Stacja arktyczna "Zebra"

Wydawnictwo: Amber
Ice Station Zebra
83-8507-906-8
Miranda

Atomowa łódź podwodna wyrusza na Morze Arktyczne z rozkazem odnalezienia ekipy zniszczonej przez ogień stacji meteorologicznej. Uwięzieni w śnieżnej pułapce ludzie czekają na pomoc. Poszukiwania opóźnia seria tajemniczych wypadków...

eduko7 | 2014-07-18
Przeczytana: 02 lutego 1994

Jak zwykle świetnie skonstruowana opowieść. Odpowiednia dynamika i zaskakujące zwroty akcji. Szpiedzy, intrygujący bohaterowie, a jednocześnie tak realistyczne opisy, że łatwo można przenieść się w opisywane miejsca, poczuć arktyczny chłód i napięcie towarzyszące bohaterom.

Hipek | 2016-04-30
Przeczytana: 2000 rok

Bardzo wartka i wciągająca powieść z gatunku "masaż umysłu". Świetne remedium dla potrzebujących relaksu. Nie pozwala odłożyć się, dopóki nie dobrniemy do rozwikłania intrygi.

Canditti | 2012-03-01

Wspaniała książka, niesamowicie wciąga. Akcja, szpiedzy, intrygi, interesujące postacie, zaskakujące momenty i nagłe zwroty akcji - to wszystko i jeszcze więcej można znaleźć w tej książce. Zgadzam się, że dzięki realistycznym opisom można się poczuć tak jakby się tam było, a to rzadko się udaje pisarzom w takim stopniu.:) Bardzo polecam!

tomeczqu | 2011-04-27

Są książki, które mają w sobie to "coś". I właśnie "Stacja arktyczna.." to "coś" posiada. I to w nadmiarze! Bo jeśli czytając sam odczuwam arktyczny mróz, klaustrofobię pobytu w łodzi podwodnej, to...
Mam nadzieję, że nie tylko ja tak mam przy lekturze MacLeana:)

Milica | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Książka ma swój klimat i choć momentami trzeba przebrnąć przez strony pełne fachowego nazewnictwa związanego z podwodną żeglugą, czyta się ją naprawdę świetnie. Zacząłem się jednak męczyć w momencie, w którym akcja powinna robić najlepsze wrażenie - po prostu dla mnie za dużo było tego wszystkiego. Nie żałuję jednak czasu poświęconego na lekturę i polecam szczególnie w zimowe wieczory - klimat wyczuwalny będzie niemalże na własnej skórze. ;)

Hobbit | 2016-08-27
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Muszę powiedzieć, że książka jest świetnie napisana. Pomimo tego, że nie interesuje się kompletnie łodziami podwodnymi itp, to czytało mi się bardzo szybko i od początku się wciągnęłam. Polecam :)

ohi | 2013-08-11
Przeczytana: 2013 rok

Książka typowa dla warsztatu szkockiego pisarza. Intryga, niewiadoma i zagadka do rozwiązania. Przez całą lekture zastanawiamy się razem z głównym bohaterem, 'kto jest sprawcą ?' :)

rafiibydg | 2013-05-02

super niesamowita, nie ma to jak książka i ten bohater poobijany niezniszczalny tak jak w reszcie książek , coś wspaniałego, czytałem z 10 razy

Hanau | 2013-06-19

Jak dla mnie - klasyka gatunku

Beefdolf | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Ciarki przechodzą mnie po plecach gdy przypomnę sobie jaki jest mroźny klimat w tej książce ,ale nie jest to mój ulubiony gatunek literacki..