Szatański interes

Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-75-1
Szatański, interes

Inne wydania

Szatański interes, zbiór fabularnie powiązanych opowiadań kontynuuje przygody pary bohaterów Linii ognia zwariowanej dziewczyny, która kazała nazywać się Matyldą, i Pawła Morozowa, tak naprawdę Dziadka Mroza. W świecie, który okazał się okrutniejszy, niż się wydawało, muszą sprzymierzyć się z silniejszymi od siebie. I uczyć, choćby od diabła. Głęboko ukryta, w tle globalnych konfliktów, toczy się walka wywiadów. Lecz i to są tylko pozory, prawdziwy konflikt ukrywa się jeszcze głębiej. Matylda i Dziadek stają naprzeciw mrocznych baśni, starszych od rodzaju ludzkiego, grających według własnych reguł. Ale nie są już sami. Szatański interes to urban fantasy w realiach technologii militarnej dwudziestego pierwszego wieku. Świat, w którym przeciw zaklęciom i bestiom staje siła ognia. I para bohaterów, każde z nich musi zmierzyć nie tylko z wrogami, ale i z samym sobą.

wiejskifilozof | 2014-06-13

Dlaczego ludzie,tak szybko odchodzą ?
Pan Pacyński,to przecież świetny pisarz,szkoda że śmierć tak szybko go zabrała.
Szatański Interes to może nie dzieło sztuki polskiej fantasty,lecz czytało mi się nawet dobrze.
Podobali mi się bohaterowie i akcja.
Ale pierwsze opowiadanie nie bardzo.
Ale te ostatnie tak.

rzaba | 2014-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 lutego 2014

Przypadek sprawił, iż trafiłam na drugą część serii, dopiero w połowie książki zauważając, że coś jest nie tak. W związku z tym nie zostaje mi nic innego, jak napisać niezobowiązującą minirecenzję. Nie należy jej brać szczególnie poważnie, bo tak naprawdę nie mam pojęcia, do czego nawiązywano, jaka jest przeszłość bohaterów. Dlatego osoby, które czytały "Linię ognia" tegoż autora, gorąco uprzedzam o możliwości szerzenia skrajnych bzdur.

O czym jest "Szatański interes"? Bo to w sumie doskonałe pytanie. Tylna okładka informuje nas, że spotkamy przygody sławnej Matyldy oraz Dziadka Mroza, gdzieniegdzie przeplatają się również różne stworzenia pokroju aniołów, żywiołaków i tego typu ferajny. Dodajmy do tego całą masę broni określanej literkami i cyferkami, jakieś spiski, akcje specjalne, kuszącego szatana, pomieszajmy, upieczmy w podzwrotnikowym upale i voilà.

Krótko: lektura była prawdziwą udręką, styl nie powala, humor męczy, coś tam dzwoni, ale nie wiadomo, w którym kościele. Z...

Mateusz | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Trudno mi ocenić tę książkę, ponieważ dopiero w połowie odniosłem wrażenie, że czegoś nie wiem. A nie wiedziałem tego iż jest to kolejna część cyklu. Mimo to czytało się tę książkę dobrze, owszem czasami dobrze byłoby znać książkę, która poprzedza wydarzenia w "Szatańskim interesie". Akcja szybka, nie ma zanudzania. Niestety odnosiłem czasami wrażenia, że śp. pan Tomasz Pacyński rozwija jakiś wątek by w najciekawszym momencie go przerwać i nie dokończyć. Brakowało zakończenia pewnych historii, ale mimo to nie żałuję wydanych złotówek na tę pozycję. Jeśli chcesz przeczytać coś co nie wymaga zbyt dużego myślenia a oczekujesz jedynie dobrej rozrywki to "Szatański interes" jest właśnie tym czego szukasz

Otani | 2014-07-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

Lektura nie była w sumie najgorsza ale szału również nie było. Brakowało w niej czegoś takiego co sprawiłoby, że wciągnięty czytałbym ją do końca. Na miejscu autora podczas pisania tej książki (teraz niestety nie byłoby już to możliwe) wybrałbym jedną z tych trzech historii i porządnie ją rozwinął. Na pewno książka by na tym nie straciła. Najbardziej mnie dobijało, że prawie każda postać w tej książce musiała przynajmniej raz splunąć na podłogę. No rozumiem, że można spotkać takie zachowania i to często ale nie robi tego przecież każdy człowiek na ziemi!

czerwona | 2015-04-11
Przeczytana: 21 marca 2015

kilka razy uśmiałam się, przy tej książce..;) tylko mam wrażenie, że jest taka jakaś niedokończona/niedopracowana?.. a ocena jest naciągana (naprawdę ubaw miałam przy czytaniu ;D)

Antoniuss | 2014-03-01
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 2011 rok

Fabuła i postacie są w tej książce przebanalne. W stylu nieco przypomina to Pilipiuka, jest jednak znacznie bardziej logiczna i konsekwentna, ale i mniej zabawne. Może wciągnąć tak, że ciężko się oderwać, ale zapomina się ją od razu.

Szymon Białek | 2014-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

szału nie ma, dupy nie urywa. Sprawnie napisane historyjki dające trochę rozrywki.

Pablos | 2010-07-06

Drugi (i ostatni...) zbiorek przygód Dziadka Mroza i Matyldy znacznie różni się od części pierwszej. Mamy tu tylko trzy opowiadania, całkowicie i nierozerwalnie ze sobą powiązane. Objętością przypominają bardziej mikropowieści i raczej tak należy je traktować. Para bohaterów znacznie się od siebie oddaliła, każdy począł szukać sensu życia samotnie. Dotychczasowe cele okazały się śmieszne i niedojrzałe. Pawło Morozow utraciwszy to, co kochał najbardziej szuka szczęścia jako nauczyciel i trener wszelkiego rodzaju najemników i wojsk, Matylda z nudą wydaje ciężko zarobione pieniądze. Niespodziewanie na ich drodze staje... Postać znana z części pierwszej: sam Szatan (a właściwie jeden z Szatanów). I wspólnie rozkręcają na dużą skalę tytułowy "Szatański interes". W odróżnieniu od części pierwszej, ta książka nierówna już nie jest. I raczej należy ją traktować jak powieść, podzieloną na jedynie trzy rozdziały, niż zbiorek opowiadań. Powieść przyzwoitą, zajmującą i nawet skłaniającą do...

eMPeWu | 2014-12-20

Ooooo tak.
"Szatański interes" był dla mnie nowością. Wcześniej nie czytałam nic podobnego. Książka podobała mi się niesamowicie. Najbardziej przypadła mi do gustu postać Matyldy. Zadziorna, bezczelna, pewna siebie i silna kobieta. Dziadek też niczego sobie. :-) Anioły, diabły, z humorem, z jajem. Na pewno jeszcze wrócę!

Tomasz Mirkiewicz | 2012-09-25

Trochę ją czytałem, może przez to wydała mi się trochę nudnawa. Jednakże suma sumarum, nie żałuję wydanych pieniędzy :)