Mali Ludzie, Księga Wróżek, Elfów i Skrzatów

Tłumaczenie: Ewa Komorowska
Wydawnictwo: ALFA
farfallam

Pięknie ilustrowana książka z opowieściami o elfach, wróżkach, elfach i skrzatach.

UKmiś | 2017-02-22

Ślicznie wydana książka.
Zawiera cztery pouczające opowieści, choć raczej powinnam napisać trzy bo "Orszak Elfów" to wiersz...
1. "Król Długonos" - niezwykła przygoda nieśmiałego króla, który pomagając najpierw złośliwej wróżce, potem niewdzięcznej księżniczce odnajduje miłość życia w zupełnie nieoczekiwany sposób;
2. "Zaczarowany sklep z zabawkami" - rzecz traktuje o bardzo niegrzecznym chłopcu, który ciągle czegoś "Chce, chce, chce"... do czasu, gdy nauczy się, że należy uważać, czego sobie życzysz, bo jak się spełni to ałćććć... może zaboleć;
3. "Orszak Elfów" - przyjemny wierszyk o dziewczynce, która w trawie napotkała na orszak elfów;
4. "Dawid marzyciel" - marzenia choć dobre, czasem życie komplikują, tak też jest w przypadku szewca Dawida, który zamiast dbać o rodzinę, marzy... o tym, by zostać królem, a robota stoi.
7/10 za mądre teksty i naprawdę piękne ilustracje.

xlagoR | 2017-04-15
katmi | 2016-12-25