Przeznaczenie miecza

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Siódmy miecz (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Destiny of the Sword

Gdy Wallie Smith umierał w innym świecie, Bogini przeniosła jego duszę w ciało barbarzyńskiego szermierza Shonsu. Ofiarowała mu magiczny miecz Chioxina i obdarzyła niebezpieczną misją. Wallie miał stanąć na czele armii szermierzy i zniszczyć tajemniczych czarnoksiężników. Zadanie wydawało się niewykonalne - tej sztuki próbował już dokonać jego poprzednik i poniósł sromotną klęskę. Reputacja...

Reputacja Shonsu była zszargana. Jego najlepszy przyjaciel i uczeń planował zdradę. W razie zwycięstwa czarnoksiężników i boga ognia, Światu groziło zahamowanie rozwoju i przekreślenie wszelkich nadziei na postęp.

Wallie musiał znaleźć wyjście z sytuacji, żeby uratować Ludzi, Boginię i siebie!

Tom trzeci rewelacyjnej trylogii "Siódmy miecz" Dave'a Duncana, zapoczątkowanej powieścią "Niechętny szermierz". Ciąg dalszy niesamowitych przygód szermierza siódmej rangi Wallie'ego Smitha.

źródło opisu: [MAG, 1999]

Efemeryda | 2017-03-25

Świetna rozrywka. Nie zmusza do nadmiernego myślenia, czyta się szybko. Aż smutno, że to już koniec.

Bystry | 2013-02-23

Najfajniejsza seria Dave'a Duncana. Polecam.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 9/10 - Udana kontynuacja fajnej książki, ciekawsza niż 2 tom ale troszkę gorsza niż pierwszy.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 9/10 - Rangi wraz z tatuażami, szkoły różnych profesji itd itp, ciekawa budowa świata.

Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć) - tutaj 8/10 - Jest troszkę dłużyzn ale ogólnie czyta się bardzo dobrze.

Ogółem 8+/10.

Marlena | 2017-06-24