Rafa

Wydawnictwo: Amber
6 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The reef
powieść, miłość

Czyż można było przypuszczać, że kilkudniowa paryska przygoda przystojnego dyplomaty George'a Darrowa i pięknej, lecz biednej Sophy Viner będzie mieć jakiekolwiek następstwa? A jednak w świecie rządzonym przez konwenanse towarzyskie podobnych "chwil szaleństwa" się nie wybacza. Kiedy Sophy po raz drugi pojawia się w życiu Darrowa, ów paryski epizod staje się rafą, o którą może się rozbić...

Kiedy Sophy po raz drugi pojawia się w życiu Darrowa, ów paryski epizod staje się rafą, o którą może się rozbić pozornie szczęśliwa miłość dwóch par.

Dociekliwy_Kotek | 2013-04-29
Przeczytana: marzec 2013

Potencjał był, skoro przeczytałam już kilka książek tej samej autorki i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zaliczam je do najlepszych, z jakimi się zetknęłam. Tymczasem "Rafa" trochę mnie zawiodła - mniej więcej do połowy wszystko układa się zgrabnie i przekonująco, ale odkąd dochodzi do rozpoznania i odkrycia prawdy przez wszystkich zainteresowanych, opowieść gubi rytm i strasznie się wikła. Nie wiadomo, o co komu chodzi i dlaczego, co kto próbuje osiągnąć ani jaka jest motywacja bohaterów, chociaż nie można powiedzieć, żeby autorka nie starała się wszystkiego wyjaśnić. Niestety.
Tylko dla skrajnie oddanych pasjonatów.

Alicja | 2014-05-04
Przeczytana: lipiec 2012