Słodki rok Kuby i Buby

Wydawnictwo: Literatura
gotowanie, kasdepke,
jusola

książka kucharska dla dzieci z opowiadaniami towarzyszącymi kuchennym propozycjom

Dawno temu, gdy ja sama miałam zaledwie kilka lat, książki kucharskie były pisane wyłącznie dla dorosłych. Nie przypominam sobie, by istniała choć jedna publikacja, w której autorzy zachęcali by małe dziecko do buszowania po kuchni w celu przygotowania sobie i swoim bliskim jakiegoś prostego i smacznego dania. Wszystkie przepisy były raczej raczej takie normalne. Może nic nadzwyczajnego, ale również i nic prostego, co mogłoby nadawać się dla kilkuletniego brzdąca. Ja przynajmniej na żadną z takich książek nigdy nie trafiłam. Dlatego tym bardziej jestem zachwycona tymi wszystkimi kucharskimi lekturami, które mogę podsuwać mojej Ali. Jak wiadomo, takie dzieciaki uwielbiają bawić się w dorosłych, a cóż bardziej odpowiedzialnego można zrobić jak nie upiec lub ugotować coś smacznego dla swoich bliskich? Dzięki takim właśnie czynnościom moja Ala czuje się już jak dorosła a ja cieszę się widząc jej szeroki uśmiech na twarzy.

I tak nasza domowa biblioteczka coraz częściej gości na swoich...

naczynie_gliniane | 2010-03-26
Przeczytana: 26 marca 2010

Słodki rok Kuby i Buby to połączenie książki kucharskiej z opowieściami o bliźniakach – bracie i siostrze, którzy kochają słodkości. Bohaterowie pieką, gotują, smażą na różne okazje przypadające w ciągu roku, jak Dzień Babci, imieniny mamy czy chociażby wakacje. Zdarza im się też przygotować wafle z okazji braku okazji. Bo Kuba i Buba to dzieci charakterne. Rodzice nie mają z nimi łatwo! Nie zaznają chwili spokoju nawet, gdy dzieci jadą na zieloną szkołę!
Pełna humoru i świetnych, prostych przepisów książka Kasdepke ujęła mnie:) Zastanawia mnie tylko, które pomysły Kuby i Buby byłyby dla dzieci bardziej inspirujące: te kucharskie czy te z ich łobuziarskiego życia ? :)

Pełny tekst tu: http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/2010/01/gabriela-niedzielska-grzegorz-kasdepke.html

Alexxx | 2013-04-01
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo ciekawa książka-szczególnie przepisy bardzo mi przypadły go gustu. Polecam bardzo serdecznie ze względu nie tylko na przepisy ,ale też na zabawne historyjki.

adorable | 2011-04-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Ciekawa książka dla dzieci przedstawiająca zabawne przygody bliźniaków - Kuby i Buby. Bardzo fajnym dodatkiem jest to, iż książka zawiera wiele prostych przepisów na słodkości, których przyrządzanie zapewni fantastyczną zabawą dla rodziców i ich pociech.

Małgorzata | 2012-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

o dobra!

Avellime | 2016-04-24