Eroica

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Literatury XXX-lecia, Książka z Rekomendacją". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
kuśniewicz, eroica, powieść, SS

Inne wydania

Chronologiczne to druga powieść pisarza. Bohaterem jest oficer SS, pięknoduch i półarystokrata, którego osobowość, ukształtowana została na mieszaninie pangermańskich mitów i elitarnych idei, pełnych pogardy dla „tłumu”. Jest on przy tym Austriakiem i opowieść o nim wprowadza nas po trosze w krąg zjawisk historycznych bliskich pisarzowi.

Dotka76 | 2010-08-23
Przeczytana: 2001 rok

Należy u mnie do pierwszej ligi książkowej.
Vysmakowana. Subtelna. Mimo brutalnego tematu. Główny bohater: erudyta, inteligentny (nieprzeciętnie?), duża klasa i kultura osobista, a poza tym esesman i ludobójca. Mocno kojarzy mi się z późniejszą i sławną książkę Littela "Łaskawe". Co jakiś czas wracam do niej i zawsze coś nowego znajduję.

Modus | 2014-02-28

Dawno temu wszyscy czytaliśmy tę książkę, bo wydana została w oparach skandalu - była... prawie pornograficzna. Dziś ten "moment" trudno byłoby w książce znaleźć - tak jest banalny i nijaki.

| 2010-10-03
Przeczytana: 03 października 2010

Na pewno dobra książka, choć cały czas miałam wrażenie, że po prostu nie dla mnie, choć do końca nie wiem dlaczego.

Leila | 2016-01-30
Na półkach: WWII, Przeczytane