Kolekcjonerzy tajemnic

Tłumaczenie: Maria Frąc
Cykl: Klub Wielbłądów (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
The Collectors
spisek, morderstwo, zabójca
dona

Kapitalny thriller pióra Davida Baldacciego, znakomita okazja by raz jeszcze spotkać się z bohaterami Klubu Wielbłądów - tajemniczym facetem o pseudonimie Oliver Stone oraz innymi wielbicielami spiskowej teorii dziejów. Roger Seagraves właśnie się przekwalifikował - z zabójcy pracującego dla rządu USA stał się handlarzem najbardziej dochodowym towarem na świecie, czyli informacją. Kryterium doboru klientów są pieniądze. Niestety, interes wcale nie idzie gładko i Roger musi zlikwidować przedstawiciela Izby Reprezentantów, dyrektora działu dzieł rzadkich w Bibliotece Kongresu. Nie wie, że niewinny z pozoru bibliotekarz, Caleb Shaw, należy do tajemniczego Klubu Wielbłądów. Operacja szpiegowska Seagravesa zawiśnie na włosku, gdy całe towarzystwo włączy się do akcji... A gdy dołączy do nich Annabelle, która okradła właśnie ładną sumkę właścicielowi kasyna odpowiedzialnemu za śmierć jej matki, atmosfera stanie się naprawdę gorąca. Annabelle ma własne powody, by rozliczyć się z Rogerem - zamordowany kongresman jest jej byłym mężem. Zapowiada się niezła jazda, zwłaszcza, że za kobietą ruszył już pościg, a Seagraves zdecydowany jest dopiąć swego - choćby i po trupach.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

michall_1985 | 2016-07-10
Przeczytana: lipiec 2016

Było to moje pierwsze spotkanie z panem Baldaccim i chętnie sięgnę po następne powieści.Wystarczającą rekomendacją jest fakt,że jego debiutancką powieśc "Władza absolutna" zekranizował Clint Eastwood.

Na początku obawiałem się,że będzie to coś w stylu "Skarbu Narodów",filmu z N.Cagem.Na początku bowiem jest zamieszczony pewien starodruk oraz mapka Waszyngtonu.
Na szczęście akcja idzie w innym kierunku i nikt nie wychodzi zza twarzy prezydentów na Mount Rushmore ;)

Co do samej akcji,żeby wiele nie zdradzac,to powiem tylko tyle,że ciekawym zabiegiem było opisywanie jej dwutorowo.W pewnym momencie wątki łączą się i akcja mocno przyspiesza.

Autor nie ustrzegł się jednak pewnych potknięc.Połączenie wątków spowodowało,że jeden z nich w zasadzie został urwany i bardzo dziwnie zakończony (tu z kolei nasuwa mi się porównanie do drugiej części przygód pana Szarego :P).
Ponadto sporo jest fantastycznych zbiegów okoliczności i scen wzorowanych na starych westernach (motyw ratunku w...

jw23 | 2015-01-07
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Druga część Klubu wielbłądów była jeszcze lepsza niż pierwsza. Dynamiczna, ciekawa, wciągająca bez reszty. Polecam, nie zawiedziecie się.

Thomas886 | 2015-03-05
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Natrafiłem na tą pozycje przypadkiem i nie żałuje, bo od tego sie zaczęło czytanie Davida.

Marysieńka | 2011-05-20
Przeczytana: 2007 rok

Ginie dwóch ludzi - przewodniczący Izby Reprezentantów oraz dyrektor działu ksiąg rzadkich Biblioteki Kongresu. Z pozoru nic nie łączy tych dwóćh zgonów, ale członkowie znanego nam już Klubu Wielbłądów z Oliverem Stonem na czele mają na ten temat własne zdanie. Dlatego podejmują śledztwo w celu obnażenia kolejnego spisku, zagrażającego bezpieczeństwu USA. Będą musieli stawić czoła niebezpiecznym ludziom ale co to jest dla naszych czterech śmiałków...Czterech??? Tym razem połączą siły z parą oszustów karcianych, bywalców kasyn gry...z którymi uknują niesamowitą wręcz intrygę...a jaki będzie efekt??? Polecam!!!

Dobra książka sensacyjna, treść też dobra, ciągle coś się dzieje, szybko czyta się. Mankamentem według mnie jest to, że w książce są dwa wątki, które w jakiś sposób łączą się, ale jeden z nich nie jest do końca rozwiązany. Chyba autor planuje ciąg dalszy w następnej książce :)

Kinga | 2011-09-02
Przeczytana: 01 września 2011

"Skinął [Jerry] na jednego ze swoich ludzi. Mężczyzna wziął Carmelę na ręce, zaniósł do otwartego okna i wyrzucił na zewnątrz. Wszyscy słuchali przeciągłego krzyku zakończonego głuchym plaśnięciem. (...)
Bagger udał zdumienie.
- Czego się denerwujesz? Bo ta dziwka wypadła przez okno? Nie przejmuj się tym - Popatrzył na mężczyznę, który wyrzucił dziewczynę. - Hej, Mike, celowałeś w basen, jak w filmie o Jamesie Bondzie? (...)
- Właściwie to nie trafiłem do basenu, panie Bagger - przyznał się Mike.
- Ale próbowałeś, Mike, próbowałeś, to najważniejsze."

Jako, że "Kolekcjonerzy tajemnic" to pierwsza książka Baldacci'ego, jaką miałam okazję przeczytać, pierwszy raz spotkałam się z Klubem Wielbłądów. Miłe zaskoczenie - grupa starszych panów jako główni bohaterowie książki sensacyjnej.

Jednak to nie oni a wątek "wielkiego przekrętu", Annabelle Conroy - niewyczerpanego źródła niezawodnych pomysłów; i właśnie Jerry'ego Baggera, przerażającego do granic, acz czasami komicznego,...

halszka31 | 2011-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2011

To moja druga przeczytana książka tego autora. Bardzo mi odpowiada ten sposób narracji i budowania napięcia. Dodatkowym walorem jest ustanowienie książki i Biblioteki (Kongresu) w szeregu głównych bohaterów "Kolekcjonerów tajemnic" Bibliofilstwo to pasjonujące hobby...S.Pigoń swoją kolekcję sygnował pieczęcią "tej książki nie ukradłem z biblioteki" -:)
D.Baldacci skutecznie zachęcił mnie do przeczytania następnej jego książki.

moon | 2016-09-06

Cykl "Klub wielbłądów" przypadkiem rozpocząłem czytać właśnie od drugiego tomu, nie trwało długo jak sięgnąłem po pierwszy i resztę...
Bardzo dobrze napisana sensacja, oglądając niektóre filmy aż prosi się
o jej ekranizacje.Znakomici i barwni bohaterowie, przy głównym Rambo to harcerzyk,a mimo to udało się uniknąć śmieszności i przerysowania.Cała seria jest godna polecenia.

Kasia Woźnicka | 2011-10-09
Przeczytana: 09 października 2011

Świetnie zbudowany kryminał łączący dwa wątki przez jedną bohaterkę. Minus za brak rozwiązania jednego z wątków.
Plus wielki za świetną grę wokół książek, i szpiegowskich tajemnic.
Swoją drogą istna rzeka informacji o cennych dziełach literackich XIX wieku, przekazanych zgrabnie przy okazji wartkiej akcji ;) Polecam. I na pewno wrócę jeszcze do Baldacciego.

Dalsze losy bohaterów Klubu Wielbłądów. Znów spotykamy czwórkę sympatycznych, a jednocześnie ekscentrycznych starszych panów, których łączy doszukiwanie się tzw. teorii spiskowych w rządzie.
Tym razem jednak Baldacci prowadzi nas dość krętymi ścieżkami. Po krótkim wprowadzeniu, w którym spotykamy naszych znajomych następuje dłuższy fragment powieści pozornie nie związany z głównym wątkiem. Poznajemy zupełnie nowych bohaterów i towarzyszymy im podczas robienia "dużego przekrętu", jak nazywa prowadzone przez nich działania, tajemnicza kobieta Annabelle Conroy. Cierpliwy czytelnik zostanie jednak mniej więcej w połowie powieści nagrodzony, kiedy wreszcie splotą się, w wyniku szczególnych okoliczności, losy pięknej Annabelli i członków Klubu Wielbłądów.
Jednym słowem kolejna dobra sensacyjna powieść Baldacciego, choć według mnie troszkę mniej zaskakująca i wartka akcja sprawia, że czyta się ją z mniejszymi wypiekami na twarzy niż wcześniej wspomniany przeze mnie "Klub Wielbłądów" czy...