Stworzenie świata. Mity i legendy

Tłumaczenie: Paweł Latko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mity i legendy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Mythes et légendes. La création du monde
83-7023-191-8
mitologia, stworzenie świata
farfallam

Pojawienie się pierwszego lodu na pierwotnym oceanie, walka bóstw z chaosem, stopniowe formowanie się wszechświata, powstanie Ziemi, Słońca, stworzenie człowieka lub zwierząt, potop... ileż to pasjonujących opowieści ukazujących zadziwiającą różnorodność poglądów na temat stworzenia świata. Od lodowatej tundry w Finlandii po tropikalne puszcze afrykańskie, od tybetańskich wyżyn po atole Pacyfiku, ludzie wymyślili mnóstwo najprzedziwniejszych odpowiedzi - czasami fantastycznych, ale zawsze niepowtarzalnych - na te podstawowe przecież pytania: kto, kiedy i przede wszystkim jak stworzył świat, w którym żyjemy?

źródło opisu: okładka

Sylwia Zimowska | 2014-04-10

Książka mojego dzieciństwa. Czytałam ją na okrągło i zachwycałam się przepięknymi, a niekiedy przerażającymi ilustracjami.

Aleksander | 2017-07-18
Przeczytana: sierpień 2017