Oznaki życia

Tłumaczenie: Wiesław Martynow
Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Vital signs
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook
dona

Po bezskutecznych próbach zajścia w ciążę Marissa Blumenthal, bostońska lekarka, decyduje się na zapłodnienie in vitro. Gdy długotrwała i niezmiernie kosztowna kuracja nie przynosi efektów, w Marissie rodzą się podejrzenia. Okazuje się, że powodem jej - i nie tylko jej - niepłodności jest gruźlica... na którą nigdy nie chorowała. Trop w zataczającej coraz szersze kręgi aferze, w którą zamieszane są bogate kliniki kobiece, prowadzi do dalekiej Australii, a nawet rządzonego przez triady Hongkongu i komunistycznych Chin. W grę wchodzą ogromne pieniądze, a wokół dociekliwej lekarki giną kolejni ludzie...
Robin Cook uważany jest za mistrza "thrillera medycznego". Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, a także studia podyplomowe na Harvardzie. Jest autorem wielu powieści, w tym takich bestsellerów, jak: Coma, Mutant, Epidemia, Chromosom 6, Inwazja czy Toksyna.

awiola | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

„(...) punkty widzenia lekarza i pacjenta nie mają ze sobą nic wspólnego”

Robin Cook – amerykański pisarz myślę, że znany szerokiemu gronu czytelników. Autor z zawodu jest doktorem nauk medycznych – chirurgiem medycyny. Na całym świecie uznawany jest za mistrza gatunku jakim jest thriller medyczny. Jego debiutem literackim była książka pt.: „Śpiączka” wydana w 1977 r. i zekranizowana przez Michaela Crichtona. Co ciekawe, pisarz tworzy także książki o tematyce science-fiction np.: „Inwazja”.

Powieść „Oznaki życia” (Vital Signs) powstała w 1990 r. Autor dedykuje ją „niezliczonym parom partnerów narażonych na emocjonalne i fizyczne udręki i cierpienia spowodowanie niepłodnością oraz współczesnymi próbami jego leczenia”. Nie radzę czytać tej książki osobom, które starają się o dziecko poprzez metodę in vitro.

Główną bohaterką jest bostońska pani doktor - Marisa Blumenthal, która bezskutecznie wraz ze swoim mężem próbuje zajść w ciąże. Lekarka decyduje się na metodę zapłodnienia in...

byłem_fprefectem | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Odkąd lekarze przestali leczyć, a zaczęli zastanawiać się jak na pacjencie zaoszczędzić albo jak na nim zarobić, zaczęły się też przekręty. Na początku były zapewne niewielkie ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli można zarobić trochę, a naginając lub łamiąc co poniektóre przysięgi (jak na ten przykład Hipokrytesa) da się wyciągnąć znacznie więcej, to dlaczego tego nie zrobić, przecież nikogo nie zabijają, tylko nie leczą. Albo wręcz przeciwnie, wdrożą najlepszą (i oczywiście najdroższą) kurację, na chorobę, którą wcześniej cię zarażą.

Recepta na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/09/przychodzi-lekarz-do-lekarza-ten-go.html

Thomas886 | 2015-03-05
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Dobra książka mimo męczących długich rozdziałów.

Felicity | 2014-01-28

Czy Wy też macie wrażenie, że w każdym kolejnym trillerze Cooka zmieniają się tylko imiona bohaterów? Czytałam kilka jego powieści i trudno by mi było wymienić różnice między nimi. Pewnie dlatego w dorobku pisarza tyle książek...
To typowy triller medyczny. Można przeczytać, ale szału nie ma. Akcja z rekinami mnie rozbawiła :)

kitek8844 | 2016-09-30

54/52/2016

wciagajaac bardzo. akcja przesuwa sie tak szybko ze nie cche się przestac czytac dopóki człowiek nie pozna końca historii. ciekawy motyw medyczny ale i ciekawe sposoby na śmierć niektórych osób.i jak to zyciowo opisane w jaki sposób in vitro wpływa na małżeństwa i jak ważne jest wtedy rozmawianie o uczuciach.

SickSense | 2016-03-24
Na półkach: 2011, Przeczytane, Cook Robin
Przeczytana: 06 lutego 2011

Jakoś mnie nie wciągnęła tak jak inne książki Robina Cooka. Czytając ją miałam wrażenie, że czegoś brakuje w tej historii. Według mnie nie jest najgorsza, ale też i nie porywająca.

Agnieszka74 | 2014-03-08

Przeczytałam chyba już wszystkie książki Cooka. nie są to jakieś wybitne dzieła ale czyta się fajnie. Zwłaszcza dla miłośników thillerów medycznych a ja nim jestem.Nie nudziłam się czytając te książki i niezmiernie żałuję ze już je wszystkie przeczytałam. Polecam

melodia8 | 2015-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Książki COOK'a czytam bez wczytywania się w okładkę. Po prostu biorę "pierwszą z brzegu" i zaczynam czytać. Mam tego świadomość, że akcja dzieje się w 1990 roku i niektóre technologie jeszcze nie były tak rozpowszechnione.. ale do rzeczy.. jak dla mnie książka była zbyt przeładowana wieloma możliwościami, które spotkały główną bohaterkę. Wątek Wendy i Roberta jak dla mnie nie do końca zakończony.. Byłam przekonana, że Robert miał coś wspólnego z całą tą sytuacją, a tu proszę.. śmierć..

ubi_sunt | 2015-02-24
Na półkach: 2015, Przeczytane

Pierwsze moje spotkanie z tym autorem i... wrażenia mieszane. Z jednej strony mało realizmu, poszczególne zwroty akcji czasami wręcz śmieszyły niż wywoływały jakiekolwiek napięcie. Wielki plus natomiast za przedstawienie konsekwencji w dążeniu do 'posiadania' dziecka, procedury in vitro, problemów małżonków wynikających ze skupienia na marzeniu, a pomijających uczucia drugiej osoby.

alcapon | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Dużo dialogów mało opisów czyli to co lubię (pogoda mnie nie interesuje :))
Zagadka wyjaśnia się dopiero na ostatnich stronach.

Ps. Czytając epilog już miałem nadzieję, że w ostatniej scenie zjawi się jakiś chińczyk z pistoletem w drzwiach i długie macki triady dosięgną wszystkich :)