Trudne powroty

Wydawnictwo: Baobab
83-89642-76-X
Snafu

Trzecia część cyklu powieści dla młodzieży. Jej narratorem jest Gruby - brat Ewy i przyjaciel Maćka. Gruby rezygnuje ze studiów filozoficznych, aby wyruszyć "w Polskę". Chce przyjrzeć się życiu, poznać nowych ludzi, znależć swoje miejsce. Wędrując ima się różnych zajęć, a w końcu podejmuje decyzję życia...

Pysia1496 | 2012-08-23

Trzecia część cyklu 'Samotne wyspy i storczyk'. W 'Trudnych powrotach'narratorem jest Grzesiek, zwany tej Grubym - brat Ewki, przyjaciel Maćka. Książka opowiada o przemianach i poszukiwaniu siebie. Gruby nie wie czego chce. Wyrusza na wędrówkę, podczas której zrozumie siebie swoje pragnienia, to co jest ważne w życiu oraz swoje powołanie.

Wiktoria | 2016-01-31

Lubię serię, lubię autorkę, lubię bohaterów.
Może nie jest to coś wybitnego, ale na pewno coś, do czego będzie się chętnie, z uśmiechem na ustach wracać.

klaudiabla2 | 2011-04-10
Przeczytana: 11 marca 2011

Ta książka podobała mi się bardziej.
Czemu? Nie wiem. Może przyzwyczaiłam się do specyficznego stylu autorki. Tym razem narratorem jest brat Ewki-Gruby(Grzegorz). Pewnego dnia postanawia on wyruszyć w podróź. Więc przez książkę przewija się dużo różnych postaci. Głównie ze wsi. Książka pokazuje więc taką specyficzną mentalność jaka tam panuje. Sama jestem z wsi, więc wiem. Co by tu jeszcze napisać? Brak mi weny. Ogólnie podobała mi się i polecam. Jest o wyborach jakie każdy z nas musi w życiu podejmować.

Aisog | 2011-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 28 maja 2011

Książki z tego cyklu są bardzo życiowe. Niby normalne ale jednak mają w sobie to coś.
Ta część bardzo mi się spodobała. Opowiada o Grubym, który wyrusza w podróż po Polsce i na swojej drodze spotyka wiele ciekawych osób.
Od książki trudno się oderwać, czyta się szybko i lekko (jest raczej krótka).
Polecam!

Kometa666 | 2011-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Również wciągająca, ale chyba nie aż tak bardzo jak poprzednai część.

RymoTechnik | 2012-07-14
Przeczytana: 2010 rok

Jedyna książka A. Onichimowskiej, która przypadła mi do gustu.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 04 lutego 2006