Tajemnica szepczącej mumii

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 3)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of the Whispering Mummy
młodzieżowa, horror
farfallam

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

| 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: marzec 2014

Miło jest wracać do serii, które się lubi, nawet jeśli jest to seria dla młodzieży, a ty jesteś osobą dorosłą. Cykl o Trzech Detektywach to mój ulubiony cykl młodzieżowy, do którego wracam, bez względu na wiek.

W tej oto małej książeczce zamknięte jest wszystko, co lubię - starożytny Egipt, mrożące krew w żyłach tajemnice, śledztwo, sympatyczni i inteligentni (i często zabawni!) główni bohaterowie. Co prawda niektóre pomysły są lekko naiwne, a styl jest jaki jest - przeznaczony dla młodszego czytelnika - jednak to wszystko znika, gdy zaczynam czytać i daję się ponieść fabule. To świetna książka, a jeśli ktoś lubi mumie i egipskie eksponaty, tym bardziej powinna mu się spodobać.

I jeszcze jedno. Annubis ;)

PABLOPAN | 2012-06-24

Świetna seria dla młodzieży. Naturalnie polecam :)

Sam Jane | 2012-09-29
Przeczytana: 21 września 2012

Wczoraj przeglądając wikipedię w celu sprawdzenia, która część Przygód Trzech Detektywów jest następna po szepczącej mumii zauważyłam, że wiek docelowy tej historii to 11-13 lat. Smutna prawda runęła na moje barki, zawsze kiedy mówię "czytałam to w pierwszej klasie gimnazjum" miałam przed oczyma widok trochę starszej osoby. Ale nie w wieku zauważam problem, ponieważ moim zdaniem nigdy nie jest się za starym na jakąś książkę. Po prostu nie mogę uwierzyć, że minęło tak wiele czasu a ja nadal nie przeczytałam całości. Jakiś czas temu podjęłam się misji skompletowania i przeczytania wszystkich historii trzech detektywów i właśnie to odkrycie pokazało mi, że nigdy nie jest na to za późno.

Część jak zwykle ciekawa, trzyma dobry poziom choć zagadki rozwiązują się same przy małej pomocy dobrego pomysłu i szczęścia. Jeżeli chodzi o te naiwności fabuły są one do zniesienia (biorąc pod uwagę kto powinien być odbiorcą). Cieszę się, że tym razem Bob miał szansę dobrnąć z kolegami "osobiście"...

SpinesBreaker | 2016-09-11
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2016

Kolejna dobra część serii. Zawsze lubiłam wątki egipskie, wydają się takie fascynujące i lekko (a nawet i bardzo) przerażające.
Czytając przygody trzech detektywów wielu bohaterów wydaje się być w kręgu podejrzanych. To dobry sposób na lekkie zakręcenie czytelnikiem, żeby od razu nie odkrył, co jest na rzeczy.
Ta seria wywołuje we mnie taki sentyment!

Agniecha | 2011-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2011

Dwa poprzednie tomy powieści o przygodach trzech detektywów zrobiły taką furorę pod koniec lat 60tych, że cały świat domagał się więcej! Tym sposobem, podający się za potomka znanego detektywa Sherlocka Holmesa – Andy Chandler, postanowił sprawić radość czytelnikom tworząc kolejny tom o tytule „Tajemnica szepczącej mumii”, której powstanie zasygnalizował już w drugim tomie. Jednakże nowa zagadka, która staje przed młodymi bohaterami, nie robi aż takiego wrażenia, a przez to powieść jest zdecydowanie mniej fascynująca od poprzednich.
Grupa detektywistyczna składająca się z Jupitera, Pete'a i Boba podejmuje się każdego zadania, które da im możliwość rozwiązania zagadki i przy okazji pomocy innym. Teraz stają przed wyborem, czy pomóc staruszce odnaleźć zaginionego kota, czy egiptologowi w problemie z szepczącą do niego mumią. Po raz pierwszy przyjaciele rozdzielają się i to Pete próbuje dowiedzieć się czegoś o zaginionym kocie, podczas gdy Jupiter i Bob towarzyszą profesorowi...

mononoke | 2010-06-17
Przeczytana: 2010 rok

tak jak wszystkie z dreszczem grozy

Małgosia | 2012-07-02
Przeczytana: 09 lipca 2012

Czytałam niemal jednym tchem :-)

Katarzyna | 2013-08-27

Polecam dla dzieci