Lubimyczytać.pl to:

mitologia grecka, percy, fantasy
typ
papier
Agnessa
8.21 (2082 ocen i 147 opinii)

Opis książki

Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych dzieci półkrwi o nieznanym pochodzeniu. Ale to nie wszystko, co ich czeka. Król tytanów, Kronos, uknuł najbardziej podstępny ze swoich planów, a młodzi herosi mają być jego ofiarami. Nie tylko oni są w niebezpieczeństwie. Przebudził się starożytny potwór - zdolny zniszczyć Olimp, a Artemida, jedyna bogini, która potrafi go wytropić, zaginęła. Percy i przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko tydzień, żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora, na którego polowała. A po drodze będą się musieli zmierzyć z najniebezpieczniejszy wyzwaniem: mrożącą krew w żyłach klątwą tytana.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
foolosophy | 2010-09-18
Przeczytana: 16 września 2010

Być może zrobiłam błąd czytając te tomy jeden po drugim. Z jednej strony zaczęły mnie denerwować młodzieżowe komentarze Percy’ego, zaś z drugiej – nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

Zupełnie nie wiem, co mnie napadło, jednak czuję się, jakby rzucili na rynek nowego Pottera, którego mogę pokochać. Nie będzie to miłość równie mocna ani od pierwszego wrażenia, jednak będzie to miłość do mitologii greckiej w współczesnym życiu.

Jeśli już zaczynam od mitologii to muszę wspomnieć o jej nadmiarze w książce. Chociaż pierwsze dwa tomy miały idealnie wyważoną gamę wydarzeń powiązanych z bóstwami, tak tu autor zaczyna niebezpiecznie się przechylać w stronę wyjaśnień każdego zjawiska, wydarzenia jakimiś scysjami, nieścisłościami, wojnami itd. między greckimi bogami. Można by zostawić w spokoju legendę o świętym Mikołaju, zupełnie nie potrzebie pisarz zrzuca winą lub przydziela chwałę konkretnemu bóstwu. Wychodzi na to, że wszystko co mamy to tylko i wyłącznie ich zasługa. Każde święto, każda...

Dawodi | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Przeczytałem tę książkę w towarzystwie czekolady dla zabicia smutku, chipsów dla zabicia wściekłości i kilku litrów herbaty aby utopić zło.

"Najniebezpieczniejszymi wadami są te, które w umiarze są dobrem."

Pierwsza część była naprawdę dobra, druga do bardzo dobrych się nie zaliczała, ale trzecia naprawdę była rewelacyjna. Najlepsza z trzech pierwszych i szczerze mówiąc Rick Riordan ustawił sobie naprawdę wysoko poprzeczkę, ciekaw jestem czy wraz z czwartą częścią uda się mu ja przeskoczyć.

"-Gwiazdy - powtórzyła Zoe."

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o tej bohaterce. Na początku trochę nieznośnej, ale na końcu zmienionej. Może było, by wszystko dobrze, gdyby Zoe Nighstade nie uma... . Łezka się pojawiła zwłaszcza teraz, kiedy powiedziała ona słowa, które możecie przeczytać wyżej. Nie wiem dlaczego, ale jednak, kiedy Zoe umi..., mniejsza z tym łezka sama ciśnie się do oka. Wystarczy przeczytać, by samemu się dowiedzieć co mam na myśli.

"Miłość ws...

patusia_dorota | 2013-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012, 2013
Przeczytana: maj 2012

Za powtórzenie tej książki zabierałam się długo, bo aż trzy miesiące. Zwlekałam, bo cały czas znajdowałam coś innego, bo wychodziły nowości, bo było coś z biblioteki... W końcu jednak się udało i „Klątwa tytana” już za mną. Jestem bardzo szczęśliwa, że ponownie przeczytałam trzecią część Percy’ego Jacksona i Bogów Olimpijskich, bo jak się okazało, po ponad rocznej przerwie wydarzenia z mojej ulubionej serii lekko mi się zatarły, a już szczególnie tyczy się to właśnie trzeciego tomu. Poprzednie kojarzę bardzo dobrze, jednak ten jakoś tak umknął w tłumie, nic straconego, bo teraz mam wszystko na bieżąco i postaram się przedstawić Wam moje wrażenia.

„Najniebezpieczniejszymi wadami są te, które w umiarze są dobrem.”

Percy wraz z Annabeth, Thalią i Groverem próbują eskortować do obozu dwójkę rodzeństwa, nowych, nieświadomych swojego pochodzenia herosów, Biankę i Nica. Najpierw jednak muszą pokonać przebywającego bliski nich potwora. Podczas walki pojawiają się Łowczynie Artemidy, które...

Justilla | 2011-08-26
Przeczytana: 10 czerwca 2011

Na wstępie powiem tak - ja chcę taką mitologię w szkole. W takiej formie to ja od razu nie zasnę na lekcji.

"Klątwa Tytana" to trzecia już cześć o przygodach syna Posejdona. Chłopak ma już 14 lat, boskie pochodzenie i mnóstwo kłopotów na głowie. Grover znalazł dwójkę wyjątkowo potężnych dzieci, być może od jednego z Wielkiej Trójki. Kronos powoli powstaje z martwych, manipulując herosami, zwłaszcza jednym... Lukiem. Po jednej z walk za zaginioną w akcji zostaje uznana Annabeth. Na koniec końców pojawił się jeden z najstraszniejszych potworów, a Artemida, która mogłaby go wytropić, zaginęła. I tak oto bohaterowie mają tydzień, by zabić, co trzeba zabić, ocalić, co trzeba ocalić i dowiedzieć się to, co trzeba się dowiedzieć. Nic nowego w zasadzie.

Czasem spotykam się z opinią, że ta seria jest podobna do Harry'ego Pottera. Gdzie? Ja nie widzę. Te dwie serie różnią się zupełnie, a podstawową różnicą jest temat i humor. O jednym i drugim zdążyłam się już rozpisać w poprzednich recenzjach...

Cyśka179 | 2012-06-09
Przeczytana: 2010 rok

"- Ale kim ty jesteś?
- Percy... - zacząłem. W tym samym momencie szkielety się obróciły. - Muszę biec!
- Co za dziwaczne nazwisko. Percy Muszebiec."

Aria | 2011-12-28
Przeczytana: 12 czerwca 2010

Śmieszne spotkanie z Afrodytą.

asl | 2011-08-07
Przeczytana: marzec 2010

Kocham tą ksiażkę. Rick Riordan pisze po prostu znakomicie. Jego książki wciągają w świat mitów, bogów, herosów i potworów. Nie zapomniane wrażenia przeżyjesz tylko dzięki jego książkach.

Shiro | 2014-02-25
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lutego 2014

Pierwsze dwie części "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" podobały mi się (myślę, że winię sobie sama, bo najpierw oglądnęłam film), ale to tyle co mogę o nich chyba powiedzieć.
O wiele bardziej podobała mi się część trzecia - "Klątwa Tytana".

Okładka i tytuł od razu zachęcają, ale z pewnym ociąganiem wzięłam się za tę książkę. Ale w reszcie po nią sięgnęłam i teraz jestem zła na siebie, że tak długo się do niej zbierałam.

Trzyma w pewnym napięciu do ostatniej strony i nie pozwala się oderwać nawet na chwilkę! Nie miałam pomysłu co może wydarzyć się na kolejnych kartkach, a więc byłam bardzo zaskoczona niektórymi obrotami wydarzeń. Przez całą książkę miałam jakąś dziwną pewność, że to nie Percy zniszczy Olimp, ale Thalia. A poza tym już w drugim rozdziale książka się rozkręciła

Dzięki tej części "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" stał się chyba jedną z lepszych serii, które czytałam do tej pory. Ma w sobie jakiś urok. Żałuję, że z początku nie oceniałam tej książki tak dobrze ja...

konto_usuniete | 2012-04-07
Przeczytana: 2012 rok

Rick Riordan jest wybitnym amerykańskim pisarzem, który już od kilku lat sukcesywnie tworzy powieści kryminalne, a także powieści dla młodzieży z gatunku fantasy. Niegdyś studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel, jednak sławę przyniosła mu bestsellerowa seria powieści dla młodzieży, która odniosła niewielki sukces na całym świecie.

Po wydarzeniach, które miały miejsce w "Morzu Potworów", przyszedł czas aby Percy i jego przyjaciela zmierzyli się z kolejnymi przeciwnościami losu. Tym razem młodzi herosi muszą połączyć swe siły ze społecznością Łowczyń, które w obliczu zagrożenia, mają zamiar wyruszyć na odsiecz swojej patronki, bogini Artemidy. Podróż ta niesie za sobą wiele strat, a także zwrotów akcji, które wymagają od bohaterów niekończącej się uwagi i bezgranicznego zaufania do siebie nawzajem. Spotykają oni bowiem na swojej drodze wiele potworów, które znane im były jedynie z nauk, które pobierali w O...

Łędina | 2014-04-04

Trzecia część serii o bogach olimpijskich sprawia, że dzieje się coś niespotykanego w szkolnej klasie - mity greckie ożywają, a czytelnik odkrywa, że lektura może być świetną przygodą. Tę książkę można czytać niezależnie od całej serii, ale nowi czytelnicy natychmiast sięgną po dwie wcześniejsze kontynuacje i nie będą się mogli doczekać czwartej.

Rick Riordan - amerykański pisarz książek przeznaczonych dla nastolatków, jak i doroślejszych odbiorców. Studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel. Sławę przyniosła mu seria powieści "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", którą chętnie kontynuuje w "Olimpijskich Herosach". Obecnie mieszka w Teksasie wraz z żoną i dwoma synami.

Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, więc natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwo...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica