Tajemnica Płomiennego Oka

Tłumaczenie: Mira Weber
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 33)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of the Fiery Eye
farfallam

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

Rita | 2015-10-26

Cała seria przygód Boba Petera i oczywiście genialnego Jupitera towarzyszyła mi odkąd nauczyłam się czytać. Przeczytałam chyba wszystkie części łącznie z serią, w której chłopcy są już starsi np. mój ulubiony Powrót z piekła. Pamiętam jak z drżącym sercem szłam z mamą do księgarni w poszukiwaniu książki, której jeszcze nikt z moich przyjaciół nie miał ani nie przeczytał...oczywiście pożyczaliśmy je sobie, ale ten kto pierwszy poznał nową historię był "najfajniejszy". Od tego zaczęła się nie tylko słabość do kryminałów, która została mi do dziś, ale też moja "przyjaźń" z książkami - na dobre i na złe. Uważam, że zagadki i przygody tej trójki są ciekawe, niebanalne, pokazują też w pozytywnym świetle takie wartości jak przyjaźń, odpowiedzialność i prawda. Warto podsunąć je młodemu czytelnikowi, bo dla mnie Tajemnica płomiennego oka, tajemnica Śmiejącego się cienia, zaginionej syreny czy skały rozbitków pozostaną na zawsze w pamięci i sercu :)

Sam Jane | 2015-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2015

Przygód Trzech Detektywów nigdy za wiele. Nie ważne czy mając 14 lat czy obecnie 24, ta seria nadal sprawia mi ogromną frajdę. Dodatkowo Tajemnica Płomiennego Oka jest bardzo dynamiczna! Nadal staram się rozszyfrować dokładnie, który detektyw jest którym (na okładce), np. nie wiem jak to zrobiłam ale dopiero teraz odkryłam, że Pete ma ciemne włosy a Bob - blond. Będę musiała się z tym jakoś zmierzyć i żyć dalej.
Nawet sprawdziłam ten fakt w pierwszym tomie i rzeczywiście opis pasuje. A myślałam, że to błąd w tłumaczeniu. Eh ...

Vawlogren | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Nie wiem po prostu czy ta serie moge jeszcze lepiej ocenic...Gdybym mogl to chyba bym to zrobil :P ... Kto jeszcze nie czytal zadnej ksiazki z tej serii to niech koniecznie zabierze sie do czytania!

mononoke | 2010-06-17
Przeczytana: 2010 rok

tak jak wszystkie z dreszczem grozy

Patrycja | 2016-10-14
Przeczytana: 2013 rok