Zdarzyło się nad jeziorem Mystic

2003-01-01
2003-01-01
Barbara Cendrowska-Werner
miłość zdrada wybór emocje

Myślę, że mogłabym się zaprzyjaźnić z Annie, kochającą, troskliwą, opiekuńczą mamą i żoną, która rezygnuje ze swoich marzeń, by bezwarunkowo poświęcić się rodzinie. Jednak po 20 latach małżeństwa przechodzi dogłębną przemianę, dzięki której postanawia zawalczyć o swoje szczęście i miłość. Być może to historia, jakich wiele, ale napisana z taką lekkością, że wzrusza, zachwyca i intryguje.

Jest jeszcze Izzy, szcześcioletnia dziewczynka, która po utracie ukochanej mamy oraz uzależnieniu od alkoholu nieradzącego sobie z tą sytuacją ojca, zamyka się w sobie, przestaje mówić i zaczyna jej się wydawać, że znika jej ciało.

Co łączy obie postaci?
Będą wzajemnie leczyć swoje rany, wspierać się, pomagać sobie. A to wszystko osadzone w przepięknych opisach przyrody jeziora Mystic. Czy odrodzą się na nowo i rozkwitną? Przeczytajcie koniecznie, tym bardziej, że książka nominowana do nagrody Rita Awards.

Napiszę tak: zupełnie nie moja bajka, dlatego nie będę się pastwić...

Napiszę tak: zupełnie nie moja bajka, dlatego nie będę się pastwić...

Nie jest to może jedno z lepszych dokonań tej autorki, niemniej czyta się przyjemnie. Kobieta w średnim wieku, mężczyzna z przeszłością równie bogatą jak jej... a może tą samą? Nic odkrywczego i bez zaskoczeń... Ale i bez rozczarowań literackich

Książka dla 40latków, w tym wieku są bohaterowie. Historia małżeństwa z 20 letnim stażem, którym sypie się relacja. Już nie ma motyli w brzuchu a codzienność rozdziela parę. Jest im wygodnie ze sobą ale nie mają sobie już wiele do powiedzenia. Pozycja warta uwagi. Polecam.

Wzruszająca historia około 40letniej kobiety, której życie zmienia się w ciągu jednego dnia. Sama historia ciekawa, język i opisy przyrody tworzą piękne widoki, niestety powtarzanie ciągle tych samych frazesów, czasami płaskie postacie, zakończenie w którym wszystko się układa, sprawia, że momentami ksiazka jest po prostu przegadana i nudna.

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę tej autorki. Pozycja jak dla mnie nazbyt ckliwa, jednak absolutnie nie uważam, że był to czas stracony.

W porównaniu do "Słowika" niestety pozycja słabsza. Historia jest przewidywalna, banalna, wrzuciłabym na półkę "romansidła" ale da się czytać :) Podobała się mojej mamie i teściowej.

Przegadany romans z pewnym dylematem w tle.
Nie porwała mnie, a wręcz znudziła, zdecydowanie to nie moje klimaty. Mam wrażenie, że genialnego "Słowika" napisała zupełnie inna autorka...

Przegadany romans z pewnym dylematem w tle.

Moim zdaniem najgorsza, jaka dotąd przeczytałam książka tej autorki, Nudna, powolna i przewidywalna.

Chyba muszę odpocząć od książek tej pisarki ponieważ męczy mnie już ckliwość i powtarzalność. Nic nowego, stare utarte schematy, ale dla fanów lektura na pewno będzie zajmująca.

• Przeczytane 2021