Werwolf : ostatni żołnierze Hitlera

83-913459-4-7
Hitler, 2 wojna światowa, Whiting
historyczna
Marcin

Wiosną 1945 roku, kiedy klęska Niemiec w II wojnie światowej wydawała się sprawą pewną, członkowie nazistowskiego ugrupowania partyzanckiego Werwolf przeprowadzili w Akwizgranie akcję pod kryptonimem "Operacja Karnawał", skierowaną przeciw burmistrzowi miasta, współpracującemu z wojskowymi władzami amerykańskimi. Ten nieoczekiwany incydent spowodował pewien zamęt w ocenie sytuacji na zdobytych przez aliantów terenach, niektórzy z dowódców zaczęli zastanawiać się, czy akcja Werwolfu może wiązać się z istnieniem Reduty Narodowej. Sprawa wyja śniła się dość szybko.

Jesien78 | 2014-05-06
Przeczytana: 07 maja 2014