Fascynacja

Katarzyna Molek
lęk namiętność szansa

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛

Bardzo mi się podoba i dlatego po długim czasie przeczytałam ją ponownie :) Dla mnie świetny romans historyczny - na podstawie opisów można sobie wyobrazić epokę, w której rzecz się dzieje. Zarówno on, jak i ona mają zupełnie odmienne charaktery ale bardzo dobrze się uzupełniają i świetnie potrafią zrozumieć. Podoba mi się i ironiczno - sarkastyczne poczucie humoru lorda, jak również przedstawienie jego żony, jako często naiwnej ale mocnej osóbki. Do tego, jak to w romansach - dużo namiętności i ciągłe iskrzenie między bohaterami.

Odpowiadał mi klimat powieści. Ujęły mnie relacje damsko-męskie.
Niech żyje wiedza i otwartość na nowości!

Odpowiadał mi klimat powieści. Ujęły mnie relacje damsko-męskie.
Niech żyje wiedza i otwartość na nowości!

"Fascynacja", czyli gorący romans historyczny, w który wpleciona jest kryminalna zagadka 🔥🔥 Coś, co lubię.
Od pierwszych stron czekałam, kiedy miłość Patrycji i Sebastiana rozwinie się na wyższy poziom.
Lord Sebastian jest uważany za Upadłego Anioła. Wszyscy mają go za diabła bez serca, który nienawidzi swojej rodziny i jest zimny jak lód. Młodsza od niego Patrycja, biedna dziewczyna z niższych sfer, uważana jest za kolejną zabawkę diabła. Przez przypadek zaręczają się. Razem planują jak wszystkim oznajmić, że zaręczyny zostały zerwane.
Jednocześnie spędzają ze sobą wiele czasu, bo łączy ich hobby do tajemniczych zagadek. Do Sebastiana zgłasza się jego znajomy i prosi go o rozwiązanie sprawy tajemniczego morderstwa.

Autorka porwała mnie swoim stylem pisania. Nie przepadałam za romansami, ale teraz przekonałam się do miłości w literaturze. Uczucia w tej książce były opisane bardzo dokładnie i szczegółowo. Było mi smutno, kiedy skończyłam czytać ostatnią stronę. Chciałabym więcej i więcej. Myślałam, że będzie to denna historia o miłości, gdzie wszystko układa się już na początku, jednak nic bardziej mylnego. Tytuł jest jak najbardziej trafiony, bo książka opisuje ludzi, którzy fascynują się nawzajem. Literatura, do której zawsze z chęcią wrócę. Wzruszająca historia o miłości i pokonywaniu przeszkód. Polecam. Ocena 8/10!!🔥❤️🤩

Romans historyczny, świetny w swoim gatunku. W mojej ulubionej konwencji, gdy bohaterowie są nietuzinkowi i więcej jest między nimi intelektualnych potyczek niż zachwytów nad ziemską powłoką. Bogaty lord zwany Upadłym Aniołem i ekscentryczka badająca zjawiska paranormalne rozwiązują zagadkę zbrodni w wyższych sferach. Są tajemnice, skandale, potyczki słowne i są emocje. Świetny pożeracz czasu i fajna przygoda. Sebastian i Patrycja są siebie warci i miło się o nich czyta, bo można uwierzyć w swoisty balans pomiędzy nimi. Są różni, mają wady, ale uzupełniają się i rozwijają wzajemnie. Dla miłośników dziewiętnastowiecznego romansu historycznego to prawdziwa gratka.

Upodobania naprawdę się zmieniają. I chociaż to zwykły romans z wątkiem kryminalnym to jednak osadzony w odległych czasach. I znowu mi to nie przeszkadzało a nawet podobało mi się. Miła, lekka i przyjemna książka na luźny wieczór.

Kiepska ta ksiazka. Ale u tej autorki spotkałam już się właśnie z taką sobie książka jak i z bardzo dobrą. Ogólnie lubię romanse historyczne w których się coś dzieje. A tu daleko do tego.

Na półkach: , , , , , ,

Patrycja Merryweather o trzeciej nad ranem składa wizyte lordowi Sebastianowi Angelstone, aby zapobiec pojedynkowi pomiędzy nim a swoim bratem, Trevorem. W tym celu namawia usilnie lorda do przeproszenia Trevora. Ku jej zdziwieniu mężczyzna się zgadza, a umowę pieczętuje pocałunkiem. Patrycja interesuje się zjawiskami nadprzyrodzonymi i prowadzi nawet badania w terenie, próbując wywoływać duchy. Ta niezwykła kobieta coraz bardziej zaciekawia lorda, który z kolei wspólpracując z detektywem Whistlecroftem, prowadzi ciche dochodzenia w wyższych sferach, do których zwykły policjant nie ma dostępu. To wciągająca książka z dużą dawką humoru, napisana lekko i bardzo ciekawie. Choć trzeba przyznać, ze opisane "momenty" każą ją polecać czytelnikowi pow. 18 roku życia. Przy czym nie jest to zwykły romans typu harlekin, mamy tu morderstwa, a w końcu ducha także:)

Początek zapowiadał się naprawdę fajnie. Jednak brak możności przyswojenia tej książki w pełni to po trosze moja wina. Nie wierzę w duchy i lekceważąco traktuję wariatki chodzące po cudzych domach z maszynkami, które podobno mają je wywołać. Im lepiej poznawałam bohaterkę, tym mniej podobała mi się sama książka.

Główna bohaterka poza tym, że lekko stuknięta, to jest uparta, nierozsądna i niekonsekwentna. Nie przypadła mi do gustu.

Książka OK, główna bohaterka nie, więc z powieścią się rozstaję.

Główna bohaterka poza tym, że lekko stuknięta, to jest...

Gorący romans i niesamowita intryga. To lubię!

Gorący romans i niesamowita intryga. To lubię!

• Romans historyczny
  • Romans