Sacred. Anielska Krew. Kroniki Ancarii 1

Tłumaczenie: Hanna Anteczek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki Ancarii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Sacred: Engelsblut (Die Chronik von Ancaria, Band 1)
978-83-7574-034-9
fantastyka, wampirzyca, Sacred
zbr

Na początku światem rządził chaos. Ciemne moce siały postrach plując ogniem i krwią. Do czasu gdy starzy bogowie wygnali je z Ancarii. Od tamtej pory hordy zła najeżdżają krainę próbując ją odzyskać. W Ancarii władanej przez króla Aarnuma I na niektórych terenach panuje dobrobyt, na innych bieda i mróz. Do tych ostatnich należy wioska Moorbrook - prześladowana przez bestię, której okrucieństwo...

W Ancarii władanej przez króla Aarnuma I na niektórych terenach panuje dobrobyt, na innych bieda i mróz. Do tych ostatnich należy wioska Moorbrook - prześladowana przez bestię, której okrucieństwo zatrważa nawet najstarszych.
Ostatnią nadzieją przerażonych mieszkańców jest Zara - wampirzyca, której chęć czynienia dobra nieustannie toczy walkę z przejmującym głodem krwi.

Eathriel | 2011-03-05
Przeczytana: 2008 rok

Od tej książki należy trzymać się z daleka. Zacznijmy od mnóstwa błędów, które w swoim natłoku niszczą jakąkolwiek przyjemność z czytania tej marnej książeczki. Często brakuje ogonków przy literach, poza tym nierzadko zauważałam błędy składniowe. Naczelną wadą, jeżeli mówimy o jakości tekstu, jest chaos.
Jeżeli zaś mam ocenić fabułę, to powiem tylko tyle: jest do bólu przewidywalna, po prostu sztampowa. Kreacja bohaterki także pozostawia wiele do życzenia: autor próbuje kreować ją na silną, co to nie ona, jednak czytelnik otrzymuje jakąś dziwaczkę, która sama nie wie, czego chce. Jej towarzysz, wydawać by się mogło, że odegra istotną rolę, lecz do końca pozostaje tylko towarzyszem.
O zakończeniu nie wspomnę. Niech ludzie się uśmieją z tego, kiedy sami przeczytają.
To chyba wszystkie najważniejsze wady i zalety. (tak nie zauważyłam zalet tej książki, nawet świat z gry nie został dobrze odwzorowany, czy autor tej książeczki miał pojęcie o świecie Sacred nim wziął się za klawiaturę?)

Piotrek | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O "Sacred" sporo słyszałem, czytałem, i w końcu nawet grałem. I ta książka w niczym nie przypomina świata Ancarii. Jedyne co pasuje do świata fantasy to chyba imiona bohaterów. Opisy otoczenia lub walki są bez polotu. To prawda, to nie Tolkienowskie Śródziemie, ale można było lepiej zadbać o opisy kolejnych rozdziałów. Możliwe że w kolejnych częściach będzie lepiej... możliwe... o ile zmieni się autor lub jego styl pisania.

Radogost | 2011-08-16
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2008 rok

Książka jest straszna. I na tym słowie powinno się zakończyć jej recenzowanie.

Świat nieudolnie przeniesiony z gry (bardzo zdziwiło mnie umieszczenie w nim chrześcijaństwa), fabuła prosta i dość śmieszna. Śmiać się chce gdy przez cały rozdział walczą z potworem by po chwili bez większych trudności szlachtować całe ich chordy.

Nie polecam. I mam nadzieje że nie wydadzą kolejnych części, bo sądząc po numerze tomu były takie plany.

Amarantowe | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Cztery gwiazdki daję tylko ze względu na sentyment do gry, w której świecie osadzono to cudo. Tak w zasadzie, to czytałam mnóstwo lepiej napisanych fanficków rozgrywających się w Ancarii i każdemu, kto zamierza to przeczytać z powodu sympatii do gry, szczerze polecam takimi fan fiction się zainteresować, a tą powieść zostawić w spokoju. Jest przede wszystkim płytka, nudna i pozbawiona ciekawych zwrotów akcji. Główna bohaterka jest dziwnym typem osobowości, chyba chodziło o taką pozorną twardzielkę o złotym sercu, której imię zabawnie kojarzy się z nazwą butiku. Pomieszanie z poplątaniem pod względem religii (mamy tu Starych Bogów, chrześcijaństwo, a nawet jednego bohatera, który podobno wierzy w karmę), broni, strojów i obyczajów (nagle skądś mają tam strzelby), a oprócz tego strasznie drażniły mnie francuskie zwroty, których uparcie używali bohaterowie (skąd oni tam to diabła znają francuski, to chyba wie tylko autor). Oprócz tego mnóstwo pomniejszych błędów i głupot, spośród...

Anerlam | 2014-03-02

Jestem osobą dość wyrozumiałą i często przymykam oko na małe błędy. Próbowałam. Naprawdę... Z całych sił próbowałam, ale nie da się. W całej książce podobał mi się tylko prolog. I bardzo żałuję, bo tylko jego przeczytałam po wygrzebaniu... tego czegoś z kosza z książkami na przecenie. Każda następna strona był coraz gorsza. Styl pisania, składnia, fabuła, świat, postacie... Wszystko na tak niskim poziomie, że chyba sama lepiej bym to napisała. Pierwszy raz mam ochotę powiedzieć, że jakaś książka jest gniotem.

Łukasz Kaput | 2013-01-11
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Sztandarowy przykład, żeby nigdy nie oceniać książki po okładce... niewspółmiernie słaba treść upchnięta w elegancką oprawę. Zawód.

| 2014-01-28

Książka nie jest najgorsza. Nie wiem czy autor w ogóle pomyślał o II części.. nie spotkałam.

Antoniuss | 2016-02-23
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2014 rok

Pisanie powieści na podstawie gry komputerowej rzadko okazuje się dobrym pomysłem. Kiedy ma ona dobrą fabułę, autor próbuje na siłę ją przerabiać (lub co gorsza, jej nie zna), kiedy ma słabą, przedstawiony w grze świat jest kiepską podstawą do stworzenia ciekawej opowieści. Niestety, w tym przypadku pan Whitton nawet nie próbował. Historia jest kompilacją fabuły kilku filmów (jak ,,Braterstwo wilków" z 2001 roku) z przeżyciami (przepraszam, raczej ze szlakiem bojowym, bo w ,,Kronikach" o jakichkolwiek przeżyciach nie może być mowy) jednej z postaci z gry Sacred (a od postaci w niej występujących nikt nie wymagał głębokiej osobowości). Jest nią wampirzyca, co powinno dawać autorowi duże pole do popisu. Ponownie niestety, jest to jeden z najbardziej bezosobowych wampirów jakie spotkałem w literaturze. Niby stara się unikać kłopotów, nie używać swoich mocy i prowadzić normalne życie, ale tak naprawdę tylko szuka okazji żeby popisywać się swoimi sztuczkami. Wszystko to jest okraszone...

Linka | 2010-08-26

Nie polecam. Książka jest nudna, przewidywalna, nijaka. Niestety daleko jej do "Diablo".

Niedzielna Zupa | 2015-01-29
Przeczytana: 2010 rok

Czytając miałem wrażenie, że autor miał mnóstwo pomysłów na tę książkę ... i żadnego z nich nie wykorzystał. Akcja wydaje się być nie tyle niedokończona, co w ogóle nieprzemyślana. Nie polecam nikomu.