Luis Barnavelt i upiór w operze

Tłumaczenie: Małgorzata Pogoda
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Luis Barnavelt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Doom of the Haunted Opera
83-7245-622-4
Luis Barnavelt, upiór, opera
Cecily

W opuszczonym budynku opery miejskiej Luis i Rita znajdują starą partyturę. Zachwyceni dziełem kompozytora sprzed stu lat mieszkańcy Nowego Zebedeusza postanawiają wystawić operę. Nikt jednak nie wie, co się stanie w chwili, gdy zabrzmią jej pierwsze dźwięki..

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2001

Urmurmina | 2015-02-17

Dwójka przyjaciół znajduje partyturę w starym budynku opery. Mieszkańcy miasteczka są nią zachwyceni i zamierzają wystawić przedstawienie legendarnego kompozytora. Jednak okazuje się, że partytura przyzywa upiora opery, który chce dokończyć dzieło zaczęte sto lat temu...

Książka lekka i krótka, przedstawiająca walkę dobrej i złej magii. Ciekawy był pomysł na stworzenie postaci upiora w operze, który pragnie zawładnąć światem. A poczynania Luisa i Rity chwilami były naprawdę interesujące. Nie jest to zła opowieść, ale według mnie skierowana bardziej do dzieci - dorosły może się mocno rozczarować.

| 2013-02-01

Po latach ponownie - z ciekawości - sięgnęłam po tę serię i szybko ją odłożyłam. Jednak ta dekada zrobiła swoje. Książki jak najbardziej przeciętne dla mnie Teraźniejszej.
Niemniej wszystkie oceniam na 7, bo to są książki mojego dzieciństwa - mniej więcej lata 8-10. Pamiętam, że wtedy bardzo mi się podobały. Każdą przeczytałam po kilka razy i wiele miłych wspomnień z tymi książkami się wiąże.
Wniosek: seria o Luisie Barnavelcie nie jest porywająca dla młodzieży czy dorosłych, ale dzieciom z pewnością się spodoba :)

Ireth | 2016-09-02

Świetna powieść dla dzieci łącząca elementy grozy z wątkami detektywistycznymi. Jako dziecko zaczytywałam się w tej serii, a tę część zapamiętałam jako najstraszniejszą!

Balboa | 2016-06-12

Trochę podobne do Harry'ego Pottera, ale bardzo dobrze napisane.

Natalia Wajer-Mindak | 2016-09-18
Na półkach: Przygodowa, Przeczytane