Żółty krasnal

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
De gule dvergene

Pewnego dnia Arild wraca ze szkoły do pustego mieszkania. Nie lubi być sam, chce zadzwonić do taty, ale telefon jest głuchy. Wychodzi z domu. Nigdzie - na klatce schodowej, na ulicy, na placu zabaw, między blokami, w sklepie - nie ma nikogo. W sklepie głodny Arild bierze sobie banana, chce go zjeść, ale na skórce od środka zauważa napis: "Uważaj na żółte niebezpieczeństwo!" Wyrzuca banana....

W sklepie głodny Arild bierze sobie banana, chce go zjeść, ale na skórce od środka zauważa napis: "Uważaj na żółte niebezpieczeństwo!" Wyrzuca banana. Między samochodami dostrzega coś żółtego. To żółty krasnal, który bawi się dużą kostką do gry. Krasnal przypomina mu trochę pionek z gry planszowej, w której rzuca się kostką, trafiając na odpowiednie pole można wspiąć się po drabinie na wyższy poziom, a na nieodpowiednie - spaść na niższy... Arild uratował rodziców i cały świat. W tej samej chwili słyszy głosy: "Zasnął. Chyba ma gorączkę". Otwiera oczy i na podłodze koło kanapy widzi niezjedzonego banana i otwartą grę planszową. A może wszystko mu się przyśniło?

źródło opisu: Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza, 2007

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

McDusia | 2011-12-25
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Książka przeznaczona dla młodszych czytelników. Nie wiem, czy ja już wyrosłam, ale na tle innych pozycji Gaardera, według mnie, wypada słabo.

Demi | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015