Rzeczywista obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii

The Real Presence of Jesus in the Holy Eucharist
978-83-924003-3-2
religia
abyaby

Ze wstępu : Pewien pisarz twierdzi, że wszystkie dzieci mają doświadczenie Boga jeszcze przed urodzeniem i to zaszczepia w nich pewnego rodzaju przyciąganie grawitacyjne do tej Idealnej Miłości, która ich kiedyś oczarowała. Wielu z nas wierzy w boskość i zmartwychwstanie ponieważ w swoim życiu osobiście doświadczyliśmy Jezusa, czasami poprzez otrzymanie Najświętszej Eucharystii. W ostatnim...

Ze wstępu :

W ostatnim czasie protestancki pastor w Kanadzie wszczął dyskusję na szczeblu narodowym mówiąc, że nie uwierzył on w boskość Jezusa Chrystusa ani w Jego zmartwychwstanie. Wywołało to ogromny sprzeciw w tym kraju. Ludzie byli głęboko wzburzeni. I słusznie!

Siedemdziesiąt procent katolików wypowiedziało się w ankiecie, że nie wierzy w prawdziwą obecność Jezusa w Eucharystii. Stąd też powstała potrzeba napisania tej książki. Nigdy za dużo tego, co przeczytamy na temat realnej Obecności Eucharystycznej.

O. Robert DeGrandis, SSJ.

dandul | 2010-11-17
Przeczytana: 11 listopada 2010

"Rzeczywista obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii" autorstwa o.Roberta DeGrandis SSJ, to książeczka "małego formatu" chodzi o wielkość. Zdecydowanie mieści się w damskiej torebce bądź kieszeni. Zaczełam od wielkości a nie od treści. Ta drobna publikacja może towarzyszyć nam w codziennym życiu. Tak jak maleńka jest hostia, która też powinna towarzyszyć nam w codziennym życiu. To pierwsze myśli jakie nasuwają się po przeczytaniu tej książki. O. DeGrandis w sposób bardzo czytelny opisuje moc ukrytą w sakramencie Eucharystii. Moc, z której tak naprawdę my jako katolicy bardzo często nie zdajemy sobie sprawy. Jesteśmy obecni na mszy św. a nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy świadkami CUDU PRZEISTOCZENIA. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że choć nie czytam żadnych nowych informacj, wiem że Jesus jest ukryty w hostii, odkrywam w sobie nowe pokłady świadomości religijnej. Jest jednak coś co nie dokońca podobało mi się, a mianowicie są fragmenty gdzie świadectwa różnych osób...

Dominik | 2013-12-24
Przeczytana: 08 grudnia 2013