A gdybym umarł...

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
If I Should Die
morderca, śledztwo
Baaktywna

W różnych miejscowościach Stanów Zjednoczonych zaczynają nagle umierać z niewyjaśnionych przyczyn ludzie, którym niedawno wszczepiono rozruszniki serca pochodzące z firmy Hagen Pacing. Fatalny zbieg okoliczności czy też zbrodnicze działanie obłąkanego mordercy? Śledztwo w tej sprawie prowadzi porucznik Joe Duval z chicagowskiej policji. Jego siostra Lally, młoda nauczycielka tańca, również ma wszczepiony rozrusznik tej właśnie firmy. Gdy Joe dowiaduje się, że Lally może być następną ofiarą maniaka, rozpoczyna szaleńczy wyścig z czasem. Stawką jest życie wielu ludzi.

"„A gdybym umarł...” czyta się z zapartym tchem. Pełnokrwiste postacie i paraliżujące napięcie – świetna rzecz!"
Mary Higgins Clark

"Pasjonująca i barwna powieść sensacyjna o żywej akcji, mistrzowsko dozująca suspens".
„Publishing News”

[Prószyński i S-ka, 2002]

Ella | 2015-07-25

Pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam - bardzo sprawnie napisana historia kryminalna z odpowiednio dawkowanym suspensem - widzi się tu świetny pisarski warsztat. Wszystko dzieje się szybko, bez zbędnego rozwlekania, fabuła wciąga i czyta się błyskawicznie. Nieco jednak denerwuje lekko kiczowaty wątek miłosny ( dlaczego to musi być w każdym amerykańskim suspensie??) - ale nie jest aż tak bardzo irytujący, żeby przeszkadzał w lekturze.
Krótko mówiąc - bardzo dobra, odstresowująca i lekka lektura na wyjazd, wakacje czy inny odpoczynek na leżaku.
Polecam z czystym sumieniem.

Kromi | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Styl bardzo podobny do Mary Higgins Clark, widać wyraźne inspiracje. Tu również kobieta jest główną bohaterką, również jest zagrożenie wywołane przez psychopatę, który na co dzień zachowuje się normalnie. Na minus bardzo płytkie, wręcz licealne podejście do zakochania i miłości. Nikt odpowiedzialny nie poświęca życia dla świeżo poznanej osoby. No i niesmaczny był motyw z uniesieniami seksualnymi związanymi z uduszeniem jaszczurki. Poza tym fabuła nawet ciekawa.

kina | 2012-08-04
Przeczytana: 10 sierpnia 2012