Klucz mądrości

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historyczna
corrum

Inne wydania

"Klucz mądrości", razem z wydaną w 1959 r. powieścią "Przyszedłem rozłączyć", da się ustawić, wraz z trylogią Zofii Kossak, poświęconą wojnom krzyżowym, w jeden wielki fresk historyczny. Są to nie tylko dzieje krucjat: przez dwa wieki toczący się bój z islamem o Ziemię Świętą, ale jest to także barwna panorama chrześcijańskiego średniowiecza z jego wzlotami i upadkami, z tragiczną słabością jego ludzi, ale również z jego świętymi. Ci, którzy by chcieli zobaczyć wydarzenia historyczne, o których mówi "Klucz mądrości", na tle szerokiej perspektywy dziejów XIII wieku, powinni sięgnąć do książki Dobraczyńskiego "Doba krucjat".

powl | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa książka ze względu na podejmowaną, mało znaną tematykę wspólnej walki Mongołów i części rycerstwa zachodniego i armeńskiego o wyzwolenie Jerozolimy o odbudowę Królestwa Jerozolimskiego. Ja zwykle w książkach Dobraczyńskiego wiele tu dylematów moralnych i trudnych wyborów, które nie zawsze prowadzą do słusznego zdaniem głównych bohaterów celu.Polecam miłośnikom książek historycznych zwłaszcza z kresu średniowiecza i krucjat.

fuzja | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Jest to książka, która powstała z pewnością po długich przemyśleniach i pełna jest nękających każdego z nas wątpliwości. Jest też pouczającą książką historyczną.

Anna | 2016-11-12
Na półkach: Góra 2, Posiadam, Przeczytane