Bitwa o Wał Zachodni

83-11-09771-2
Whiting, 2 wojna światowa
historyczna
Marcin

Zdaniem wielu specjalistów, Wał Zachodni (zwany również jako Linia Zygfryda), wzniesiony przez Niemców w latach 1938-1939, przedłużył II wojnę światową o pół roku. Autor przedstawia obraz zmagań o zdobycie tej zapory. Pisze o taktyce, strategii, o sposobach neutralizacji i niszczenia poszczególnych obiektów, twierdz i sektorów, lecz przede wszystkim o ludziach walczących po obu stronach żelbetowych zapór i fortyfikacji.

Jarek Niedzielski | 2015-12-19
PieprzowyPirat | 2015-11-17