Klątwa Tytana

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
1 480
1 275
1 601
1 282
The Titan's Curse
mitologia grecka, percy, fantasy
Agnessa

Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych dzieci półkrwi o nieznanym pochodzeniu. Ale to nie wszystko, co ich czeka. Król tytanów Kronos uknuł najbardziej podstępny ze swoich planów, a młodzi herosi mają być jego ofiarami.Nie tylko oni są w niebezpieczeństwie. Przebudził się starożytny potwór zdolny zniszczyć Olimp, a Artemida, jedyna bogini, która potrafi go wytropić, zaginęła. Percy i przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko tydzień, żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora, na którego polowała. A po drodze będą się musieli zmierzyć z najniebezpieczniejszym wyzwaniem: mrożącą krew w żyłach klątwą tytana.

źródło opisu: https://galeriaksiazki.pl/pl/p/Klatwa-Tytana.-Tom-...(?)

Arek | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

"Klątwa Tytana" jest książką która pochłania bez reszty.
Pochłania od samego początku, po koniec, tu nie ma nudnych fragmentów.
Akcja toczy się troszkę zbyt szybko, ale przygody mrożą krew w żyłach.
Autor serwuje obfitą, boską (mam na myśli greckich bogów) ucztę.
Częste pojedynki, dużo magii i związane z nimi zwroty akcji.
Prócz tego od czasu do czasu, ze śmiechu można zrywać boki.
Rick Riordan, przemyca przy okazji wartości moralne.
Takie jak uczciwość, honor, odwaga, szacunek wobec przyrody.

Ta lekko ponad trzystu-stronicowa książka jest świetnie napisana.
Bardziej reklamować już chyba nie muszę.
Stawiam mocne 9/10.

Nozomi | 2018-09-10
Przeczytana: 10 września 2018

Trzecia odsłona przygód Percy'ego już za mną. Najbardziej spodobał mi się przesympatyczny pegaz o imieniu Mroczny i nowy heros Nico (nie wiem jakim cudem, ale bardzo szybko domyśliłam się, czyim jest synem). Mam nadzieję, że będzie o nich sporo w następnych tomach. Natomiast nie przypadł mi do gustu wątek Łowczyń, jak dla mnie było w tym coś upiornego. Całkowicie podzielam zdanie dzieci Afrodyty w tej kwestii.

ChicaDeAyer | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Percy Jackson w akcji po raz trzeci i wciąż nie mam dość. Nie wydaje mi się też, by autor dostał zadyszki lub jego pomysły były na wyczerpaniu - wciąż ochoczo sięga do owoców mitologii i czepie z niej pełnymi garściami. Rozwija wątki znane z poprzednich części, jednocześnie unika stagnacji poprzez wprowadzanie tych zupełnie nowych. Niczym za pośrednictwem szkła powiększającego przybliża sylwetki postaci, które wcześniej pozostawały w cieniu, nie osłabiając przy tym zainteresowania czytelnika względem sztandarowych, pierwszoplanowych bohaterów. I choć rzeczywiście jestem skłonna poprzeć pojawiające się tu głosy, że Ci są skonstruowani na kształt ferajny Harry'ego Pottera, to zupełnie nie rzutuje na odbiór opowieści, a na pewno nie umniejsza płynącej z niej uciechy. Bo opisywane wydarzenia z pewnością mogą porwać, a już na pewno doskonale zrelaksować i oderwać myśli od przyziemnych spraw.

mclena | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

"Czy olimpijski rodzic może zwrócić się przeciwko własnemu dziecku półkrwi? (...) Pomyślałem, że może jednak powinienem posłać Posejdonowi ten krawat w muszelki na Dzień Ojca."

Cóż za emocje! Sytuacja zaczyna się coraz bardziej zapętlać i coraz trudniej jest ignorować siły zła pod wodzą wciąż rozczłonkowanego Kronosa. Miło było zapoznać się z nowymi mitycznymi potworami, a także poznać innych bogów olimpijskich z biższej perspektywy. Thalia - córka Zeusa od początku była dla mnie mocno irytującą postacią, chociaż moja niechęc do niej osłabła z biegiem fabuły, a pojawiła się tylko dlatego, że moja ogromna sympatia do Percy'ego jest wręcz zaborcza (w matczyny sposób), więc kiedy zaczęła umniejszac możliwości Percy'ego, miałam ochotę kopnąć ją w tyłek.
Nasz główny bohater ponownie musi ratować kolejną osobę, na której mu zależy. Najpierw była to mama, potem Grover, a teraz padło na Annabeth. Kto będzie w tarapatach następnym razem? Czyżby sam Percy?

Ten cykl to naprawdę jedna z...

Shimik | 2015-06-16

Kolejna część przygód Percego i jego przyjaciół z Obozu Herosów również mnie nie zawiodła:) Jest w niej pełno akcji, magii i ciekawych przygód:) Lektura godna polecenia szczególnie dla kogoś kto szuka niezobowiązującej historii:) Spodoba się zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom!!!
Polecam

P.S. Spróbujcie poczytać ją razem z dziećmi:)

MarCyśka | 2012-06-09
Przeczytana: 2010 rok

"- Ale kim ty jesteś?
- Percy... - zacząłem. W tym samym momencie szkielety się obróciły. - Muszę biec!
- Co za dziwaczne nazwisko. Percy Muszebiec."

Łędina | 2017-02-13

Trzecia część serii o bogach olimpijskich sprawia, że dzieje się coś niespotykanego w szkolnej klasie - mity greckie ożywają, a czytelnik odkrywa, że lektura może być świetną przygodą. Tę książkę można czytać niezależnie od całej serii, ale nowi czytelnicy natychmiast sięgną po dwie wcześniejsze kontynuacje i nie będą się mogli doczekać czwartej.

Rick Riordan - amerykański pisarz książek przeznaczonych dla nastolatków, jak i doroślejszych odbiorców. Studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel. Sławę przyniosła mu seria powieści "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", którą chętnie kontynuuje w "Olimpijskich Herosach". Obecnie mieszka w Teksasie wraz z żoną i dwoma synami.

Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, więc natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych...

"Klątwa Tytana" nie jest książką wciągającą, pochłania bez reszty.
Pochłania od samego początku, po koniec, tu nie ma nudnych fragmentów.
Akcja toczy się może zbyt szybko, ale przygody mrożą krew w żyłach.
Autor serwuje obfitą, boską (mam na myśli bogów greckich) ucztę.
Prócz tego od czasu do czasu, ze śmiechu mogłem zrywać boki.
Rick Riordan, przy okazji przemyca wartości moralne.
Takie jak uczciwość, honor, odwaga, szacunek wobec przyrody.

Ta lekko ponad trzystu-stronicowa książka jest świetna.
Bardziej reklamować już chyba nie muszę.
Stawiam mocne 9/10.

Canis | 2016-03-06
Przeczytana: luty 2016

Seria, która z pewnością nigdy mi się nie znudzi. Dobrze dopracowani bohaterowie (nie tylko główni), wartka akcja, wciągająca fabuła i... humor. Czasem zbyt "młodzieżowy", ale do bólu pasuje do tych książek. Bardzo polubiłam Artemidę i łowczynie, mam nadzieję, że jeszcze w kolejnych tomach coś o nich będzie. Polecam.

Anna | 2018-02-04
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Nie napiszę ile mam lat, ale jestem duuużo za stara na Percy'ego Jacksona.
No i co z tego? Bawię się przy nim świetnie, czytam z zapartym tchem, przy okazji przypominam sobie mitologię grecką i to wszystko pod pozorem, że "trzeba wiedzieć co czytają nasze dzieci"

Mamy z synem taką umowę, że on czyta książkę, a potem tę samą książkę czytam ja. Ma biedak przechlapane, bo w przypadku Percy'ego ciągle pytam "Kiedy skończysz??"

Percy Jackson rulez :)