Miłosna edukacja

Memory of love
837311338X
Miłosna, edukacja
dona

Rhonwyn, córkę walijskiego księcia, oddani jej ojcu żołnierze wychowują raczej na rycerza niż damę. Po latach poślubia angielskiego lorda i towarzyszy mu w wyprawie krzyżowej. Trafia do niewoli, do haremu, gdzie podbija serce kalifa. Największe wyzwanie czeka ją jednak po powrocie do Anglii, gdzie spotyka mężczyznę, na którym jej naprawdę zależy. Czy były mąż łatwo pogodzi się z utratą małżonki? Jak ułożą się losy Rhonwyn?

myślnik | 2013-04-10
Przeczytana: 2005 rok

Zmysłowo i erotycznie niespokojna książka!
Nadpobudliwa ku uciesze czytelników,którzy nie chcą zasnąć czytając!

Nie wiesz nic o swoim ciele,tak zostałaś wychowana;trafia ci się małżonek-egoista w łóżku;uważasz się za oziębłą;trafisz do niewoli i boom!Olśnienie!Wyparcie!Odzyskana zmysłowość!
Powroty nie są łatwe,jeśli okazuje się,że nie masz już do czego,a splamiony honor wiąże ci ręce.Ale nawet sytuacja beznadziejne wskazuje drogę do szczęścia...

Nie można się nudzić!

Klaudia Sowa | 2016-05-29
Przeczytana: 27 maja 2016

Następna książka Beatrice Small na mojej półce.

Rhonwyn i Glynn są dziećmi księcia Llywena, lecz nikt nie ma o tym pojęcia, bowiem książę dobrze strzeże swojej rodziny.
Książę Llywenn ap Gryfydd jest księciem Walii. Jego dzieci, po śmierci matki a jego ukochanej Valii, zostają przeniesione do zamku Cythraul.Tam zajmują się nimi żołnierze.

Mijają lata. Książę pojawia się, gdyż zawarł kontrakt z Anglikami. Do spełnienia warunków kontraktu jest potrzebna mu ... córka. Niestety Rhonwyn nie jest dziewczyną, jaką książę spodziewał się zastać; nosi męskie ubrania, jest dobra w sztukach walki, chętnie przystaje w towarzystwie żołnierzy. Llywelynn zdaje sobie sprawę, że tylko jego siostra Gwyllian może zmienić jego córkę w prawdziwą kobietę.

Rhonwyn czyni postępy w nauce i jest gotowa wyjść za mąż. Edward choć sprawia dobre wrażenie na dziewczynie, to jednak nie jest taki jak ona sobie wymarzyła. Nie toleruje jej zainteresowania bronią czy walką. Uważa, że kobiecie to nie przystoi....

Muniette | 2018-09-24
Na półkach: 2018, Przeczytane, Romans, E-book

Książki Beatrice Small są... inne od reszty romansów historycznych. To nie Catherine Coulter, Jude Deveraux czy Amanda Quick. Nie, tu jest więcej - więcej bohaterów, seksu i wyuzdania. Tu wierność ma różne oblicza, a miłość wcale nie musi trwać wiecznie. Godne polecenie dla każdego, kto twierdzi, żę romanse historyczne są nudne i oczywiste.

Rhonwyn była wychowywana jak żołnierz, a nie nieśmiała panna na wydawaniu. Trudno więc się dziwić, że gdy niespodziewanie wychodzi za mąż za Edwarda wszystko układa się nie tak, jak powinno... Przełomem w ich realacjach wydaje się wyjazd na wyprawę krzyżową, gdzie wszystko się zmienia, gdy małżonkowie zostają rozdzieleni, a Rhonwyn trafia do haremu szejka. Odnajduje tam szczęście i spokój, ale wydaje jej się, że tęskni za Edwardem, dlatego postanawia wracać do Anglii. Tylko czy Edward naprawdę na nią czekał? Co czeka Rhonwyn po powrocie do kraju z totalnie zszarganą reputacją?

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Naprawdę świetna i wciągająca powieść historyczna.
Czytanie jej to sama przyjemność i jestem pewna że, wiele razy do niej powrócę.

Dlaczego w takim razie oceniam na 7 ,a nie na 8 ? Moim zdaniem czasem opisy były przydługie i po romansie historycznym najwięcej oczekuje właśnie porywającego romansu. Tutaj mamy dużo erotyki, pobudzającej zmysły i wyobraźnie i niby jest wątek miłosny ale ... zepchniety jakby na dalszy plan.
Według mnie książka opisuje bardziej życie i dzieje, a także miłostki
i przemianę z dziewczyny w kobietę pięknej i odważnej Rhonwyn, nieślubnej córki księcia Walii
Bardzo podobała mi się postać Rhonwyn. Piekna, ale nie zarozumiała, odważna, o dobrym sercu i lojalna. Naprawdę o takich bohaterkach można czytać bez końca.

Bardzo podobała mi się relacja Rhonwyn i jej brata ,naprawdę piękna i wzruszająca.
Intrygowała mnie też postać Lywelyna, naprawdę ciekawa i charyzmatyczna postać. Lubiłam sprzeczki księcia z jego córka i to jak mieli podobne do siebie...

ewa0818 | 2011-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

swietna ksiazka,wspaniale sie czyta,wartka akcja

aleksawesola | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nigdy nie bylam zagorzalym fanem sriedniowiecznych romasow, niestety ksiazka ta nie zmienila mojej opini. Ksiazka nie jest zle napisana, ale te wszystkie "meskie miecze" i "milosne pochwy"... Co do samej historii, to nie jest ona szablonowa i zdecydownie zaskakuje, ale nie jestem pewna czy pozytywie. Jezeli oczekujesz prostej opowieci, to jej tutaj nie znajdziesz.

Bohaterka: Rhonwy, bywa naiwna, ale mozna to zganic to na bark odpowiedniego wychowania. Pozniej wkracza duma, ktora zakrawa na egoizm. Ale dosyc o tym. Poznajemy ja gdy ma piec lat i jej ukochana matka umiera w przedwczesnym pologu. Ojciec zabiera ja i brata to twierdzy blisko granicy Walii z Anglia i tam pozostawia na dlugie dzieisec lat. Nie ma tam, zadnej kobiety, nikt nie umie czytac, a jedyna rzecza, jaka tamtejsi mezczyzni moga uczyc zglodniale wiedzy dziecko jest walka. Ojciec przypomina sobie o niej, gdy zostaje obiecana angielskiemu lordowi w ramach traktatu pokojowego. Wyobrazcie sobie jego zdumienie, gdy...

Gizmu | 2015-09-16

Lekko naiwna i tendencyjna, ale dobrze i szybko się czyta.

Arkalion | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Książka z wdziękiem napisana.Miłosne wątki typowe dla autorki.Widać,że wymyślona bohaterka jest kochana przez autorkę i darzy ją specjalną estymą co czytelnik od razu wyczuje.Mnie się bardzo spodobało opisy codziennego życia w średniowieczu radość z codziennych radość ze żniw,ze zmian pór roku.Człowiek zagłebia się w tym świecie jakby istniał on naprawdę.

Lidia | 2012-08-13
Przeczytana: lipiec 2012

Fajna. Mi się bardzo podobała.

Monika | 2015-12-09
Na półkach: Wydane, Przeczytane, Posiadam