Klątwa Tytana

Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
1 078
1 069
tłumaczenie
Agnieszka Fulińska
The Titan's Curse
mitologia grecka, percy, fantasy
Agnessa

Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych dzieci półkrwi o nieznanym pochodzeniu. Ale to nie wszystko, co ich czeka. Król tytanów, Kronos, uknuł najbardziej podstępny ze swoich planów, a młodzi herosi mają być jego ofiarami. Nie tylko oni są w niebezpieczeństwie. Przebudził się starożytny potwór - zdolny zniszczyć Olimp, a Artemida, jedyna bogini, która potrafi go wytropić, zaginęła. Percy i przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko tydzień, żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora, na którego polowała. A po drodze będą się musieli zmierzyć z najniebezpieczniejszy wyzwaniem: mrożącą krew w żyłach klątwą tytana.

Sklep
Format
Cena

• Hrabal. Słodka apokalipsa
  • Dobry kłamca
  • Niewypowiedziane słowa
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Długa Utopia
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zero

Nicholas Searle

Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7 (13 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,67 (3 ocen i opinii)
Długa Utopia
Terry Pratchett , Stephen Baxter

6,85 (13 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Zazdrośnice
Éric-Emmanuel Schmitt

6,62 (29 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ChicaDeAyer | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Percy Jackson w akcji po raz trzeci i wciąż nie mam dość. Nie wydaje mi się też, by autor dostał zadyszki lub jego pomysły były na wyczerpaniu - wciąż ochoczo sięga do owoców mitologii i czepie z niej pełnymi garściami. Rozwija wątki znane z poprzednich części, jednocześnie unika stagnacji poprzez wprowadzanie tych zupełnie nowych. Niczym za pośrednictwem szkła powiększającego przybliża sylwetki postaci, które wcześniej pozostawały w cieniu, nie osłabiając przy tym zainteresowania czytelnika względem sztandarowych, pierwszoplanowych bohaterów. I choć rzeczywiście jestem skłonna poprzeć pojawiające się tu głosy, że Ci są skonstruowani na kształt ferajny Harry'ego Pottera, to zupełnie nie rzutuje na odbiór opowieści, a na pewno nie umniejsza płynącej z niej uciechy. Bo opisywane wydarzenia z pewnością mogą porwać, a już na pewno doskonale zrelaksować i oderwać myśli od przyziemnych spraw.

Shimik | 2015-06-16

Kolejna część przygód Percego i jego przyjaciół z Obozu Herosów również mnie nie zawiodła:) Jest w niej pełno akcji, magii i ciekawych przygód:) Lektura godna polecenia szczególnie dla kogoś kto szuka niezobowiązującej historii:) Spodoba się zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom!!!
Polecam

P.S. Spróbujcie poczytać ją razem z dziećmi:)

Cyśka_07 | 2012-06-09
Przeczytana: 2010 rok

"- Ale kim ty jesteś?
- Percy... - zacząłem. W tym samym momencie szkielety się obróciły. - Muszę biec!
- Co za dziwaczne nazwisko. Percy Muszebiec."

książek: 1903
foolosophy | 2010-09-18
Przeczytana: 16 września 2010

Być może zrobiłam błąd czytając te tomy jeden po drugim. Z jednej strony zaczęły mnie denerwować młodzieżowe komentarze Percy’ego, zaś z drugiej – nie mogę doczekać się kolejnego tomu!

Zupełnie nie wiem, co mnie napadło, jednak czuję się, jakby rzucili na rynek nowego Pottera, którego mogę pokochać. Nie będzie to miłość równie mocna ani od pierwszego wrażenia, jednak będzie to miłość do mitologii greckiej w współczesnym życiu.

Jeśli już zaczynam od mitologii to muszę wspomnieć o jej nadmiarze w książce. Chociaż pierwsze dwa tomy miały idealnie wyważoną gamę wydarzeń powiązanych z bóstwami, tak tu autor zaczyna niebezpiecznie się przechylać w stronę wyjaśnień każdego zjawiska, wydarzenia jakimiś scysjami, nieścisłościami, wojnami itd. między greckimi bogami. Można by zostawić w spokoju legendę o świętym Mikołaju, zupełnie nie potrzebie pisarz zrzuca winą lub przydziela chwałę konkretnemu bóstwu. Wychodzi na to, że wszystko co mamy to tylko i wyłącznie ich zasługa. Każde święto,...

Zaczytana | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Według mnie znacznie lepsza od poprzednich, może dlatego że książkę przeczytałam po obejrzeni około 5 razy filmu. super seria oparta na mitologi greckiej. :)

Schreave | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Pierwsze dwie części "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" podobały mi się (myślę, że winię sobie sama, bo najpierw oglądnęłam film), ale to tyle co mogę o nich chyba powiedzieć.
O wiele bardziej podobała mi się część trzecia - "Klątwa Tytana".

Okładka i tytuł od razu zachęcają, ale z pewnym ociąganiem wzięłam się za tę książkę. Ale wreszcie po nią sięgnęłam i teraz jestem zła na siebie, że tak długo się do niej zbierałam.

Trzyma w pewnym napięciu do ostatniej strony i nie pozwala się oderwać nawet na chwilkę! Nie miałam pomysłu co może wydarzyć się na kolejnych kartkach, a więc byłam bardzo zaskoczona niektórymi obrotami wydarzeń. Przez całą książkę miałam jakąś dziwną pewność, że to nie Percy zniszczy Olimp, ale Thalia. A poza tym już w drugim rozdziale książka się rozkręciła

Dzięki tej części "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" stał się chyba jedną z lepszych serii, które czytałam do tej pory. Ma w sobie jakiś urok. Żałuję, że z początku nie oceniałam tej książki tak dobrze...

Dawodi | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałem tę książkę w towarzystwie czekolady dla zabicia smutku, chipsów dla zabicia wściekłości i kilku litrów herbaty aby utopić zło.

"Najniebezpieczniejszymi wadami są te, które w umiarze są dobrem."

Pierwsza część była naprawdę dobra, druga do bardzo dobrych się nie zaliczała, ale trzecia naprawdę była rewelacyjna. Najlepsza z trzech pierwszych i szczerze mówiąc Rick Riordan ustawił sobie naprawdę wysoko poprzeczkę, ciekaw jestem czy wraz z czwartą częścią uda się mu ja przeskoczyć.

"-Gwiazdy - powtórzyła Zoe."

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o tej bohaterce. Na początku trochę nieznośnej, ale na końcu zmienionej. Może było, by wszystko dobrze, gdyby Zoe Nighstade nie uma... . Łezka się pojawiła zwłaszcza teraz, kiedy powiedziała ona słowa, które możecie przeczytać wyżej. Nie wiem dlaczego, ale jednak, kiedy Zoe umi..., mniejsza z tym łezka sama ciśnie się do oka. Wystarczy przeczytać, by samemu się dowiedzieć co mam na myśli.

"Miłość wszystko zwycięża...

patusia_dorota | 2013-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012, 2013
Przeczytana: maj 2012

Za powtórzenie tej książki zabierałam się długo, bo aż trzy miesiące. Zwlekałam, bo cały czas znajdowałam coś innego, bo wychodziły nowości, bo było coś z biblioteki... W końcu jednak się udało i „Klątwa tytana” już za mną. Jestem bardzo szczęśliwa, że ponownie przeczytałam trzecią część Percy’ego Jacksona i Bogów Olimpijskich, bo jak się okazało, po ponad rocznej przerwie wydarzenia z mojej ulubionej serii lekko mi się zatarły, a już szczególnie tyczy się to właśnie trzeciego tomu. Poprzednie kojarzę bardzo dobrze, jednak ten jakoś tak umknął w tłumie, nic straconego, bo teraz mam wszystko na bieżąco i postaram się przedstawić Wam moje wrażenia.

„Najniebezpieczniejszymi wadami są te, które w umiarze są dobrem.”

Percy wraz z Annabeth, Thalią i Groverem próbują eskortować do obozu dwójkę rodzeństwa, nowych, nieświadomych swojego pochodzenia herosów, Biankę i Nica. Najpierw jednak muszą pokonać przebywającego bliski nich potwora. Podczas walki pojawiają się Łowczynie Artemidy,...

asl | 2011-08-07
Przeczytana: marzec 2010

Kocham tą ksiażkę. Rick Riordan pisze po prostu znakomicie. Jego książki wciągają w świat mitów, bogów, herosów i potworów. Nie zapomniane wrażenia przeżyjesz tylko dzięki jego książkach.

Aria | 2011-12-28
Przeczytana: 12 czerwca 2010

Śmieszne spotkanie z Afrodytą.

Na półkach