Kraje baśni zatracone

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Człowiek ze Słowem (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Faery Lands Forlorn

W chwili gdy armie impów najechaly Krasnegar, ksiezniczka Inos zostala porwana za posrednictwem magicznej wneki. W chwili obecnej jest ona wiezniem wladcy pustynnej krainy, majacym talent do magii i zamilowanie do polityki. Ksiezniczka nie zdaje sobie sprawy, ze jej sladem wyruszyl Rap, który wskoczyl do wneki tuz za nia.

Bystry | 2013-02-23

Czytadło. Dave Duncan ma parę naprawdę niezłych książek lecz tą serię przeczytałem chyba tylko ze względu na klimat i świat który został stworzony.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 6/10 - Parę ciekawych pomysłów, parę sytuacji całkowicie do przewidzenia, ogólnie przeciętna fabuła.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 8/10 - Nadal fajny klimat, tym razem pustynny.

Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć - tutaj 7/10 - sporo dłużyzn, ale lepiej się czyta niż pierwszy tom.

Ogółem 6/10.

Krzyś Urbanek | 2017-04-13