Moja Toskania! Vito Casetti

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-522-0

`Moja Toskania! Vito Casetti` wydawnictwa Pascal to znakomity przewodnik, który zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż po Toskanii. Vito Casetti - florentyńczyk, popularny dziennikarz i prezenter TVN - oraz Agata Jakóbczak przedstawiają tę urokliwą krainę zarówno z perspektywy mieszkańca, jak i turysty, odkrywając przed nami wszystkie jej tajemnice. Vito oprowadza czytelnika po miejscach,...

Vito oprowadza czytelnika po miejscach, które trzeba zobaczyć, aby zrozumieć, poczuć i posmakować Toskanię. Oprócz znanych miejsc i słynnych zabytków opisuje też takie, które rzadko pojawiają się w przewodnikach, jak zatopione miasteczko ślusarzy, więzienne kolacje czy farma, gdzie winogrona rosną przy dźwiękach muzyki symfonicznej. Poleca sprawdzone hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i restauracje; zaprasza na tradycyjne toskańskie święta, opowiada o regionalnych daniach. Czytelnik znajdzie w książce także przepisy na typowe lokalne potrawy, takie jak befsztyk po florencku czy ciasto kasztanowe.

`Moja Toskania` to nietypowy przewodnik, który zawiera mnóstwo nigdzie indziej niepublikowanych informacji, a barwny język i liczne ciekawostki sprawiają, że czyta się go niczym najlepszą powieść. Polecamy go również tym, którzy na razie podróżują po Toskanii tylko w wyobraźni.

źródło opisu: Pascal Travel Club, 2009

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1966

Książka to bardzo dobrze napisany przewodnik po Toskanii, miejscu, w którym Vito Casetti spędził pierwszą połowę swego życia. Opowiada on ciekawie o najbardziej znanych miastach regionu, jak Florencja czy Sienna, ale przedstawia również mniejsze i mniej popularne miasteczka oraz wsie. Z wieloma miejscami autor wiąże ważne dla siebie przeżycia i doznania, dzieląc się nimi z czytelnikami, co nadaje całości osobisty charakter.

Na temat każdej miejscowości podane są ciekawostki historyczne, z których część sięga aż starożytności. Oczywiście mamy tu również opisane najważniejsze i najstarsze zabytki, chociaż Casetti zastrzega, że musiał dokonać wyboru ze względu na objętość książki i dlatego kierował się w dużej mierze własną intuicją.

Sporo jest w książce praktycznych porad - gdzie i jak spacerować, jakie regionalne święta są najbardziej widowiskowe, kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę po okolicy samochodem, a kiedy z niego zrezygnować, w jakich miejscach warto zjeść, kosztując...

Paula | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012

Ale miał fantazję ktoś, kto zdecydował, że w książce będą czarno-białe zdjęcia, odbiera to całkowicie urok czytania. Bo mimo, że książka jest typowym przewodnikiem, to czyta się dobrze, a najlepiej fragmenty o kuchni toskańskiej.

Aleksandra | 2015-09-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 września 2015

Na okładce nie ma słowa "przewodnik", myślałam zatem, że odkryję tu więcej smaków, odczuć, zachowania i życia ludzi mieszkającym te bajeczną Krainę, a nie tylko historię. Ogromny minus za małe, czarno- białe zdjęcia.

Anna Nękanowicz | 2013-08-11

rewelacyjny przewodnik, piękne ilustracje.
Wszystko opisane w sposób jasny i zrozumiały, idealna na tygodniowy wyjazd do Toskanii.

daffodil | 2011-05-22
Przeczytana: sierpień 2011

Jako przewodnik jak najbardziej polecam!

Iza | 2016-11-18
NinaMaria | 2016-08-18