Kolor z przestworzy

Seria: Odmienne Stany Fantastyki
Wydawnictwo: Wydawnictwo SR
The Colour Out of Space and Others
Esme

Czwarty tom opowiadań H. P. Lovecrafta z serii Odmienne Stany Fantastyki zawiera wybrane, najlepsze opowiadania, które stały się podstawą mitologii Cthulhu, w tym "Zew Cthulhu" i "Koszmar w Dunwich".

Marek Adamkiewicz | 2011-01-19

Absolutny klasyk i rewelacja!

Łukasz Śmigiel | 2011-06-13

Klasyk grozy - pozycja obowiązkowa. Uważajcie jednak na tłumaczenia, lepsze są nowe wydania zbiorcze.

szary1991 | 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Fajnie, że pojawiło się w końcu "zło niezdefinowane" i od samego początku nie wiadomo było o co chodzi... z drugiej strony, szkoda, że na końcu nie zostało wyjaśnione o co cholercia chodzi ^^ <wymagający czytelnik>

UKmiś | 2017-06-06

"Kolor z przestworzy" to niesamowite opowiadanie Lovecrafta. Muszę przyznać, że na początku mnie trochę zniechęciło. Pomyślałam: "Tylko nie kosmici!" Na szczęście to inny rodzaj kosmicznych opowieści.
Na pierwszym miejscu autor postawił tu na ludzi. To człowieka Howard rozłożył na części pierwsze. Jego strach, drogę do obłędu, majaki... Psychoza w pełni.
A gdzieś w mroku strachy. Wyjący wiatr. Historia kamienia z nieba. Teorie, możliwości i wielka ludzka nędza. To groza pełna odniesień. Groza nieoczywista. Groza śmiertelna!
7/10

Vilk | 2015-01-18

"Widmo nad Innsmouth" jest obłędne. Zwłaszcza przyprawione grającym w tle motywem muzycznym (Alone) z gry "Nightmare Creatures". "Koszmar z Dunwich" i "Szepczący w ciemności" są zaraz potem. Najlepsze teksty "pana, który miał kłopoty z dialogami".

Durutti90 | 2015-11-30

Nie podchodzcie do studni :)

Co to dużo mówić?
Dobre jak chleb!

katherine1st | 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 maja 2016

Niestety nudne i męczliwe.

HanaZaczytana | 2017-06-19
QueenVic | 2017-06-16