Plotkara

Wydawnictwo: Amber
6 (1985 ocen i 121 opinii) Zobacz oceny
Gossip Girl
DafNe

Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy – czasami ze sobą nawzajem. Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy. Możecie dowiedzieć się, co robimy....

Możecie dowiedzieć się, co robimy. Wystarczy wklepać: plotkara.net. Kim jest Plotkara? Jedną z nas.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Zaczytana | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Bardzo fajne. Nie rozumiem tylko ludzi, którzy się spodziewają po Plotkrze czegoś niezwykłego, a później zniesmaczeni piszą jakie to głupie,a tak szczerze to czego można się spodziweć po takim tytule???

Sara | 2010-05-12

Musiałam przeczytać tą książkę jeszcze raz, aby przypomnieć sobie wszystko to, co było w niej zawarte. Więc z obfitym niedzielnym śniadaniem na łóżku zabrałam się do pogrążenia w lekturze. Okazało się, że praktycznie nic nie pamiętam z mojego pierwszego podejścia do tej powieść, a moje wyobrażenia przejęły sceny z serialu.
Autorka wprowadza nas w świat plotek, luksusowych apartamentów i ludzi, którzy mają forsy jak lodu. Poznajemy grupę dawnych przyjaciół, która kiedyś (przed wyjazdem S) trzymała się razem: Blair, Chuck, Nate i Serena. Niestety, po niepodziewanym powrocie blond piękności, nic nie jest takie, jakie kiedyś było.
Jest to książka przeznaczona zdecydowanie dla młodzieży, a zwłaszcza dla płci pięknej. Cecily Von Ziegesar posługuje się prostym i dość młodzieżowym językiem, chociaż wywnioskowałam to jedynie z dialogów, których w tej książce jest pod dostatkiem. Nie znajdziemy tutaj dość dużej ilości opisów, jeśli już się jakieś pojawią dotyczą zazwyczaj ubioru danej...

Julia Sokołowska | 2014-07-07
anonim10514 | 2014-08-30
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Książka jest średnia. Zupełnie nie w moim klimacie. Zazwyczaj nie czytam takich obyczajowych pierdół, ale muszę przyznać, że powieść mi się spodobała, ale tylko z jednego powodu. Autorka wyolbrzymia wady głównych bohaterów, a nie pokazuje ich jako ,,nieskazitelne dobro '' bez jakichkolwiek wad, jak to zazwyczaj bywa w powieściach. I właśnie to mi się najbardziej w niej podoba, że nikt nie jest idealny, ale na tym kończą się plusy. Książka właściwie nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Ledwo ją skończyłem, ponieważ okropnie się przy niej nudziłem. Jednak to nie jest literatura dla mnie. Nie jarają mnie opowieści o ciuchach, ciągłe zdrady, a już na pewno nie snobizm bohaterów. Każdy z nich jest na swój sposób fałszywy, nie chciałbym mieć takich przyjaciół. Podsumowując, książkę można przeczytać, ale nie trzeba. Dla mnie jest ona obojętna, może istnieć, ale nie musi.

Ela | 2013-12-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Czasami lubię takie książki, przy których nie trzeba zbyt wiele, myśleć, albo wcale nie trzeba. I ta książka taka jest. Jest doskonałym odmóżdżaczem, lekkim czytadełkiem. Czyta się szybko. Więc gdy chcemy odetchnąć od cięższych lektur, można sięgnąć właśnie po taką "młodzieżówkę". Choć...
W tym momencie mam ponad 23 i lektura nie robiła na mnie wielkiego wrażenia, ale przypuszczam że gdybym czytała książkę jako nastolatka to czułabym się lekko zgorszona :). Jednak jestem w stanie uwierzyć, że tak wygląda życie części bogatych nowojorskich nastolatek.

Szukając dobrej lektury, nie sięgajmy po tą, jak napisałam to czytadło. Jeśli jednak nie oczekujemy wybitnego pióra, wzniosłych uniesień, a chcemy się jedynie rozerwać, to czemu nie. Książka ta jest bowiem bardzo serialowa.

aAtlanta | 2015-11-04
Przeczytana: 14 września 2015

Kilka lat temu miałam fioła na punkcie serialu. W wakacje ciągle czekałam na następny odcinek. Teraz nadszedł czas na zobaczenie na czym opierał się serial (ponieważ kilka, raczej dużo wątków zostało zmienionych...).
Wiadome jest to, że Plotkara nie jest łatwo dostępna. W wielu bibliotekach nie ma i tyle. Bibliotekarki rozkładają ręce.. Ja miałam to szczęście, iż mam. To dobrze ;)
Jestem nią zauroczona. Niby bez fabuły, bez akcji, nie ma określonego celu, ale trzeba od czasu do czasu przeczytać takie odmrażacze. I to takie samolubne i zadufane w sobie. Plotkara.
Najulubieński bohaterowie? Chuck i Blair. Chucka nie ma co prawda dużo, ale w serialu, super aktor. A Blair jest bardzo zaskakująca.
Polecam na trudne czasy w szkole, kiedy czasu brak, co dzien egzamin, kartkówka, dyktando, a macie ochote na ksiazke, krótką, zadufana w sobie. Polecam! :)

Hmmm.. cały czas się zastanawiam o co tak naprawdę chodziło w tej książce. Czy o ukazanie plotkary, czy o życie nastolatków, które jest dość skomplikowane. Nie wiem ...
Trafiłam na nią w sposób takie, że szukałam książek podobnych od Pretty Little Liars. A jakaś dziewczyna napisała, że Plotkara jest podobna, ale PLL jest naj naj ♥ Jak dla mnie po Uno: nie jest ani trochę podobne do PLL ( no chyba że chodziło jej o podobieństwo w postaci " A. do Plotkary i Hanna, Aria, Spence, Emily do Blair, Nate, Sereny i reszty śmietanki")a po Duo: no faktycznie nie dorównuje PLL. Chociaż wciągnęło mnie a przeważnie pod koniec ( jak to zwykle bywa ). Ksiązka na jakiś nudny wieczorek. Myśle że będę cztać dalej chociażby ze względu na to że mam już ściągnięte 11 cz na kopa na PDF xD

Natalia | 2013-01-04

Czasami lubię odpocząć od ciężkich książek i sięgnąć po coś lekkiego. Plotkara mówi o bogatych nastolatkach, którzy robią wszystko na co mają ochotę... Historia bohaterów tak wciąga, że już nie mogę się doczekać kiedy przeczytam inne części.

ChoiYoona | 2011-07-19
Przeczytana: 16 lipca 2011

Witajcie na Manhattanie, w mieści bogatych dzieciaków, które piją, palą i narkotyzują się, a to wszystko za pozwoleniem rodziców. Po ich świecie oprowadzi was Plotkara. Jedna z nastolatków, która wie wszystko o wszystkich i żyje z plotkowania. Poznacie historię przyjaźni, która zamieni się w nienawiść, tylko po to żeby zbliżyć do siebie główne bohaterki : Blair i Serene. Powrót jednej z nich niszczy świat drugiej. Są przyjaciółkami, ale w ich przyjaźń wkradła się zazdrość. W książce tej jest miejsce na niespodziewaną miłość, skandale i zabawę.

Zacznę od tego, że to typowa książka dla nastolatek i uważam, że obecnie właśnie tak moje młodsze koleżanki postrzegają świat. Sprawdzanie kto jest ile wart na podstawie tego jak się ubiera, ile ma na karcie i kiedy wyda kolejną imprezę "dobroczynną". Książka nie wymaga od nas myślenia. Jest to po prostu pozycja, która pozwala nam oderwać się od codzienności i zaprowadza nas w świat, którego raczej w takim stopniu nie znamy. Dobrze się ją...

książek: 1984
Morenka | 2015-02-11

Fajna powieść. Dowcipna, lekko się czyta. sięgnę po kolejną część.