Rozkaz wymarszu

Tłumaczenie: Joanna Jankowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Batalion szturmowy SS Wotan / Leo Kessler". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Erica
Forced march
978-83-89700-79-7
historyczna
Marcin

Gorący sierpień 1942 roku. Po ciężkich stratach, jakie poniósł w Rosji Batalion Szturmowy SS Wotan, oddział zostaje przeniesiony na tyły w celu uzupełnienia sprzętu i wyszkolenia kolejnej grupy rekrutów. Beztroskie, w porównaniu z warunkami frontowymi życie w Dieppe, na północnym wybrzeżu Francji, zostaje zakłócone wizytą feldmarszałka von Rundstedta, który oznajmia zaskoczonym oficerom, że w okolicy będzie miał miejsce duży desant brytyjski. Cała operacja jest szatańskim planem Winstona Churchilla, który musi wypełnić sojusznicze zobowiązania i odciążyć walczące na wschodzie wojska sowieckie. Jednak wie on również, że obecnie armii brytyjskiej nie stać na tego typu konfrontację z Wehrmachtem, bo skończyłaby się ona masakrą. Dlatego postanawia stworzyć pozór takiej operacji i za cenę życia kilku tysięcy nieświadomych niczego żołnierzy brytyjskich i kanadyjskich udowodnić sojusznikom swoją lojalność.

źródło opisu: Od Wydawcy

Igis | 2016-06-06
Na półkach: II WŚ, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawie napisana, krwawa opowiastka wojenna. Może być... Nie powala, nie pozostawia niesmaku. Zdarzały się literówki, co trochę kłuje w oczy, ale bohaterowie bardzo barwnie wykreowani. Akcja... Jak na wojnie, mało rozmyślań i ckliwości, bo to nie ten gatunek. Przeczytałam, siegnęłam po kolejną częśc i dałam spokój. Krótko, drogo, bez rewelacji, ale nie źle. Z drugiej strony spróbowałam czegoś nowego, drugi raz nie sięgnę :) Literatura nie dla mnie.

Damian Dekarz | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016