Wilcze dziedzictwo: Cienie przeszłości

Cykl: Wilcze dziedzictwo (tom 1)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
wilkołaki

„Przypuszczalnie atak niedźwiedzia” – podaje prasowa notatka. Cóż, ludzie przyjmą każde wyjaśnienie, byle nie padło słowo „wilkołak”. Mieszkańca niewielkiego miasteczka w Górach Skalistych teoretycznie mógł zabić niedźwiedź, Colin nie wierzy jednak w takie zbiegi okoliczności. Tak się bowiem składa, że właśnie w tym miasteczku przebywają pod opieką wujostwa jego przyrodni brat i siostra. Czy są w jakiś sposób powiązani z tajemniczą śmiercią?

Colin rozstał się z rodzeństwem przed siedmiu laty, kiedy ich rodzice – jego ojciec i macocha – zostali brutalnie zamordowani. Jest wdzięczny stryjowi Gordonowi, który go przygarnął i wyprowadził na prostą. Jest też, choć nie lubi się do tego przyznawać nawet przed sobą – wdzięczny nieznanemu mordercy, gdyż życie z nienawidzącym go ojcem-psychopatą nie było sielanką.

Niespokojny o siostrę i brata, Colin wyrusza, aby na własną rękę wyjaśnić sprawę, która pozornie wydaje się prosta. Zaraz po przybyciu na miejsce przekonuje się, że miał rację: niedźwiedź to „fakt prasowy”. Spokojne, bogobojne miasteczko przeżywa istny najazd wilkołaków. Policja jest równie nieświadoma prawdziwego stanu rzeczy jak mieszkańcy, jednak Colin i tak nie zamierzał prosić nikogo o pomoc. Problem wilkołaków chce rozwiązać na swój sposób.

źródło opisu: Agencja Wydawcza Runa, 2007

źródło okładki: http://runa.pl

Nanik | 2016-08-24
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Początek wydawał się obiecujący, jednak z każdym kolejnym rozdziałem czułam się bardziej rozczarowana. Główny bohater zachowywał się niekonsekwentnie - raz podkreślał swoje doświadczenie i wysoką pozycję, to znów zachowywał się jak szczeniak. Jego rozważania nad samym sobą były raczej męczące - nie polubiłam go. A choć na koniec wiele (większość??) wątków pozostało otwartych, nie mam ochoty sięgać po drugą część.

irbis18 | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Książka kojarzy mi się ze znanym serialem" LOST: zagubieni".
Na samym początku książki czytelnik nie wie o niczym co się "wokół niego" w fabule dzieję.
Nie jest tak, że jeden rozdział daje "klucz" do wszystkich pytań.
Informację są podawane stopniowo w trakcie całej historii i to jest dla mnie największym jej plusem.

Magda | 2010-08-29
Przeczytana: 2010 rok

Zupełnie inna, niż większość pozycji o zmiennokształtnych. I to jest największy plus. Brak przewidywalności. A walka wewnętrzna głównego bohatera i jego rozważania nad życiem i własnym sobą (czasem męczące i za bardzo rozległe), wprowadzają do książki więcej zrozumienia dla jego poczynań.

Kornel Tymcio | 2013-01-18
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, Posiadam

Pomimo iż powieść nie wydała mi się interesująca, a wręcz uznałem ją za nudną, dałem autorce szansę przekonania mnie do siebie w drugiej części.
Bardzo wiele rozpoczętych wątków sprawiło, że byłem bardzo ciekaw co się dalej stanie.

Krzysztof | 2012-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Dość specyficzna produkcja o wilkołakach, całość może mało widowiskowe jednak dość przyjemnie wchodzi, trochę przypomina serial.

Keiko_x3 | 2011-11-25

To jest dość specyficzna książka. Zaczyna się ciekawie, środek jest nudny, nudniejszy niż flaki z olejem, ale końcówka również jest ciekawa. Jest na tyle otwarta, że można zakończyć na tym tomie jak i zabrać sieza kolejny, aczkolwiek książki nie polecam.

Calmin | 2016-03-10
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 10 marca 2016

Fajna książka, choć czasami naiwna. Miłośnikom fantastyki z pewnością się spodoba.

miyuna | 2012-12-28
Na półkach: Przeczytane, 2013