P jak Potrzask; Serce w ogniu; Śmiertelny sen; Świetliste lato

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Reader's Digest
P is for Peril;Smoke jumper;Dead sleep;Summer light
83-88243-67-5
thiller, sensacja, kryminał, czteropak
Honda

Skrócone wersje powieści 1. P jak Potrzask - Sue Grafton, tł. Piotr Art 2. Serce w ogniu - Nicholas Evans, tł. Michał Ignar 3. Śmiertelny sen - Greg Iles, tł. Grzegorz Gortat 4. Świetliste lato - Luanne Rice, tł. Anna Kołyszko P jak Potrzask Tym razem Kinsey Millhone, prywatny detektyw, bada okoliczności zniknięcia dr. Purcella, znanego lekarza w kalifornijskiej Santa Teresa. Wciąż natrafia...

Skrócone wersje powieści
1. P jak Potrzask - Sue Grafton, tł. Piotr Art
2. Serce w ogniu - Nicholas Evans, tł. Michał Ignar
3. Śmiertelny sen - Greg Iles, tł. Grzegorz Gortat
4. Świetliste lato - Luanne Rice, tł. Anna Kołyszko

P jak Potrzask

Tym razem Kinsey Millhone, prywatny detektyw, bada okoliczności zniknięcia dr. Purcella, znanego lekarza w kalifornijskiej Santa Teresa. Wciąż natrafia na matactwa, korupcję, podejrzanych ludzi i chciwe żony. Jednak największym zagrożeniem dla Kinsey okazują się zaloty właściciela świeżo wynajętego przez nią biura, przystojnego Teksańczyka o mrocznej przeszłości.

Świetliste lato

Luanne opowiada historię wrażliwej May Teylor, która zajmuje się doradztwem dla młodych par i urządzaniem im wspaniałych przyjęć weselnych. Kiedy poznany w dramatycznych okolicznościach przystojny gwiazdor zawodowego hokeja na lodzie Martin Cartier obsypie ją naręczami róż, czy w końcu los uśmiechnie się do May, a w jej życiu pełnym magii i czarów pojawi się odrobina miłości?

Śmiertelny sen

Znana fotoreporterka Jordan Glass po upływie ponad roku od zniknięcia siostry bliźniaczki, Jane, traci prawie nadzieję na jej ponowne ujrzenie. Nagle, w jednej z galerii w Hongkongu natrafia na obraz nieznanego autora przedstawiający właśnie jej siostrę. Wspólnie z agentem FBI Johnem Kaiserem podróżują do Nowego Jorku, na Wielki Kajman i wreszcie do Nowego Orleanu, aby odkryć prawdę o losie zaginionej.

Daje 8 - tylko dlatego że mega spodobała mi się powieść " Śmiertelny sen" . Wciągająca, mroczna, zaskakująca... Świetny kryminał jak dla mnie :)

PS. Nie czytałam innych powieści z tego tomu - ponieważ opisy mi się nie spodobały i nie zachęciły do czytania :P

Gosik62 | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Przeczytałam 3 z 4 utworów:
"P ja potrzask" - czyta się dobrze, bohaterka alfabetu zbrodni jak zwykle nie zawiodła, aczkolwiek miałam problem kto zabił i musiałam się kilka kartek cofnąć (chyba się rozkojarzyłam przy końcu :) )
"Śmiertelny sen" - wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do końca.
"Świetliste lato" - lekka, łatwa i przyjemna, oczywiście z happy endem :)

Niroline | 2013-08-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczona
Przeczytana: 28 lutego 2012

Szczerze? Przeczytałam dwie pierwsze powieści z tej książki jak najszybciej bo bardzo chciałam wreszcie przeczytać śmiertelny sen o którym dużo pochlebnych rzeczy słyszałam, a ostatniej powieści nawet nie tknęłam. Śmiertelny Sen utrzymany jest w bardzo mrocznym klimacie który wręcz kocham mimo ze mam po nim koszmary i boję się sama chodzić po ulicach. Powieść jest wciągająca i czyta się ja jednym tchem, przerywając tylko na noc bo jest zbyt strasznie.

MJustyna | 2012-04-22

Świetna lektura dla tych, którzy lubią wyzwania, śledztwa a przy tym wątek miłosny.

Sachandryna | 2015-04-03

Najlepsza z nich wszystkich była książka Grega Ilesa.

AlexDelaware | 2012-09-27

Tom bardzo słaby. Nie polecam.

emilka | 2015-06-21

p jak potrzask