Wieża nadziei

Wydawnictwo: Pol-Nordica
Tornet i fjärran
spadek, spisek, ucieczka, zawiść, dziecko
farfallam

Czteroletnia Franciszka zostaje spadkobierczynią olbrzymiej fortuny. W testamencie matka zastrzegła jednak, że pełne prawa do majątku córka uzyska dopiero w dniu swych dwudziestych pierwszych urodzin. Chciała ją w ten sposób uchronić przed pazernym, pozbawionym skrupułów ojcem, który jednak obmyśla plan zemsty. Z upływem lat życie dziewczynki zamienia się w koszmar, który łagodzi jedynie obraz wieży, nęcącej w oddali słonecznym blaskiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 1996

orchideaidea | 2013-09-30
Przeczytana: 30 września 2013

Wydawałoby się, że to taka niepozorna książeczka, a okazała się przy swej skromnej prezencji taka treściwa. Jednocześnie stała się dla mnie niewątpliwą jak również nieplanowaną rozrywką skutecznie unicestwiającą czas drugiej połowy dnia dzisiejszego.
Książka, o której mowa jest kolejnym dowodem na to, że wcale nie trzeba wymyślnych efektów na to by pokazać, co naprawdę w życiu ważne. Oczywiście mam na myśli te ponadczasowe i uniwersalne wartości, które powszechnie nadają sens całokształtowi treści i niosą przesłanie dla czytelnika.
W moim odczuciu największy urok tej książki tkwi w prostocie historii zapisanej na kartach "Wieży nadziei".
Jest to opowieść o dziewczynce, która w wieku czterech lat utraciła jedyna bliską jej osobę, matkę. Jako że jej rodzicielka wywodziła się z rodu arystokratów, zapisała córce w spadku cały majątek. Niczego nieświadome dziecko nie ma pojęcia o nagle zaistniałej sytuacji, nie zostało nawet poinformowane o śmierci matki. Wobec powyższego nie dziwi...

Marzena | 2016-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2016

Gdybym potrafiła, wyrzeźbiłabym tej kobiecie pomnik.
Albo wystrugała.
Ulepiła.
Wykleiła ewentualnie.
W podzięce, w hołdzie, w darze.
Jestem jednak totalnym beztalenciem, gdybym choć umiała rysować...A ja potrafię tylko standardowe, wiecie, dwa kółka i cztery kreski, więc niestety, nawet z jej fantazją i wyobrażnią autorka miałaby problem z rozpoznaniem siebie na moim obrazku.
Otwieram książkę i przepadam, przekraczam jakąś magiczną granicę. Uwielbiam to. Także dlatego, że u pani Sandemo dobro zawsze zwycięża. Nazwijcie to naiwnością, ale potrzebuję tego. Od czasu do czasu przejść tam, w te dzikie prastare lasy spowite mgłą...
Opowieści takie jak "Wieża nadziei" to przepiękna baśń, cudowna historia o miłości, rodzącym się pożądaniu, nienawiści, żądzy, władzy. Życie w pigułce, ale z happy endem, w scenerii takiej, że dech zapiera.

Pami | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Wystarczy dłuższa chwila by zapoznać się z bohaterami i tragiczną przeszłością wówczas małej Franciszki.
W książce opisany jest miłosny wątek, intryga, nieufność i towarzyszący strach.
Książka ciekawa i warta przeczytania.

Agnieszka | 2014-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

To dzięki wyczerpującej i bardzo przekonującej opinii Orchideidei zdecydowałam się przeczytać tę książeczkę, z którą spędziłam wspaniałe 3 godzinki :) O wiele za krótko! Pozostał niedosyt!!!

edika | 2013-08-28
Przeczytana: wrzesień 2013

Upsss...nie moje klimaty:)

Wiedźma | 2012-09-06
Przeczytana: 06 września 2012

Czasem trudno jest przyznać się do miłości, przede wszystkim wtedy gdy uważamy że ta miłość jest zakazana.... A historia przecudowna:) polecam:)

comique | 2014-06-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Czasami tak trudno docenić COŚ, co jest obok nas.
Miłosna opowieść o strachu biednej Franciszki i intrygach przygotowanych przez jej ojczyma.

basiek0306 | 2015-01-27
Na półkach: Historyczne, Przeczytane

książka choć cieniutka i niepozorna okazała się super..przeczytana w 1 dzien...ciekawa tematyka

Anna Kosmal | 2014-08-31
Przeczytana: 15 lutego 2014

Kobieta nieszczęsliwa i piękna, mężczyzna tym razem biedny i piękny, ale to jednak M.Sandemo

Małgosia | 2012-01-09

Jedna z moich ulubionych :)