Zdarzyło się nad jeziorem Mystic

Wydawnictwo: Świat Książki
On Mystic Lake
miłość, zdrada, wybór, emocje
dona

Blake Colwater, wzięty adwokat z Los Angeles, wyznaje swojej wieloletniej żonie Annie, że zakochał się w innej kobiecie. Zrozpaczona Annie wyjeżdża do miasteczka Mystic, gdzie się wychowała. Tu ponownie zbliża się do swojej pierwszej miłości, Nicka Delacroix, od niedawna wdowca, który nie potrafi sobie poradzić z cierpiącą na zaburzenia emocjonalne córeczką. Cała trójka z dobrym skutkiem leczy razem swoje rany. Ale akurat wtedy, gdy Annie uwierzyła, że zyskała jeszcze jedną szansę na szczęście, jej świat wywraca się do góry nogami i zmuszona zostaje do dokonania wyboru, przed którym nie powinna stawać żadna inna kobieta...

fiszunia | 2011-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2011

Typowa historia z amerykańskiego snu. Szczęście Annie - żony bogatego męża zostaje przerwane z chwilą, kiedy mąż przekazuje jej informację, iż kocha inną kobietę. Zrozpaczona i zdruzgotana Annie wyjeżdża do rodzinnego Mystic, aby uleczyć załamane serce. Tam spotyka przyjaciela z dzieciństwa i tak oto strona po stronie dowiadujemy się, co takiego zdarzyło się nad jeziorem Mystic.

Książka przyjemna, w sam raz na letnie popołudnie. Nie jest to jednak banalna opowieść, chociaż nieco podszyta bajką o Kopciuszku, gwarantuję jednak, że chwilami można się wzruszyć do łez. Polecam.

Assapan | 2011-03-19

Dlatego nie rozumiem mężczyzn:
1) Uprane
2) Ugotowane
3) Seks boski
4) Żona kochająca i pięknie wyglądająca
A on? Szuka (za przeproszeniem): "gówna na śmietanie"!

Żal kobiety... ;/

Sylwka | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Na początku jakoś mnie nie wciągnęła, ponieważ nie lubię długich opisów krajobrazów i wogóle, ale jak się później rozkręciła to powiem, że na koniec stwierdziłam, że warto było ją przeczytać:)

Poruszane są bardzo ciekawe wątki zdrada, wybaczenie, miłość rodzicielska i prawdziwa miłość, która nawet po wielu latach i wielu przejściach odżywa na nowo.

Anna pozwolia mi zrozumieć, że życie jest krótkie, a większość jego poświęcamy innym, pomagając i przystosowując się do innych, wcale nie myśląc o sobie. Annie dowiedziawszy się o kochance męża, przeżywa załamanie, od którego po pewnym czasie ratuje ją miłosć, pierwsza, licealna. Dopiero ona uświadamia, że całe życie była dostosowana do męża i że jedwabie i diamenty nie dawały dla niej szczęścia, że bardziej szczęśliwa czuje się w rozciągniętych spodniach bez makijażu i z potarganymi włosami.

Warto ją przecztać, nawet dla tych bohaterów, gdzie każdy z nich boryka się z jakimś bólem i klęską życiową.

Agata | 2010-11-04
Przeczytana: 02 listopada 2010

Wciągająca i przejmująca piękna opowieść o miłości i jej wpływie na ludzkie życie... Chwilami nudnawa, ale ogólne wrażenia bardzo na plus, może trochę wyidealizowane postawy bohaterów, którzy przechodzą metamorfozę ze skrajności w skrajność, ale na pewno warto przeczytać :)

Besia | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Kolejne czytadło zdecydowanie dla Pań. Moją pierwszą przeczytaną książką tej autorki była "Magiczna chwila", którą się zachwyciłam. Pozostałe bardzo mnie rozczarowują.
Banalność poraża na każdej stronie.

Sabina Pietraszek | 2018-02-27
Przeczytana: 23 września 2017

Kolejna pełna emo­cji powieść autor­stwa Kri­stin Han­nah, która opo­wiada o losach zwy­kłych ludzi, w nie­zwy­kły spo­sób.

Annie — szczę­śliwa żona i matka. Całe swoje życie poświę­ciła córce i mężowi. Wszystko zmie­nia się w dniu wyjazdu jej 17-let­niej córki do Lon­dynu. Jej mąż Blake oświad­cza, że chcę roz­wodu. Zako­chał się w innej młod­szej kobie­cie. Annie prze­cho­dzi zała­ma­nie. Nie wie, co ma ze sobą począć. W końcu całe jej życie obra­cało się wokół domu, męża i córki. Posta­na­wia poje­chać do Mystic. Do swo­jego rodzin­nego mia­sta. Ma nadzieję, że powrót do domu i do ojca pomoże jej przejść przez ten trudny okres.
Na miej­scu dowia­duje się, że jej naj­bliżsi przy­ja­ciele prze­żyli tra­ge­die. Kathy zmarła, a Nick nie radzi sobie po jej śmierci. Coraz czę­ściej zagląda w kie­li­szek, by stłu­mić smu­tek po stra­cie bli­skiej mu osoby. To wszystko źle wpływa na rela­cję z jego sze­ścio­let­nią córką Izzy. Annie posta­na­wia im pomóc. Opie­kuję się Izzy, domem,...

Kamcia08 | 2011-05-25
Przeczytana: 24 maja 2011

Książek o miłości jest wiele - romanse między ludźmi, romanse paranormalne jak i przesławne harlekiny. Książka, o której dzisiaj mowa na pierwszy rzut oka wydaje się zaliczać do tej jakże rozległej kategorii. Jednak poza romansem pozycja ta zawiera ważne przesłanie, które może dotyczyć każdej kobiety.

Bohaterką powieści jest prawie czterdziestoletnia Annie, która na pozór wydaje się być szczęśliwą żoną i matką. W dniu wyjazdu jej 17-letniej córki do Londynu jej mąż oświadcza, że zakochał się w innej, młodszej kobiecie, a z Annie nic go już nie łączy. Kobieta przeżywa załamanie i wyjeżdża do miasta, w którym spędziła dzieciństwo. Tam spotyka swoją dawną miłość, Nicka, którego żona a przyjaciółka Annie popełniła samobójstwo. W wyniku tego Nick popadł w alkoholizm i zaniedbał swoją 6-letnią córeczkę, która właśnie w tak trudnym czasie potrzebowała jego miłości. Annie postanawia przywrócić jego rodzinę do porządku i nieświadomie sama do niej dołącza. Ponownie zakochuje się w...

Małgorzata Jasek | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

7 / 52 / 2018
Ammy, zdradzona żona wziętego prawnika wyjeżdża do rodzinnego miasteczka i ponownie zakochuje się w chłopaku sprzed lat, który owdowiał i boryka się z alkoholizmem oraz problemami psychicznymi córeczki, która po niedawnej śmierci matki przestała mówić. Ich związek kwitnie, ale okazuje się, że Ammy jest w ciąży z mężem. wraca do domu i próbuje skleić rodzinę. Po porodzie i miesiącach w nieszczęśliwym związku postanawia się rozwieźć i wraca do maleńkiego Mystic

ila1982 | 2016-04-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Autorkę polubiłam po przeczytaniu pierwszej powieści "Magiczna chwila", na której płakałam razem z główną bohaterką.
Od tamtej pory zaczęłam czytać wszystkie jej dzieła, jakie udaje mi się zdobyć.
"Zdarzyło się..." również mi się podobała, aczkolwiek nie aż tak jak w/w. Bardzo mnie zaintrygowała ta mała dziewczynka, dla której śmierć matki i oddalenie się ojca było tak ciężkim przeżyciem, że jej psychika zaczęła się buntować. I to właśnie to cierpiące dziecko, któremu wydawało się, że znika, sprawiło, że nie mogłam się oderwać od książki.
Nie jest to jakieś zwykłe romansidło, ale powieść, w której bohaterów spotykają tragedie, po których trudno się podnieść. Polecam

Agata | 2012-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Taka sobie. Sięgnęłam po tę książkę bo urzekła mnie inna pozycja tej autorki, niestety trochę się zawiodłam.