Panienki Madame Cleo

Madame Cleo girls
83-86611-55-3
powieść, współczesna
dzinka

Madame Cleo, prowadząca ekskluzywny przybytek męskich rozkoszy w Paryżu, zmuszona jest ujawnić tajemnice alkowy swoich klientów. Najbardziej skandaliczne tajemnice stulecia zaczynają wypływać na światło dzienne; kiedy jednak kula z pistoletu trafia w szybę limuzyny madame Cleo, robi się gorąco. Ktoś najwyraźniej próbuje zamknąć usta legendarnej królowej rozkoszy...

Marlena | 2013-10-04
Przeczytana: 12 września 2013

Madame Cleo, prowadzi najbardziej luksusowy przybytek męskich rozkoszy.Wraz z nadejściem kłopotów finansowych, postanawia napisać i wydać w formie książki swój pamiętnik. Zleca napisanie go irlandzkiemu dziennikarzowi, który poznaje niektóre z jej pracownic, wraz z ich niebanalnymi historiami. Lekka i przyjemna lektura. Polecam.

Andrew Vysotsky | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Może Panienki Madame Cleo nie są tak porywające, jak najświetniejsza sensacja, może nie ma w nich aż takiego napięcia, jak w najlepszych kryminałach, ale są naprawdę wciągające oraz interesujące od początku do końca. I na pewno jest to powieść, którą pamięta się nawet po latach. Wiem o tym dobrze, gdyż wciąż o niej nie zapomniałem, choć o tylu innych już zdążyłem. Jest to też jedna z tych książek, których lektura zmienia czytelnika. Ta akurat nie dokonuje w nas żadnej rewolucji, żadnego przewartościowania gruntownego ani też żadnego objawienia przy niej chyba nie doznamy. Po pewnym jednak czasie, słysząc wieści ze świata polityki, jakieś doniesienia ze świata milionerów, albo po prostu ot tak – nagle sobie o niej przypominamy. Wtedy stwierdzamy, iż jednak gdzieś tam coś w nas zmieniła. Zostawiła w nas jakiś ślad na zawsze

Absolutnie i gorąco polecam, więcej na moim blogu

Wasz Andrew

antenka | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Książka przeleżała u mnie chyba z rok nieruszona, trochę obawiałam się wulgarnych opisów, i takiej trochę tandety. Zastanawiałam się cóż można napisać w dobrym stylu o ,,kobietach lekkich obyczajów". O jakże się pomyliłam. Książka napisana genialnie, żadnych wulgarnych opisów, bez wchodzenia w szczegóły. Postacie kobiet ukazanych w książce, bardzo ciekawie. Dzięki Lucianne Goldberg, na prostytucje można spojrzeć w zupełnie inny sposób. Bardzo oryginalna, przyjemnie się czyta.

nietoperzyca | 2016-09-11
Przeczytana: 11 maja 2012