Wielka księga cipek

Czarna Owca
typ
papier
Karol
5,46 (35 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Ogromny sukces Wielkiej księgi siusiaków pokazał, że w temacie edukacji seksualnej dzieci i młodzieży panuje ogromna pustka. Tym razem oswajamy tematy trudne dla dojrzewających dziewcząt, ich rodziców i nauczycieli - od anatomii poprzez miesiączkę na masturbacji skończywszy. Książka będąca wynikiem szczerych o otwartych rozmów autorów z uczennicami, może stać się nieocenioną pomocą w rozmowach dorosłych z dziećmi a także na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Foe | 2013-11-11

Pierwsze co nasuwa mi się na myśl, to fakt, że autorzy tych książeczek mają ze sobą jakiś problem. Pomijam już nawiązania do seksu, lecz o zakłamanie. Owszem rozumiem fakt edukacji seksualnej dzieci, lecz nie tych z piaskownicy. To tworzenie osób uzależnionych od seksu, ta czynność życiowa, która mimo wszystko pozostaje tylko czynnością zaspokojenia potrzeb organizmu zostaje gloryfikowana bez możliwości odrzucenia jej.

Osobiście uważam, że model edukacji jakiemu sam podlegałem był najlepszy. Rodzice nigdy nie mówili mi o bocianie i kapuście, wszystkiego dowiedziałem się z książki w odpowiednim wieku - czyli w podstawówce. A nie wcześniej. I to nie o seksie, ale skąd się biorą dzieci. W zdaje się 5 klasie podstawówki przyszła pani i zaczęła nam tłumaczyć o pierwszych nocnych erekcjach, w tym samym czasie dziewczęta miały godzinę nauki o okresie i podpaskach. Potem w gimnazjum na dwóch łączonych godzinach pani pedagog powiedziała nam o ciąży, o środkach antykoncepcyjnych i...

Ann | 2014-01-09

Uważam, że to bardzo potrzeba pozycja na półce w każdym domu, w którym wychowują się dziewczynki. W bezpośredni, ale zabawny i zrozumiały sposób przybliża problemy dotyczące płci, dojrzewania itp.

kiniama | 2011-11-03
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2011

Przeciętna. Po czemu? Bo nie wiadomo na dobrą sprawę, do kogo jest skierowana, z jednej strony pisana wprost do jakichś dziewczątek w fazie dojrzewania, a z drugiej - te interesujące skądinąd - ale dla mnie (!) Starej baby :P zafiksowanej na punkcie seksuologii kulturowej wywody nt. cipki w kulturze i tekstach kultury, języku, obyczaju... i tu widać od razu, że to jakieś wtręty - być może polskiego wydawcy, bo język naukowy obok infantylnych "pytaniek," czemu mówi się "ty cipo" a nie mówi się "ty siusiaku"... Zdecydowanie wolałam "Małą książkę o kupie", przynajmniej mnie rozbawiła.

teaknight | 2014-07-29
Na półkach: Przeczytane, Seksuologia
Przeczytana: 29 lipca 2014

Całkiem fajna ksiązka o edukacji seksualnej dla dzieci. Niestety nie tak szczegółowa jak "Wielka księga siusiaków" ale i tak dla dzieci jest super.

ich | 2014-10-14
Przeczytana: 03 października 2014

To jest naprawdę książka o cipkach, tylko i wyłącznie. Wszystko na temat cipek, także w kontekstach kulturowych, obyczajowych oraz religijnych. Obrazki nie są obrzydliwe, bo jeżeli kogoś brzydzą rysunki wagin, no to przepraszam ma problem. Jeżeli liczycie na kompleksową wiedzę na temat dojrzewania dziewcząt to nie jest to pozycja, którą poszukujecie.

książek: 1930
Magdalena | 2013-07-08
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich dziewczynek i ich mam jako początek lub uzupełnienie wszelkich rozmów o seksie i dojrzewaniu.

DaiHelsing | 2010-06-06
Przeczytana: 03 kwietnia 2010

Takie książki są potrzebne. Ciekawie napisana, ładnie wydana, bez tematów tabu.

Klaudia | 2011-04-06

Ciekawie przedstawione interesujące nas wszystkich tematy ;)

Agata | 2012-12-07

Hehehe..... no pomysł rewelacyjny :D śmiechu po pachy :D

cathy81 | 2015-05-22

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Wolno panu łamać reguły, ale nie wtedy, gdy pragnie pan być zrozumiany. Jeżeli chce pan być rozumiany, to jedynym sposobem „uwolnienia" się od reguł jest dogłębne, mistrzowskie przyswojenie ich sobie, tak aby się stały pańską drugą naturą. Oto paradoks: w każdym złożonym społeczeństwie człowiek jest... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica