Udawaj, że jej nie widzisz

Tłumaczenie: Jolanta Bartosik
Seria: Diament
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Pretend You Don't See Her
dona

Co się dzieję, gdy młoda kobieta zostaje uwikłana w niebezpieczne śledztwo w sprawie zabójstwa, tylko dlatego, że znalazła się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwej chwili? Co się dzieje, kiedy musi korzystać z ochrony policyjnej, zerwać wszystkie nici wiążące ją z dotychczasowym życiem i przeprowadzić się w nowe miejsce do czasu aż sprawca zabójstwa zostanie wykryty i ujęty? Co się dzieje kiedy w nowym wcieleniu spotyka idealnego mężczyznę, ale boi się w nim zakochać, ponieważ nikt nie może wiedzieć, kim dziewczyna jest naprawdę.

sygin | 2013-06-05
Przeczytana: czerwiec 2013

Bardzo lubię powieści Mary Higgins Clark, niedawno je odkryłam i teraz bez wahania sięgam po wszystko co jest opatrzone jej nazwiskiem. A wybierać jest w czym bowiem pani Clark już od lat publikuje co najmniej jedną książkę rocznie, a wydawnictwo Prószyński skwapliwie wydaje je w języku polskim mniej więcej z tą samą częstotliwością.
Tym razem w ręce wpadła mi jedna ze starszych jej książek (pierwsze wydanie 1995, a w Polsce dwa lata później) ale ponieważ czytałam już i starsze i te nowsze jej powieści, wiem, że wszystkie one utrzymują ten sam, zawsze wysoki poziom. Tak jest i tym razem choć mówiąc szczerze nie jest to moja ulubiona książka tej autorki. O czym jest „Udawaj, że jej nie widzisz”?
Główna bohaterką historii jest młoda kobieta, Lacey odnosząca sukcesy na rynku nieruchomości. Mimowolnie staje się świadkiem zabójstwa a więc i celem mordercy, którego jako jedyna mogłaby rozpoznać. Prokuratura proponuje jej ochronę jaka przysługuje świadkowi koronnemu i mimo oporów Lacey...

Wartka, szybka akcja, dobrze przemyślana fabuła, trzymająca w napięciu, nie pozwalająca od razu poznać zabójcę. Czytało się szybko, przyjemnie, dobrze. Choć, jak zwykle, u pani Higgins Clark - wątek miłosny wciśnięty na siłę nieco. Ale, nic za darmo.
Polecam, jeśli ktoś szuka lekkiego, szybkiego kryminału, który wciągnie, ale nie zamęczy na śmierć.

Plichcia | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Jak można przekonać się po lekturze tej książki, każdy zawód niesie za sobą ryzyko. Nie chodzi mi tu stricte o ryzyko zawodowe, narażanie życia jak na przykład w przypadku strażaków. Mam na myśli ryzyko spowodowane tym, że człowiek znajdzie się o nieodpowiedniej porze w nieodpowiednim miejscu i wpada po uszy w koszmarną sprawę. Bo jak inaczej wytłumaczyć uprawianie jakże przyjemnego zawodu jakim jest nowojorski agent nieruchomości? W taki pasztet wpakowała się nieświadomie zupełnie Lacey Farrell.

Lacey była świetną agentką nieruchomości zostaje poproszona o sprzedaż mieszkania. Transakcja jest niezwykle przykra dla pozbywającej się mieszkania Izabelli, było ono własnością jej córki Heather, która nie tak dawno zginęła w wypadku samochodowym. Lacey zapoznaje się bliżej z Izabellą i dowiaduje się, że ta miała podejrzenia, że córka nie zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale została zamordowana. Gdy Lacey przyprowadza potencjalnego kupca, Izabell jest niezwykle poruszona gdyż...

Tara | 2012-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2012

Do połowy książki nie mogłam pozbyć się wrażenia,że zaraz mi się drzemnie. Pierwszą kartkę przeczytałam - było w niej, że Lacey zjawia się, kiedy morderca strzela do Izabelli. Druga kartka - i trach! - nagle Lacey jak gdyby nigdy nic rozmawia z innymi, i również rozmawia z Izabellą, która wcześniej została zabita. Może i się nie znam, ale jakoś nie bardzo pasuje mi takie nierozmieszczenie w czasie... Później oczywiście znów była scena uśmiercania Izabelli, i w sumie po co było to opisane wcześniej? Nie wiem.
Drugie pół książki znowu przeczytałam na raz. Dużo się dzieje, bardzo dużo. I gdzieś tak od momentu, w którym Lacey poznała Toma, myślałam już że pewnie rozwiąże się jakiś super mega romansik, a tu nic. Akcja dalej płynie swoim tempem, czyli głównie skupiona na chowaniu się przed mordercą i próbą rozwikłania zagadki. Co mogę więc powiedzieć o tej książce? Sama nie wiem dokładnie. Ciekawa, a jednocześnie nudząca w pewnych momentach. Zależy kto co lubi.

Bernadeta | 2010-05-29
Przeczytana: 29 maja 2010

Książka bardzo mnie wciągnęła, podobnie jak inne M. H. Clark. Do samego końca mogłam tylko przypuszczać kto zamieszany jest w śmierć dziewczyny i jej matki. I przyznam się, że na początku obstawiałam kogoś innego. Polecam książkę wszystkim miłośnikom sensacji. Warto ją przeczytać.

blacktiger | 2012-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Dobry pomysł na książkę. Ciekawie prowadzona całość. Momentami banalna, momentami zaskakująca. Trochę inaczej sformułowałabym zakończenie. Chwilami inaczej poprowadziłabym akcję, ale ogólnie na plus. Lekka, przyjemna. W sam raz na podróż pociągiem. :)

malgosinka | 2013-11-28

Ciekawa fabuła, nie przewidziałam zakończenia, co jest dużą zaletą. Niestety przydługie fragmenty pozbawione akcji lub jakichkolwiek przełomów w sprawie, jak dla mnie znacznie obniżają wartość książki.

sPinacz | 2012-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2012

Ciekawy kryminał utrzymujący w napięciu do ostatniej strony. Film nakręcony na podstawie tej książki, był równie zajmujący.

paola1234 | 2011-09-18

Bardzo wciągająca książka, od której nie sposób się oderwać!

ArtP | 2011-09-27
Przeczytana: kwiecień 2011

,,,hmmm, nie wiem czy nie najlepsza książka jaką przeczytałem tej autorki, trzyma w napięciu,,, polecam