Puszka Pandory

Pandora Brown
83-241-1764-4
Mary Sheldon, Sheldon, Pandora, puszka
agasta

Pandora marzy, by wyrwać się z małej mieściny i z biedy. Pragnie blasku, szaleństwa, spełnienia - życia, jakie wiedzie jej wuj, hollywoodzki agent. Gdyby marzenia się spełniały...

Ala | 2017-01-20
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Historia opowiedziana z punktu widzenia trzech osób. Głównej bohaterki Pandory, jej najlepszego kumpla Garego i współpracownicy Lori. Zaczyna się, gdy Pandora ma 11 lat, w szkole w małej miejscowości Palm Springs.
Co mnie zastanowiło w tej książce ? Różnica między tym co myślimy o danej osobie , a tym jak się w stosunku do niej zachowujemy i ,że często ta osoba nie zdaje sobie z tego sprawy. Nienawiść Lori do Pandory ,nie ze względu na jej charakter tylko okoliczności ,jest nieunikniona. Jednocześnie kompletna nieświadomość Pandory , wręcz przyjacielskie uczucia do Lori zaciekawiają jak to się rozwinie. Również niezmordowana miłość i oddanie Garego dla Pandory niezależnie od jej aktualnych uczuć, budzą współczucie, a jednocześnie podziw. Sama bohaterka w oczach tych dwu antagonistycznych postaci jest bardziej wyrazista niż wynika to z jej własnych odczuć i poczynań.
Może powinniśmy baczniej obserwować ludzi nas otaczających i być mniej egoistyczni, a jednocześnie ostrożniejsi?...

Veronki | 2011-06-04

Całkiem niezła książka, autorka bardzo podobnie piszę jak ojciec Sidney, ciekawa fabuła, wielowątkowa akcja.

nietoperzyca | 2016-09-28
Na półkach: 2013, Przeczytane