Krzyk pośród nocy

Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A Cry in the Night
dona

Jenny McPartland, pracownica nowojorskiej galerii malarstwa, samotnie wychowuje dwie małe córeczki i ledwie wiąże koniec z końcem. Nagle w jej życie wkracza "książę z bajki" - przystojny, bogaty i sławny malarz Erich Krueger. W ciągu paru dni Jenny, obsypana kosztownymi darami, zostaje panią Krueger i wraz z mężem i dziećmi osiada w pięknym domu w Minesocie, na rodzinnej farmie Kruegerów. Sielanka nie trwa jednak długo - młoda mężatka coraz bardziej odczuwa nieuchwytną obecność zmarłej tragicznie matki Ericka, mnożą się dziwne wypadki. Jenny zaczyna wątpić we własne zdrowe zmysły - czyżby naprawdę była morderczynią?

lipka02 | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Od samego początku ta powieść przypadła mi do gustu.Polubiłam ją za kreację bohaterów-biedny Kopciuszek i bogaty książę,a między nimi zbrodnia z przeszłości,trauma z dzieciństwa i wypaczone spojrzenie na świat.. Akcja powieści także zachęca, stopniowo się rozkręca by uraczyć nas niespodziewanym zakończeniem.

W tym wypadku prosta fabuła,mała liczba głównych postaci okazała się znakomitym rozwiązaniem.Powieść Clark czytałam z przejęciem do samego końca.

Cuddless | 2010-09-30

Gratka dla fanów, odstraszacz dla osób dopiero zaczynającym przygodę z tą autorką.
Forma jest inna niż zwykle. Kryminałem książka staje się dopiero na ostatnich kilkunastu stronach. Wcześniej to coś w rodzaju thrillera psychologicznego. Bardzo, bardzo dobrego thrillera psychologicznego. Czytelnika ogarnia niepokój i dziwne, przytłaczające uczucie. Niezwykle zaskakujące rozwiązanie akcji.
Prawdopodobnie najlepsza z wszystkich książek M.H.Clark

Irmina | 2014-07-03

Ta książka zajmuje u mnie drugą pozycję wśród najlepszych książek Mary Higgins Clark. Największym jej atutem jest to, że jest zaskakująca! I ten fakt podkreśla niezwykły kunszt autorki - "Królowej Suspensu".

Tomek | 2015-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2015

Takie książki przykuwają całą uwagę. Po delikatnym początku, akcja zageszcza się z każdą stroną. Można być pewnym, że nic się tak naprawdę nie wie. Świetnie skonstruowane postaci i ciągła niepewność. Nie ziewniesz przy tym ani razu. Ostatnie strony czyta się już bez oddychania i kontaktu z rzeczywistością. Polecam serdecznie:)

eva40 | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Gdy zaczęłam czytać niewiele by brakowało, bym odrzuciła w kąt tę książkę ale zmusiłam się i po tkliwym początku dotarłam do części horroru w życiu kobiety...mocne.

madziq | 2016-04-16

Jedna z lepszych książek tej autorki.
Opis książki wydaje się zachęcający, ale kiedy zacznie się ją czytać, nie można skończyć. Zarwałam noc przy niej, bo nie mogłam się oderwać.
Cały czas jest napięcie, budowane od samego początku. I jak już nam się wydaje o co chodzi, to w następnym rozdziale okazuje się że nie mieliśmy racji. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek.

Zaczytana | 2013-05-03

Czytałam ją już jakiś czas temu,ale zapadła mi głęboko w pamięć.
Historia trzymająca w napięciu i intrygująca.Niepokojąca...

Miało być jak w bajce,główna bohaterka Jenny poznaje przystojnego i sławnego malarza,po krótkim czasie przyjmuje jego oświadczyny i przeprowadza się do niego wraz ze swoimi córeczkami.I tu bajka się kończy...

Adrienne | 2014-03-29

ksiązka jest mocna;) emocje w trakcie czytania niesamowite, trzyma w napieciu .. dobrze i szybko sie czyta :D dla mnie świetna :D

figlarna24 | 2013-07-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 05 lipca 2013

Uwielbiam wyzwania czytelnicze, których w blogosferze jest, co nie miara. Z uwagi, że na półkach mam sporo nieprzeczytanych pozycji, to staram się zawsze coś do nich dopasować. Jednym z wyzwań, w którym biorę udział jest "Z literą w tle" . Tym razem Jenah zaproponowana nam blogerom literkę H. Poprzeglądałam półki i mój wzrok padł na pozycję irlandzkiej pisarki Mary Higgins Clark - Krzyk pośród nocy.

Tym razem pisarka zaproponowała swoim czytelnikom powieść, której główną bohaterką jest Jenny McPartland. Jest ona rozwódką, samotną matką dwóch córek oraz pracowniczą galerii sztuki w Nowym Jorku. To tu poznaje Erica Kruegera
.Eric jest sławnym, cenionym malarzem. Jenny od razu wpada mu w oko, a jej córki zdobywają jego serce. Bohaterowie zaczynają się spotykać i pod wpływem impulsywnej miłości pobierają się. Jenny wraz z córkami zamieszkują na rodzinnej farmie Kruegerów w stanie Minnesota.
Kobieta pod działaniem uroku męża i nowego miejsca nie tęskni za życiem w Nowym Jorku i oddaje...

vixen39 | 2016-05-22
Przeczytana: 18 maja 2016

to nie pierwsza książka autorki, którą przeczytałam, i muszę przyznać, że sama jestem zaskoczona swoja opinią. Nie cierpię romansów, lubię thrillery itp. Autorka napisała książkę, która jest połączeniem ckliwego wręcz i sztampowego romansu, ze świetnie skrojonym i trzymającym w napięciu kryminałem. Jest tajemnica, jest napięcie, które sprawia, że chcemy jak najszybciej rozwiązać zagadkę. Nawet ciężko mi opisać ta mieszankę odczuć. Ale na pewno poleciłabym ją bo dobrze się czyta, a jak chcemy trochę "lżejszego" dreszczyku emocji to na pewno się nie zawiedziemy.