Zatopić Bismarcka!

83-11-10041-1
Whiting, Harding, Bismarck
historyczna
Marcin

27 maja 1941 r. chluba hitlerowskiej Kriegsmarine, pancernik "Bismarck", został zatopiony przez Brytyjczyków. Stanowiło to punkt zwrotny w przebiegu alianckich operacji morskich na Atlantyku podczas II wojny światowej, a jednocześnie stało się pretekstem do ukazania złożonych losów głównego bohatera, emerytowanego admirała Royal Navy, Horatio Savage'a. Po ucieczce z obozu jenieckiego przeżył on dramat namiętności. Został wplątany w grę wywiadowczą. Spotkały go również inne niespodzianki... Świetnie napisana książka, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji.

Jakub Siejak | 2015-07-11
osman | 2012-02-19