Wielka księga cipek

tłumaczenie
Elza Jaszczuk
Lilla snippaboken
Karol

Ogromny sukces Wielkiej księgi siusiaków pokazał, że w temacie edukacji seksualnej dzieci i młodzieży panuje ogromna pustka. Tym razem oswajamy tematy trudne dla dojrzewających dziewcząt, ich rodziców i nauczycieli - od anatomii poprzez miesiączkę na masturbacji skończywszy. Książka będąca wynikiem szczerych o otwartych rozmów autorów z uczennicami, może stać się nieocenioną pomocą w rozmowach dorosłych z dziećmi a także na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

• Zadurzenie
  • Miłość i kłamstwa
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Cień eunucha
  • Uroki
  • Zostawić Daringham Hall
  • Historia zaginionej dziewczynki
  • Trawers
  • Alicja w krainie czasów
  • Niezrównani

Wielka księga kaca
András Cserna-Szabó , Benedek Darida

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Druga część "Wielkiej księgi...", tym razem dla dorastających dziewczynek. Co mogę powiedzieć? Podobnie marna jak ta dla chłopców, nie wiem, czy nie jeszcze gorsza.

Słyszałam, że Szwedzi mają bardzo osobliwe podejście do wychowywania dzieci, ale książki z tej serii są lekko mówiąc DZIWNE.

Znowu muszę się doczepić i do treści, i do słowniczka na końcu. Niektóre pojęcia podane w BARDZO DOSADNY sposób, np. "odbyt - miejsce, z którego wychodzi kupa" (czy jakoś tak, nie mam przy sobie książki), a inne opisane zbyt trudnymi słowami, jak np. obrzezanie, opisane jakimiś quasi-naukowymi pojęciami. Jeśli ma być to książka dla dorastających dziewcząt (i może chłopców, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoje koleżanki), to powinno być chyba w całości pisane językiem w miarę zrozumiałym, tak żeby łatwo sobie przyswoili wszystkie informacje. Potem jeszcze te fragmenty o "cipce" w kulturze, języku, religiach itp., nastolatek chyba raczej nie zainteresują, najwyżej jako ciekawostki. W sumie nie...

Foe Nus | 2013-11-11

Pierwsze co nasuwa mi się na myśl, to fakt, że autorzy tych książeczek mają ze sobą jakiś problem. Pomijam już nawiązania do seksu, lecz o zakłamanie. Owszem rozumiem fakt edukacji seksualnej dzieci, lecz nie tych z piaskownicy. To tworzenie osób uzależnionych od seksu, ta czynność życiowa, która mimo wszystko pozostaje tylko czynnością zaspokojenia potrzeb organizmu zostaje gloryfikowana bez możliwości odrzucenia jej.

Osobiście uważam, że model edukacji jakiemu sam podlegałem był najlepszy. Rodzice nigdy nie mówili mi o bocianie i kapuście, wszystkiego dowiedziałem się z książki w odpowiednim wieku - czyli w podstawówce. A nie wcześniej. I to nie o seksie, ale skąd się biorą dzieci. W zdaje się 5 klasie podstawówki przyszła pani i zaczęła nam tłumaczyć o pierwszych nocnych erekcjach, w tym samym czasie dziewczęta miały godzinę nauki o okresie i podpaskach. Potem w gimnazjum na dwóch łączonych godzinach pani pedagog powiedziała nam o ciąży, o środkach antykoncepcyjnych i...

Ania | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Nigdy w życiu nie kupiłabym tej książki dla swoich dzieci - mam dopiero 24 lata więc mam jeszcze parę lat:) Książka jest perwersyjna, skupiona na doznaniach i traktowaniu swojego ciała i siebie jako przedmiot. Rodzice apeluje do Was nie kupujcie, rozmawiajcie z dziećmi one naprawdę nie muszą wszystkiego wiedzieć od razu w szczegółach. Rysunki są ohydne, szczególnie ten ze skaczącą ze szczęścia mala dziewczynką, która trzyma rączkę miedzy nogami i cieszy się, ze znalazła punkt G... To dla mnie chore:/ Już teraz sporo ludzi ma problemy z seksem i traktowaniem go jako zabawę,a nie jako fizjologiczną czynność, która ma służyć tworzeniu nowego życia (oraz pogłębiania więzi z drugim człowiekiem). Sama byłam kiedyś zakręcona na tym punkcie i sporo w związku z nadmiernym eksploatowaniu relacji fizycznych straciłam - głównie na płaszczyźnie samoakceptacji. Naprawdę jest wiele rzeczy które mogą nas wzbogacić, nie musimy epatować seksem żeby ludzie nas lubili - zatem nie przyczyniajcie się do...

Ann | 2014-01-09

Uważam, że to bardzo potrzeba pozycja na półce w każdym domu, w którym wychowują się dziewczynki. W bezpośredni, ale zabawny i zrozumiały sposób przybliża problemy dotyczące płci, dojrzewania itp.

-kropka | 2011-11-03
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2011

Przeciętna. Po czemu? Bo nie wiadomo na dobrą sprawę, do kogo jest skierowana, z jednej strony pisana wprost do jakichś dziewczątek w fazie dojrzewania, a z drugiej - te interesujące skądinąd - ale dla mnie (!) Starej baby :P zafiksowanej na punkcie seksuologii kulturowej wywody nt. cipki w kulturze i tekstach kultury, języku, obyczaju... i tu widać od razu, że to jakieś wtręty - być może polskiego wydawcy, bo język naukowy obok infantylnych "pytaniek," czemu mówi się "ty cipo" a nie mówi się "ty siusiaku"... Zdecydowanie wolałam "Małą książkę o kupie", przynajmniej mnie rozbawiła.

Antagonista Esklaważu | 2015-07-10

Szkodliwe wypociny ludzi mających problemy ze sobą.

Ewa | 2015-08-05

Nigdy w życiu nie kupiłabym tej książki dla swoich dzieci!!!!!! okropna widzalam w empiku i jestem zdziwiona kto to moze kupic ...ludzie gdzie macie godnosc jak mozna to dac dziecku debilizm !!!

McDaa | 2016-05-26
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 26 maja 2016

Zdecydowanie bardziej mi się podoba niż "wielka księga siusiaków". Może dlatego, że wiedziałam już jakiego typu lektury się spodziewać i nie rozczarowała mnie nieoczekiwana forma :) Ale też wydaje mi się, że jest zdecydowanie bardziej informacyjna niż poprzednia część - nie same ciekawostki zawiera. No i da się zauważyć, że przez faceta napisana. Taka bardziej nieśmiała i mniej pewna siebie .

niemamnickabuu | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Nie wiem skąd tak niepochlebne opinie o tej książce.. A może jednak wiem. W każdym razie cały ten szum zgorszonych świadczy najlepiej o tym, że ta książka była i jest potrzebna.

teaknight | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Całkiem fajna ksiązka o edukacji seksualnej dla dzieci. Niestety nie tak szczegółowa jak "Wielka księga siusiaków" ale i tak dla dzieci jest super.