Droga Patriarchy

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najemnicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ISA
Road of the Partriarch
978-83-7418-218-8
Konował

Dla niej, aż do ostatniego tchu, byłeś nietykalnym, tym, którego ciała jej sztylet nie mógł przebić. SKRYTOBÓJCA Zimny i pozbawiony uczuć zabójca, dla którego każda dusza ma cenę, nawet jego własna, wyrusza w drogę, aby się dowiedzieć, jak wysoka może być ta cena. NAJEMNIK Mroczny elf o niezmierzonej przebiegłości rzuca wyzwanie królowi, by znaleźć sobie miejsce w niegościnnym Świecie...

SKRYTOBÓJCA

NAJEMNIK
Mroczny elf o niezmierzonej przebiegłości rzuca wyzwanie królowi, by znaleźć sobie miejsce w niegościnnym Świecie Nad.

ILNEZHARA i TAZMIKELLA to starożytne smoczyce o wielkiej mocy, przyzwyczajone do łatwego manipulowania otaczającymi ich ludźmi. Lecz nie wszystkich ludzi da się tak łatwo prowadzić. Kiedy popychają Entrieriego i Jarlaxe'a w serce Ziem Krwawnika, nawet one nie potrafią sobie wyobrazić determinacji ludzkiego skrytobójcy ani bezgranicznych ambicji drowiego najemnika.

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia część cyklu o najemnikach.
W tej części mamy natłok postaci, których losy niezwykle intrygują.
Choć czytałem już dawno to chyba w tej części trafiamy do miejsca w którym 'narodził się' Entreri.
Los najemników jest w ich rękach i z pewnością nie pozwolą, aby ktoś inny nimi manipulował.
Gorąco polecam po przeczytaniu poprzednich części.

Dreddenoth | 2015-05-15
Przeczytana: 12 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetne dobre interesujące, dużo się dzieje drow strasznie miesza czasami postępuje głupio ale mimo wszystko ze wszystkiego wychodzi cało. Niestety Artemis niema tyle szczęścia choć też przechodzi wszystko bez większego szwanku...najciekawsza jest oczywiście co się stało potem kiedy entrieri pokonał swoje demony z przeszłości i całkowicie odciął się od Jarlaxle ( ale czy napewno) dobra książką wyjaśnia trochę faktów z przeszłości skrytobójcy, drowa i althrogeta, choć dzieje się w niej dużo

Falka | 2016-11-12
Przeczytana: listopad 2016

Zdecydowanie Jarlaxe i Entreri to najbardziej intrygujące i ciekawe osobowości całego Faerunu. Dodajmy do tego szalonego krasnoluda i mamy trio bardzo dziwnych "przyjaciół".

Michał Korba | 2012-11-26
Przeczytana: 2012 rok

Cała Saga Najemnicy to jedne z najlepszych części cyklu Forgotten Realms. Ścieżki Mroku i Klingi Łowcy już były nużące.

Babuk1888 | 2015-12-30

Było by 10 gwiazdek, ale zakończeni mnie rozczarował. I zadużo Athrogate'a. Ale ogólnie fajna

Sądzę, że powinna być kontynuacja. Czekam, aż zostanie przetłumaczone Charons Claw.

Lexie | 2012-03-04
Przeczytana: 2011 rok

Brak słów. Jarlaxle zawsze był i na zawsze pozostanie moją ulubiną postacią.

MatiOti | 2016-11-06
Przeczytana: listopad 2016

Jako najlepsze podsumowanie końca wielkiej przygody z Drizztem i (nie)przyjaciółmi przytoczę cytat z przedmowy napisanej przez Eda Greenwooda do pierwszych części Legendy: "Jeśli oczaruje was historia snuta przez gawędziarza przy ognisku, to jest to dobra opowieść. Jeśli nie chcecie, żeby kiedykolwiek się skończyła, albo chcecie słuchać jej w kółko, jest skarbem... a w życiu nigdy nie można mieć za wiele skarbów."

Cykl "Najemnicy" wnosi dużo świeżosci do serii, a Jarlaxle i Artemis jako główne postaci odnajdują się idealnie. Źli i bezczelni, nieprzewidywalni, ścigający, bądź ścigani - akcja toczy się wartko. Dodatkowo od jakiegoś czasu Salvatore zaczął bardziej zwracać uwagę na psychikę swoich bohaterów, więc oprócz bogatych opisów walk napotkamy także bardziej duchowe elementy, jak przemyślenia związane z poszukiwaniem własnej tożsamości. No i co ciekawe (przynajmniej dla fanów serii) - odkryjemy kilka tajemnic z przeszłości naszych bohaterów.

A dla tych, którzy zastanawiają się...

Eliwerka | 2016-07-14
Na półkach: Recenzja czeka, Przeczytane
Przeczytana: 02 lipca 2016

To już trzecia część przygód bohaterów. Skrytobójca oraz drow po zniszczeniu dragolicza zamierzają osadzić się w mieście. Jednak pewne wydarzenie znów zmusza ich do ucieczki. Ostatnia część serii najemników na sam koniec zaskakuje czytelnika!

Eliwerka.pl

Vanes | 2016-11-07