Chcę tylko wszystkiego

Cykl: Plotkara (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
All I Want is Everything
DafNe

Boże Narodzenie w Nowym Jorku jest naprawdę magiczne... Zapomnij o uczeniu się przed końcem semestru, zapomnij o ostatniej szansie na wysłanie podania do college'u, zapomnij o pomaganiu mamie przy kupowaniu prezentów dla pokojówek, kucharzy i kierowców. Łap swoją obcisłą kieckę od Prady, dziesięciocentymetrowe szpilki od Christiana Louboutina, pomarańczową torebkę Hermesa, najprzystojniejszego chłopaka, jakiego znasz, i chodź ze mną

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2004

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

nadzieja1925 | 2013-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Tym razem bohaterowie przeżywają święta i ostatnie miesiące na to, aby złożyć podania do wymarzonych szkół. Większość z nich nie ma jakiś wielkich ambicji, ważne jest to, aby się dostać.

Zbliża się Boże Narodzenie S, B, A i jego przyjaciel Miles wybierają się na St. Bart, gdzie czeka na B niespodzianka. W S zakochuje się gwiazda rocka Flow. Do Internetu wycieka bardzo „ciekawy” film z N i J, a między nimi zaczyna się psuć. Wszyscy jednak wracają do Nowego Yorku na wielką imprezę sylwestrową S...

Kolejne niezapomniane spotkanie z Plotkarą! Wspaniała książka, idealna na teraźniejszy czas - za kilka dni święta, a potem sylwester!!! Książka lekka i ciekawa!

aAtlanta | 2015-11-11
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 września 2015

Z seriami dla nastolatek jest tak, że sa one krótkie, życiowe w wersji delux z bogatymi ludźmi w supermodnych miejscach. Odmrażacz w wersji TEEN.
On napisania Plotkary mineło prawie 10 lat. To niewiarygodne, ale bardzo dużo dowiadujemy się o modzie. Jest to praktycznie temat przewodni P.
Mi ta część się nie podobała. Praktycznie nie pamiętam co w niej było. Ponieważ każda z części nie ma takiego wątku przewodniego, po którym można by było poznac co sie tam dzieje. Ale jak to sie mówi, trudno..
Chuck, chuck. A

Ela | 2013-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Trzecie odwiedziny na Upper East Side. Pisałam już przy poprzednich dwóch tomach i powtórzę to po raz kolejny. To taka serialowa książka. Nie trzyma w napięciu, nie ma jakiejś fabuły, po prostu się toczy. Może nie czekamy z zniecierpliwieniem co się stanie z bohaterami, ale... To dalej całkiem niezła książka dla zabicia czasu, gdy mamy wiele obowiązków i nie możemy oddać się czytaniu, a jedynie chwilę przy czymś się zatrzymać. To książka dla nastolatek, ale dla mnie prawie już kobiety jest dość przyjemnym oderwaniem się od rzeczywistości. Jest to lekka, przyjemna, opowiastka.

Udało mi się przeczytać tą część idealnie w czasie w którym się rozgrywa, to znaczy między czasie świąt i nowego roku. Choć nie robiło to specjalnie atmosfery :).

Nie wiem co jest w tej serii, ale już sięgnęłam po kolejny tom. Więc dalej polecam, ale dalej nie jako coś do czego warto przykuć uwagę, a coś co jest po prostu czymś bardzo lekkim i nie skupiającym zbytnio naszej uwagi.

Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 22 maja 2012

"Z góry, z naszego penthouse'u, Central Park wygląda jak srebrzysty las, Park Avenue to parada świątecznych świateł, a rozmiar choinki przed Centrum Rockefelera obiecuje, że to będą najbardziej niezwykłe święta ze wszystkich"

Zbliża się koniec semestru, a co za tym idzie egzaminy. Nie łatwe jest życie nowojorskiego ucznia, kiedy w tym czasie jeszcze musi zaplanować gdzie, z kim i jak spędzi Boże Narodzenie i Sylwestra. A co się stanie jeśli jeszcze do tego wszystkiego dodamy problemy miłosne. Istne szaleństwo.

Chcę tylko wszystkiego to trzecia część kultowej serii dla nastolatków Plotkara. W tej części bohaterowie zmierzają się z przede wszystkim z problemami miłosnymi. Blair nie może patrzeć na Nate'a, który teraz umawia się z cycatą dziewiątoklasistką Jenny. Za to ona szaleje na jego punkcie i w przypływie obsesji maluje jego portrety w różnych stylach. Serena zapomniała kim jest Dan i zaczyna zabawiać się z gwiazdą rocka. Dan także już nie pamięta o pannie van der Woodsen i...

Natalia | 2013-01-04

Trzecia już część Plotkary, która pokazuje dalsze losy rozpieszczonych nastolatków z Manhattanu..
Bardzo przyjemna ciekawa książka. Czas wybrać się do biblioteki i wypożyczyć czwartą cześć.

Wiedźminka | 2011-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Dlaczego Nate jest ukazany jako wiecznie najarany, Dan jako psychopatyczny maniak kawy i papierosów, a Blair jako głupia bulimiczka ?

...

Nala | 2014-05-12
Przeczytana: 06 marca 2014

Recenzję można znaleźć również na moim blogu - http://szelestem.blogspot.com/2014/05/9-plotkara-3-chce-tylko-wszystkiego.html

Wśród tych niewątpliwie ambitnych dzieł, pojawiających się ostatnio na moim blogu, "Plotkara" wygląda śmiesznie. Jednak Kapuściński, Lem czy Lee choć są z pewnością niezwykłymi i wartymi przeczytania autorami, wymagają od czytelnika pełnego skupienia i zaangażowania. Dodajcie do tego naukę do konkursu, sprawdziany i stres z tym wszystkim związany, a zrozumiecie, że potrzebowałam przerwy i odprężenia. Nikogo więc nie zdziwi, co po tym wszystkim postanowiłam. A mianowicie postanowiłam wysłać mój mózg na wakacje.

Zbliża się Boże Narodzenie, a na Upper East Street zabawa ciągle trwa! Blair jest, delikatnie mówiąc, wściekła, bo jej wieloletni chłopak Nate nad jej elegancję i styl przełożył obfity biust dziewiątoklasistki Jenny. Oni jednak wydają się całkiem szczęśliwi. Dan jest w kropce. Chciałby pisać wiersze o seksie, ale nie może, bo ciągle jest...

Kinga | 2012-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lekka, przyjemna, owiana beztroską i nastoletnią młodością. Fajna jako przerywnik między zwykłymi, "doroślejszymi" książkami; bardzo fajna po przeczytaniu poważnej, ponurej i przygnębiającej pozycji.

"Plotkara 3" to kolejne perypetie paczki bogatych nastolatków z Upper East Side, mające miejsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

Blair nadal planuje utratę dziewictwa, pracując jednocześnie nad swoim podaniem do Yale i wypalając jednego papierosa za drugim. Dan przeciwnie, nie chce tracić dziewictwa, chce romantyzmu, nie chce seksownej bielizny i przeżywa kryzys twórczy, wypalając przy tym jeszcze więcej papierosów i chodząc dwa tygodnie w tej samej brudnej koszulce. Serena urządza kolejnego najlepszego Sylwestra na świecie i kręci palcami włosy na egzaminie z historii. Jenny zakochuje się na zabój i maluje portrety Nate'a we wszystkich poznanych stylach malarskich. Nate chodzi zjarany od rana do nocy i zmienia obiekty westchnień ciut za szybko, ale i tak jest słodki...

Summerinparis | 2012-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Kolejna wyśmienita książka Cecily von Ziegesar.
Wszystko odbywa się jak zwykle w najbogatszej części Nowego Jorku - Manhattanie, gdzie większość uczennic prywatnej szkoły Constans Billiard składa pierwsze podania o przedwczesne przyjęcie do collegu.
S ma kolejnego wielbiciela, tym razem jest to megaprzystojny gwiazdor o zniewalającym uśmiechu.
N daje kosza J po tym jak ich kompromitujące nagranie ląduje w sieci.
B spławia N skupiając się na pisaniu eseju do Yale ispirując się życiem Audrey Hepburn.
D właśnie stracił.
Więcej dowiecie się po przeczytaniu trzeciej części znanej i lubianej Plotkary.

You know, you love me.
xoxo, Gosia.

weroni-kika | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

Myliłam się. Najgorszą postacią jest Nate. Jest tak niepewny swoich uczuć, tylko miota się między Jenny a Blair... Jest po prostu przeraźliwie głupi.