Wielka księga cipek

Seria: Bez Tabu
Wydawnictwo: Czarna Owca
5,22 (37 ocen i 11 opinii)
tłumaczenie
Elza Jaszczuk
Lilla snippaboken
Karol

Ogromny sukces Wielkiej księgi siusiaków pokazał, że w temacie edukacji seksualnej dzieci i młodzieży panuje ogromna pustka. Tym razem oswajamy tematy trudne dla dojrzewających dziewcząt, ich rodziców i nauczycieli - od anatomii poprzez miesiączkę na masturbacji skończywszy. Książka będąca wynikiem szczerych o otwartych rozmów autorów z uczennicami, może stać się nieocenioną pomocą w rozmowach dorosłych z dziećmi a także na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Czarny świt
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • Odlotowa Czternastka
  • Podziemny labirynt
  • Głuchy telefon
  • Inna dusza
  • Dom po drugiej stronie lustra
Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,71 (7 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,6 (5 ocen i opinii)
Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8,1 (29 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Foe | 2013-11-11

Pierwsze co nasuwa mi się na myśl, to fakt, że autorzy tych książeczek mają ze sobą jakiś problem. Pomijam już nawiązania do seksu, lecz o zakłamanie. Owszem rozumiem fakt edukacji seksualnej dzieci, lecz nie tych z piaskownicy. To tworzenie osób uzależnionych od seksu, ta czynność życiowa, która mimo wszystko pozostaje tylko czynnością zaspokojenia potrzeb organizmu zostaje gloryfikowana bez możliwości odrzucenia jej.

Osobiście uważam, że model edukacji jakiemu sam podlegałem był najlepszy. Rodzice nigdy nie mówili mi o bocianie i kapuście, wszystkiego dowiedziałem się z książki w odpowiednim wieku - czyli w podstawówce. A nie wcześniej. I to nie o seksie, ale skąd się biorą dzieci. W zdaje się 5 klasie podstawówki przyszła pani i zaczęła nam tłumaczyć o pierwszych nocnych erekcjach, w tym samym czasie dziewczęta miały godzinę nauki o okresie i podpaskach. Potem w gimnazjum na dwóch łączonych godzinach pani pedagog powiedziała nam o ciąży, o środkach antykoncepcyjnych i...

Ania | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Nigdy w życiu nie kupiłabym tej książki dla swoich dzieci - mam dopiero 24 lata więc mam jeszcze parę lat:) Książka jest perwersyjna, skupiona na doznaniach i traktowaniu swojego ciała i siebie jako przedmiot. Rodzice apeluje do Was nie kupujcie, rozmawiajcie z dziećmi one naprawdę nie muszą wszystkiego wiedzieć od razu w szczegółach. Rysunki są ohydne, szczególnie ten ze skaczącą ze szczęścia mala dziewczynką, która trzyma rączkę miedzy nogami i cieszy się, ze znalazła punkt G... To dla mnie chore:/ Już teraz sporo ludzi ma problemy z seksem i traktowaniem go jako zabawę,a nie jako fizjologiczną czynność, która ma służyć tworzeniu nowego życia (oraz pogłębiania więzi z drugim człowiekiem). Sama byłam kiedyś zakręcona na tym punkcie i sporo w związku z nadmiernym eksploatowaniu relacji fizycznych straciłam - głównie na płaszczyźnie samoakceptacji. Naprawdę jest wiele rzeczy które mogą nas wzbogacić, nie musimy epatować seksem żeby ludzie nas lubili - zatem nie przyczyniajcie się do...

Ann | 2014-01-09

Uważam, że to bardzo potrzeba pozycja na półce w każdym domu, w którym wychowują się dziewczynki. W bezpośredni, ale zabawny i zrozumiały sposób przybliża problemy dotyczące płci, dojrzewania itp.

kiniama | 2011-11-03
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2011

Przeciętna. Po czemu? Bo nie wiadomo na dobrą sprawę, do kogo jest skierowana, z jednej strony pisana wprost do jakichś dziewczątek w fazie dojrzewania, a z drugiej - te interesujące skądinąd - ale dla mnie (!) Starej baby :P zafiksowanej na punkcie seksuologii kulturowej wywody nt. cipki w kulturze i tekstach kultury, języku, obyczaju... i tu widać od razu, że to jakieś wtręty - być może polskiego wydawcy, bo język naukowy obok infantylnych "pytaniek," czemu mówi się "ty cipo" a nie mówi się "ty siusiaku"... Zdecydowanie wolałam "Małą książkę o kupie", przynajmniej mnie rozbawiła.

teaknight | 2014-07-29
Na półkach: Przeczytane, Seksuologia
Przeczytana: 29 lipca 2014

Całkiem fajna ksiązka o edukacji seksualnej dla dzieci. Niestety nie tak szczegółowa jak "Wielka księga siusiaków" ale i tak dla dzieci jest super.

ich | 2014-10-14
Przeczytana: 03 października 2014

To jest naprawdę książka o cipkach, tylko i wyłącznie. Wszystko na temat cipek, także w kontekstach kulturowych, obyczajowych oraz religijnych. Obrazki nie są obrzydliwe, bo jeżeli kogoś brzydzą rysunki wagin, no to przepraszam ma problem. Jeżeli liczycie na kompleksową wiedzę na temat dojrzewania dziewcząt to nie jest to pozycja, którą poszukujecie.

książek: 1941
Magdalena | 2013-07-08
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich dziewczynek i ich mam jako początek lub uzupełnienie wszelkich rozmów o seksie i dojrzewaniu.

Antagonista | 2015-07-10

Szkodliwe wypociny ludzi mających problemy ze sobą.

DaiHelsing | 2010-06-06
Przeczytana: 03 kwietnia 2010

Takie książki są potrzebne. Ciekawie napisana, ładnie wydana, bez tematów tabu.

Klaudia | 2011-04-06

Ciekawie przedstawione interesujące nas wszystkich tematy ;)