Klątwa Tytana

Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Titan's Curse
mitologia grecka, percy, fantasy
Agnessa

Inne wydania

Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych dzieci półkrwi o nieznanym pochodzeniu. Ale to nie wszystko, co ich czeka. Król tytanów, Kronos, uknuł najbardziej podstępny ze swoich planów, a młodzi herosi mają być jego ofiarami. Nie tylko oni są w niebezpieczeństwie. Przebudził się starożytny potwór - zdolny zniszczyć Olimp, a Artemida, jedyna bogini, która potrafi go wytropić, zaginęła. Percy i przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko tydzień, żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora, na którego polowała. A po drodze będą się musieli zmierzyć z najniebezpieczniejszy wyzwaniem: mrożącą krew w żyłach klątwą tytana.

• Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Tajemniczy brat
  • Twoim śladem
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Ojciec '44
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Stalker
  • Droga do domu
  • Aż po grób
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,97 (37 ocen i opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

7 (4 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Aż po grób
Sara Shepard

7,6 (121 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ChicaDeAyer | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Percy Jackson w akcji po raz trzeci i wciąż nie mam dość. Nie wydaje mi się też, by autor dostał zadyszki lub jego pomysły były na wyczerpaniu - wciąż ochoczo sięga do owoców mitologii i czepie z niej pełnymi garściami. Rozwija wątki znane z poprzednich części, jednocześnie unika stagnacji poprzez wprowadzanie tych zupełnie nowych. Niczym za pośrednictwem szkła powiększającego przybliża sylwetki postaci, które wcześniej pozostawały w cieniu, nie osłabiając przy tym zainteresowania czytelnika względem sztandarowych, pierwszoplanowych bohaterów. I choć rzeczywiście jestem skłonna poprzeć pojawiające się tu głosy, że Ci są skonstruowani na kształt ferajny Harry'ego Pottera, to zupełnie nie rzutuje na odbiór opowieści, a na pewno nie umniejsza płynącej z niej uciechy. Bo opisywane wydarzenia z pewnością mogą porwać, a już na pewno doskonale zrelaksować i oderwać myśli od przyziemnych spraw.

mclena | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

"Czy olimpijski rodzic może zwrócić się przeciwko własnemu dziecku półkrwi? (...) Pomyślałem, że może jednak powinienem posłać Posejdonowi ten krawat w muszelki na Dzień Ojca."

Cóż za emocje! Sytuacja zaczyna się coraz bardziej zapętlać i coraz trudniej jest ignorować siły zła pod wodzą wciąż rozczłonkowanego Kronosa. Miło było zapoznać się z nowymi mitycznymi potworami, a także poznać innych bogów olimpijskich z biższej perspektywy. Thalia - córka Zeusa od początku była dla mnie mocno irytującą postacią, chociaż moja niechęc do niej osłabła z biegiem fabuły, a pojawiła się tylko dlatego, że moja ogromna sympatia do Percy'ego jest wręcz zaborcza (w matczyny sposób), więc kiedy zaczęła umniejszac możliwości Percy'ego, miałam ochotę kopnąć ją w tyłek.
Nasz główny bohater ponownie musi ratować kolejną osobę, na której mu zależy. Najpierw była to mama, potem Grover, a teraz padło na Annabeth. Kto będzie w tarapatach następnym razem? Czyżby sam Percy?

Ten cykl to naprawdę jedna z...

Shimik | 2015-06-16

Kolejna część przygód Percego i jego przyjaciół z Obozu Herosów również mnie nie zawiodła:) Jest w niej pełno akcji, magii i ciekawych przygód:) Lektura godna polecenia szczególnie dla kogoś kto szuka niezobowiązującej historii:) Spodoba się zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom!!!
Polecam

P.S. Spróbujcie poczytać ją razem z dziećmi:)

MarCyśka | 2012-06-09
Przeczytana: 2010 rok

"- Ale kim ty jesteś?
- Percy... - zacząłem. W tym samym momencie szkielety się obróciły. - Muszę biec!
- Co za dziwaczne nazwisko. Percy Muszebiec."

Canis | 2016-03-06
Przeczytana: luty 2016

Seria, która z pewnością nigdy mi się nie znudzi. Dobrze dopracowani bohaterowie (nie tylko główni), wartka akcja, wciągająca fabuła i... humor. Czasem zbyt "młodzieżowy", ale do bólu pasuje do tych książek. Bardzo polubiłam Artemidę i łowczynie, mam nadzieję, że jeszcze w kolejnych tomach coś o nich będzie. Polecam.

książek: 1903
foolosophy | 2010-09-18
Przeczytana: 16 września 2010

Być może zrobiłam błąd czytając te tomy jeden po drugim. Z jednej strony zaczęły mnie denerwować młodzieżowe komentarze Percy’ego, zaś z drugiej – nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

Zupełnie nie wiem, co mnie napadło, jednak czuję się, jakby rzucili na rynek nowego Pottera, którego mogę pokochać. Nie będzie to miłość równie mocna ani od pierwszego wrażenia, jednak będzie to miłość do mitologii greckiej w współczesnym życiu.

Jeśli już zaczynam od mitologii to muszę wspomnieć o jej nadmiarze w książce. Chociaż pierwsze dwa tomy miały idealnie wyważoną gamę wydarzeń powiązanych z bóstwami, tak tu autor zaczyna niebezpiecznie się przechylać w stronę wyjaśnień każdego zjawiska, wydarzenia jakimiś scysjami, nieścisłościami, wojnami itd. między greckimi bogami. Można by zostawić w spokoju legendę o świętym Mikołaju, zupełnie nie potrzebie pisarz zrzuca winą lub przydziela chwałę konkretnemu bóstwu. Wychodzi na to, że wszystko co mamy to tylko i wyłącznie ich zasługa. Każde święto,...

Agata | 2016-02-25
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2016

Czy ja już wspominałam jak bardzo lubię przygody Percy'ego Jacksona? Książki są po prostu rewelacyjne. Akcja, akcja i akcja - tym chyba was nie zaskoczyłam. Wartka akcja jest nieodłącznym elementem powieści, więc nie da się przy niej nudzić. Jeśli lubicie gdy w książce dużo się dzieje, kochacie mitologię grecką i uwielbiacie przygody, to jest to idealna powieść dla was. I w sumie to nie wiem dlaczego jeszcze się nie zabraliście za tę serię. Polecam!

Zaczytana | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Według mnie znacznie lepsza od poprzednich, może dlatego że książkę przeczytałam po obejrzeni około 5 razy filmu. super seria oparta na mitologi greckiej. :)

Schreave | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Pierwsze dwie części "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" podobały mi się (myślę, że winię sobie sama, bo najpierw oglądnęłam film), ale to tyle co mogę o nich chyba powiedzieć.
O wiele bardziej podobała mi się część trzecia - "Klątwa Tytana".

Okładka i tytuł od razu zachęcają, ale z pewnym ociąganiem wzięłam się za tę książkę. Ale wreszcie po nią sięgnęłam i teraz jestem zła na siebie, że tak długo się do niej zbierałam.

Trzyma w pewnym napięciu do ostatniej strony i nie pozwala się oderwać nawet na chwilkę! Nie miałam pomysłu co może wydarzyć się na kolejnych kartkach, a więc byłam bardzo zaskoczona niektórymi obrotami wydarzeń. Przez całą książkę miałam jakąś dziwną pewność, że to nie Percy zniszczy Olimp, ale Thalia. A poza tym już w drugim rozdziale książka się rozkręciła

Dzięki tej części "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" stał się chyba jedną z lepszych serii, które czytałam do tej pory. Ma w sobie jakiś urok. Żałuję, że z początku nie oceniałam tej książki tak dobrze...

Dawodi | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałem tę książkę w towarzystwie czekolady dla zabicia smutku, chipsów dla zabicia wściekłości i kilku litrów herbaty aby utopić zło.

"Najniebezpieczniejszymi wadami są te, które w umiarze są dobrem."

Pierwsza część była naprawdę dobra, druga do bardzo dobrych się nie zaliczała, ale trzecia naprawdę była rewelacyjna. Najlepsza z trzech pierwszych i szczerze mówiąc Rick Riordan ustawił sobie naprawdę wysoko poprzeczkę, ciekaw jestem czy wraz z czwartą częścią uda się mu ja przeskoczyć.

"-Gwiazdy - powtórzyła Zoe."

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o tej bohaterce. Na początku trochę nieznośnej, ale na końcu zmienionej. Może było, by wszystko dobrze, gdyby Zoe Nighstade nie uma... . Łezka się pojawiła zwłaszcza teraz, kiedy powiedziała ona słowa, które możecie przeczytać wyżej. Nie wiem dlaczego, ale jednak, kiedy Zoe umi..., mniejsza z tym łezka sama ciśnie się do oka. Wystarczy przeczytać, by samemu się dowiedzieć co mam na myśli.

"Miłość wszystko zwycięża...

Na półkach