Trucizna doskonała

Tłumaczenie: Malgorzata Dors
Cykl: Arcane Society (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
The Perfect Poison
zbrodnia, dar, detektyw
dona

Nadprzyrodzony dar, ponura zbrodnia i wszechogarniająca namiętność w scenerii wiktoriańskich salonów Lucinda Bromley, piękna kobieta o niezwykłych zdolnościach, jest w rozpaczliwej sytuacji. Jeśli nie ustali, kto wykradł z jej cieplarni rzadkie zioła, za pomocą których dokonał morderstwa, może sama zostać oskarżona. Zwraca się więc o pomoc do detektywa Caleba Jonesa. Niepospolita intuicja...

Lucinda Bromley, piękna kobieta o niezwykłych zdolnościach, jest w rozpaczliwej sytuacji. Jeśli nie ustali, kto wykradł z jej cieplarni rzadkie zioła, za pomocą których dokonał morderstwa, może sama zostać oskarżona. Zwraca się więc o pomoc do detektywa Caleba Jonesa. Niepospolita intuicja podpowiada mu, że Lucinda weszła w drogę tajnemu bractwu, które on tropi od lat. I nieopatrznie poznała sekret zabójczego eliksiru - trucizny doskonałej.

bookslover | 2013-08-17
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Książka opowiada o pewnej wybitnej botaniczce oraz detektywie, których połączyło morderstwo i kradzież. Oboje zostali włączeni do sprawy w celu rozwikłania zagadki. Ona, obdarzona nadludzkim przeczuciem, dzięki któremu mogła zdiagnozować truciznę po zapachu pomieszczenia, osoby czy też po dotknięciu otrutego. On, wybitny detektyw z paranormalnymi przeczuciami, których nie da się od tak wytłumaczyć.
Lucinda chciała rozwiązać tą zagadkę, by detektyw Spellar ze Scotland Yardu, który dostał tą sprawę jej nie obwiniał. Truciznę, którą został otruty arystokrata mógł przyrządzić jedynie uzdolniony botanik. Z jej ogrodu zniknęła niebezpieczna roślina, z której została przyrządzona skomplikowana trucizna. By oczyścić się z zarzutów, jakie niechybnie by usłyszała od pana Spellara, zatrudniła Caleba Johnsona, który posiadał ten paranormalny instynkt. Sprawa jest pełna zawiłych sytuacji i niewyjaśnionych okoliczności.

Ciekawie się czytało tą książkę. Była przepełniona ludźmi z niesamowitymi...

Nika16wow | 2015-09-11
Przeczytana: 11 września 2015

Szczerze za bardzo to to nie jest romans, bardziej kryminał.. No ale ogólnie fajna historia. Jednak spodziewałam się romansu więc się troszeczkę zawiodłam. Poza tym nie podobało mi się w tej książce jakieś paranormalne wątki, no ale nie można mieć wszystkiego.. Jeżeli ktoś lubi takie historie to jak najbardziej polecam (ale jak dla mnie historia taka sobie, można przeczytać ale niekoniecznie).

Magdalena | 2013-12-05
Przeczytana: 29 listopada 2013

To również jest taka książka którą się bardzo dobrze czyta, bo bohaterowie są naprawdę bardzo interesujący, zaś historia formuły jak zawsze doskonała.

LilianWhite | 2016-09-01
Przeczytana: 01 października 2014

Romans z wątkiem kryminalnym. Bardzo klimatyczny i całkiem interesujący, pomimo okropnej okładki.
Książkę początkowo oceniłam na 7, ale o wiele lepszym książkom dawałam taką ocenę, więc ostatecznie jest 6.

kad240 | 2015-03-06
Przeczytana: 05 marca 2015

nie moja tematyka,moze dlatego ksiazka jak dla mnie slaba.

MissBookLover | 2013-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Panna Bromley, kobieta o reputacji morderczyni, zostaje okradziona. Nie mając żadnego wsparcia, musi prosić o pomoc agencje detektywistyczną. Jednakże bardzo specjalną, gdyż charakteryzuje się mocami nadprzyrodzonymi.

Caleb Joens, założyciel agencji detektywistycznej, dostaje list z prośbą o pomoc od niejakiej panny Lucindy Bromley. Już od pierwszego spojrzenia na list, wyczuwa, że będzie to coś niezwykłego.

Pierwsze spotkanie Caleba z Lucindą jest niecodzienne, gdyż kończy się …. :D

Tak czy inaczej Lucinda prosi Caleba o pomoc w znalezieniu, pewnej groźnej rośliny, która została skradziona z jej cieplarni. Nie było by to nic nadzwyczajnego, niestety jakiś czas po kradzieży ginie arystokrata który został otruty tą właśnie rośliną. Teraz życie Lucindy zależy tylko i wyłącznie od pana Jonesa. Niestety to co zostanie odkryte, nigdy nie da Lucindzie spokoju.

,,Trucizna doskonała’’ jest naprawdę dobrą książką na nudne wieczory. Charakter i barwność postaci jest tak...

AleXandra | 2015-05-23

Na "Truciznę doskonałą" natknęłam się w czasie, kiedy poszukiwałam tematu do pracy zaliczeniowej na zajęcia i akurat chciałam pisać o... :) Książka spodobała mi się głównie z powodu miejsca i czasu akcji. Niepokoiło mnie tylko połączenie kryminału z lekko fantastyczno-naukowym (?) powiewem, dodatkowo zabarwione erotyką. Ale według gustu.

Wilczyca | 2012-08-07
Przeczytana: 12 października 2012