Zaklinacz koni

2008-01-01
2008-01-01
Paweł Witkowski
zaklinacz koni

Na początku przygody z tą książką nie spodziewałam się, że jej końcówka tak mnie pochłonie. Przez pierwsze rozdziały ciężko było mi przejść i książka niesamowicie mnie nudziła. Miałam nawet pomysł, aby kompletnie zrezygnować z czytania. Dobrze, że tego nie zrobiłam, gdyż w drugiej połowie w końcu zaczęło się coś dziać. Pięknie opisana relacja dwojga ludzi. Ogromny plus za zaskakujące zakończenie.

Naprawdę brakowało mi od dawna takiej historii. Pięknej, romantycznej i dzikiej. Niby szlagier, ale wziął, wziął za serce.

Jestem miło zaskoczona tą książką. Bardzo ciekawy wątek miłosny, ciekawa relacja matki z córką, fajna lokalizacja. No i w tle walka o naprawienie psychiki konia. Polecam.

Książka niebanalna, chociaż ja przeczytałam ją wiele lat za późno( nastolatkę zachwyciła by bardziej). Polecam nie tylko miłośnikom koni.

Książka, dzięki której w wieku 12 lat, pokochałam czytanie. Uwielbiam. Ciągle i niezmiennie

Książka totalnie mnie pochłonęła już od pierwszych stron. Nie wiem czy sprawiła to sceneria wśród koni czy główny wątek miłosny, ale całość czytało mi się wyśmienicie. Nie jest to może arcydzieło w pełnym słowa tego znaczeniu, ale dostarcza tylu emocji, że nie mogłam dać mniej niż dziesięć gwiazdek. Spodobał mi się styl autora, momentami dość surowy i bardzo konkretny w opisie zdarzeń i narracji. Mam słabość do wszystkiego z wątkiem koni, więc zapewne stąd mój zachwyt. Już teraz mogę z pewnością stwierdzić, że książkę będę pamiętać na długo, a o niewielu mogę to napisać. Niby od początku wiadomo w jakim kierunku potoczą się losy głównej bohaterki, ale cała otoczka nie jest już tak przewidywalna. Od pierwszego momentu między mną a książką zagrało po prostu wszystko i tak pozostało do ostatniego słowa. Nie spodziewałam się takiej wielowymiarowości po romansie. Oczywiście polecam.

Miałem audiobook'a, co mogło wpłynąć na odbiór tej książki. Nie podobała mi się lektorka, która zbyt często robiła dziwne pauzy.
Do połowy powieść jest na tyle nudna przez jałowe opisy, niczym z reportażu, w którym autor beznamiętnie opisuje jakieś nieistotne szczegóły, że często odrywałem się mimowolnie od śledzenia akcji i kiedy powracałem, stwierdzałem, że i tak nic nie straciłem. Później jest to romans znowu przerywany różnymi notabene - może to moje oczekiwania się zawiodły, bo spodziewałem się bardziej terapeutycznej powieści, różnej od reszty książek, gdzie jest ekstremum przemocy, namiętność itd.. Po części rzeczywiście wkrada się takie przesłanie - między linijkami harlekina zawiązuje się przesłanie psychologiczne, z którego można wyciągnąć prawdziwe, życiowe wnioski. Tu właśnie jest ukryta moc powieści, ale myślę, że autor uzbierał interesujący materiał na nowelę, który rzeczywiście jest spójny i działa, a później go rozbudował poniżej przeciętnego poziomu. Stąd powieść dla mnie w podsumowaniu niezwykła, ale w detalach trochę za bardzo nieznośna, prosta i toporna.

Nieprzeciętna książka. Bardzo polecam.
Jest i o Miłości, i o stracie, a także o zmianie, która jest jedyną niezmienną w życiu.

Rzadko się zdarza, aby zarówno książka, jak i film były na równi dobre! Polecam i powieść, i film z Robertem Redfordem 💚💜❤🧡💛🍁🍂🍃💛🧡❤💜💚🖤

Jeszcze przed publikacją książka wzbudziła wielkie zainteresowanie mediów. Prawa do jej ekranizacji zostały sprzedane Hollywood Pictures i Robertowi Redfordowi za rekordową sumę trzech milionów dolarów, a prawa do tłumaczenia osiemnastu krajom na całym świecie.

Nieprzeciętna książka. Bardzo polecam.

Bardzo dobra książka. Interesująca, wciągająca fabuła, ciekawi bohaterowie. Dobrze się słuchało. Emocjonalna, były momenty że łzy kręciły mi się w oczach. Wątek romantyczny napisany z wyczuciem I delikatnością. Podobała mi się Polecam

Wspaniała, chwyta za serce

Wspaniała, chwyta za serce