Afryka - quadem po przygodę i rekord Guinnessa

Wydawnictwo: Demart
afryka, quad
nataliaaa1987

Album podróżniczy 27-letniej Polki, która wraz z mężem Amerykaninem przemierza Afrykę by poznać te miejsca i tych ludzi, do których zazwyczaj nie docierają turyści. Młodzi ludzie stawiają sobie wiele wyzwań m.in. pobicie rekordu Guinnessa w kategorii ?najdłuższa podróż na ATV? (ATV All-Terrain Vehicle, czyli wszędołaz, a quady to czterokołowe pojazdy tego typu). W czasie 8-miomiesięcznego pobytu pokonali 27 141 km (rekord to tylko 13 521 km) i odwiedzili 16 krajów. Po dotarciu do Europy stwierdzili, że 8 miesięcy to za mało by poznać ludzi i niezwykłe miejsca czarnego lądu. Ale spacer z lwami, tropienie goryli z pigmejami czy pobyt na najwyższej wydmie świata to ? banalnie ujmując ? przeżycia niezapomniane. Zaskakujące zdarzenia zilustrowane autorskimi zdjęciami (nigdzie wcześniej niepublikowanymi) i barwnie opisane tworzą niecodzienny nastrój tego albumu. Po prostu chce się tam być, chce się doświadczać takich wrażeń. Głównym atutem tej książki jest świeżość. Autorka nie jest uznaną podróżniczką, weryfikuje swoje, często naiwne, wyobrażenia o zupełnie innym świecie, który dopiero poznaje.

Paulina Kwiatkowska | 2012-08-31

,,Na przełomie 2007 i 2008 roku Anna Górska-Hogan ( dla przyjaciół Górka ) podróżowała wraz z mężem po Afryce. W ciągu 8 miesięcy pokonali quadami 27 141 km. Z tej trasy zaledwie (!) 13 521km wystarczyło by pobić...rekord Guinnessa" Tekst z okładki

Autorka książki wraz z mężem udała się w podróż po Afryce. Już wtedy byli małżeństwem. Krótko przed wyprawą wzięli ślub. Chcieli pokonać rekord Guinnessa w jeździe quadami po Afryce i ... udało im się. Podróżowali 8 miesięcy. Opisane są wszystkie miasta i przystanki, w których się zatrzymywali. Najbardziej w pamięci utkwił mi incydent z hipciami, gdy dwa brały udział w walkach. Gdy przegrany wszedł do wody przywódca rzucił się na niego. Biedny skrzywdzony hipcio zaczął uciekać, a przywódca biegł za nim, gryząc go w tyłek :) Zdesperowany zwierz zbiegł do wioski, gdzie z kolei ludzie obawiali się o swoje życie ! Autorka miała też bliskie spotkanie z gepardem, lecz dzięki temu, że zachowała ostrożność niz jej się nie stało. Dodatkowo...

Matacz | 2011-09-14
Przeczytana: 2010 rok

"Afryka quadem" jest ciekawym albumem. Pełna przygód opowieść o podróży przez Czarny Ląd, jednak jak dla mnie cała ta podróż była trochę za bardzo komercyjna. Zagraniczni sponsorzy przyczynili się do tego, że zdjęcia wyglądają jak kolorowa gazetka z supermarketu, gdyż wszędzie są widoczne ich loga. Oprócz tego było mało spontanicznie. Zdecydowanie wolę wyprawy backpackersów, w których nie ma sponsorów, za to jest więcej ducha prawdziwej przygody. Jednak trzeba pogratulować autorom odwagi no i nowego rekordu Guinnessa :)
Podsumowując książka dobra, warto do niej zajrzeć.

pasjonatka | 2016-08-03
Ludwika Poręba | 2015-05-29