wielki książę magii. Wojna skąpie piaski pustyni we krwi, ale niebagatelną rolę odegrają też czary...

Krzysztof | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Książka nie jest zła, ale mam z nią pewny problem. Otóż lekturę cyklu rozpocząłem zgodnie z chronologią wydań i był to błąd. Historia wojen Adepta niczym mnie nie zaskoczyła i od początku wiedziałem jak się skończy, co do reszty zabiło napięcie. Prócz tego wyraźnie czuć spadek formy Cooka. Kuleje fabuła i o dziwo sceny batalistyczne, opisane podobnie jak wszystko inne bardzo pobieżnie. Jeśli ktoś zamierza dopiero sięgnąć po cykl, niech zacznie od Ogień w Jego dłoniach, wtedy zapewne przychylniej spojrzy na tą część.

Robert | 2016-10-31
ScuBA1991 | 2016-09-25