Lubimyczytać.pl to:

Czarna Owca
typ
papier
Karol
5.25 (28 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Ogromny sukces Wielkiej księgi siusiaków pokazał, że w temacie edukacji seksualnej dzieci i młodzieży panuje ogromna pustka. Tym razem oswajamy tematy trudne dla dojrzewających dziewcząt, ich rodziców i nauczycieli - od anatomii poprzez miesiączkę na masturbacji skończywszy. Książka będąca wynikiem szczerych o otwartych rozmów autorów z uczennicami, może stać się nieocenioną pomocą w rozmowach dorosłych z dziećmi a także na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Foe | 2013-11-11

Pierwsze co nasuwa mi się na myśl, to fakt, że autorzy tych książeczek mają ze sobą jakiś problem. Pomijam już nawiązania do seksu, lecz o zakłamanie. Owszem rozumiem fakt edukacji seksualnej dzieci, lecz nie tych z piaskownicy. To tworzenie osób uzależnionych od seksu, ta czynność życiowa, która mimo wszystko pozostaje tylko czynnością zaspokojenia potrzeb organizmu zostaje gloryfikowana bez możliwości odrzucenia jej.

Osobiście uważam, że model edukacji jakiemu sam podlegałem był najlepszy. Rodzice nigdy nie mówili mi o bocianie i kapuście, wszystkiego dowiedziałem się z książki w odpowiednim wieku - czyli w podstawówce. A nie wcześniej. I to nie o seksie, ale skąd się biorą dzieci. W zdaje się 5 klasie podstawówki przyszła pani i zaczęła nam tłumaczyć o pierwszych nocnych erekcjach, w tym samym czasie dziewczęta miały godzinę nauki o okresie i podpaskach. Potem w gimnazjum na dwóch łączonych godzinach pani pedagog powiedziała nam o ciąży, o środkach antykoncepcyjnych i zdrowo...

kiniama | 2011-11-03
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2011

Przeciętna. Po czemu? Bo nie wiadomo na dobrą sprawę, do kogo jest skierowana, z jednej strony pisana wprost do jakichś dziewczątek w fazie dojrzewania, a z drugiej - te interesujące skądinąd - ale dla mnie (!) Starej baby :P zafiksowanej na punkcie seksuologii kulturowej wywody nt. cipki w kulturze i tekstach kultury, języku, obyczaju... i tu widać od razu, że to jakieś wtręty - być może polskiego wydawcy, bo język naukowy obok infantylnych "pytaniek," czemu mówi się "ty cipo" a nie mówi się "ty siusiaku"... Zdecydowanie wolałam "Małą książkę o kupie", przynajmniej mnie rozbawiła.

Ann | 2014-01-09

Uważam, że to bardzo potrzeba pozycja na półce w każdym domu, w którym wychowują się dziewczynki. W bezpośredni, ale zabawny i zrozumiały sposób przybliża problemy dotyczące płci, dojrzewania itp.

Magdalena | 2013-07-08
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich dziewczynek i ich mam jako początek lub uzupełnienie wszelkich rozmów o seksie i dojrzewaniu.

DaiHelsing | 2010-06-06
Przeczytana: 03 kwietnia 2010

Takie książki są potrzebne. Ciekawie napisana, ładnie wydana, bez tematów tabu.

Klaudia | 2011-04-06

Ciekawie przedstawione interesujące nas wszystkich tematy ;)

Agata | 2012-12-07

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku